Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Лобанова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Лобанова О.Є. 
Індивідуалізоване лікування хворих на рак молочної залози з урахуванням клінічних, морфологічних та молекулярно-біологічних провісних факторів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.Є. Лобанова ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено, досліджено та впроваджено в клінічну практику спосіб індивідуалізованого комплексного лікування хворих на рак молочної залози (РМЗ) T1-2N0M0 стадій з урахуванням клінічних, морфологічних і молекулярно-біологічних провісних маркерів. Проведено комплексне оцінювання та точну математичну обробку впливу клінічних, морфологічних і молекулярно-біологічних факторів на ефективність лікування хворих на ранній рак молочної залози (РРМЗ). Встановлено, що суттєвий вплив на вибір тактики лікування РРМЗ має комплекс молекулярно-біологічниї характеристик пухлини. Проаналізовано провісну значущість імуногістохімічних маркерів РМЗ, а саме: ER, PR, HER-2/neu, p53 Bcl-2 Ki-67. Визначено, що групову роль у визначенні провісних характеристик пухлин РРМЗ, окрім ER, PR, Her-2/neu, мають маркери Ki-67 та p53. Статистично не доведено прогностичну значущість Bcl-2. Вдосконалено та науково обгрунтовано діагностичний алгоритм для індвідуалізації лікування хворих на РМЗ T1-2N0M0 стадій. Обгрунтовано та показано, що запропонований спосіб лікування хворих на РРМЗ дозволяє збільшити тривалість безрецидивного періоду на 4 міс., термін трирічної безрецидивної виживаності - на 19,8 % і загальної трирічної виживаності - на 10,4 %. Доведено ефективність використання неоад'ювантної променевої терапії в лікуванні хворих на РРМЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363923

Рубрики:

      
2.

Лобанова 
Регенерація рослин в культурі пиляків м'якої пшениці, шляхи її підвищення: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Катерина Іванівна Лобанова ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31
Шифр НБУВ: РА365836

Рубрики:

      
3.

Лобанова Г.Є. 
Розробка технології виготовлення деталей із нових композиційних матеріалів для спеціального взуття: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / Г.Є. Лобанова ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми розробки ефективної технології виготовлення взуттєвих деталей із композиційних матеріалів на основі вторинної сировини. Запропоновано математичну модель вибору конструктивних і технологічних рішень, яка описує зв'язок множин властивостей спеціального взуття та режими його виготовлення. Розроблено композиційні матеріали для основної устілки та задника спеціального взуття на основі термопластичного полімеру, модифікаторів і наповнювачів. Виявлено, що деталі із композиційних матеріалів більш якісні за аналогічні із традиційних взуттєвих матеріалів. На підставі результатів біотестування нових композиційних матеріалів показано, що вони менш токсичні порівняно з натуральною шкірою і картоном. Доведено, що удосконалення технології виготовлення спеціального взуття сприяє зменшенню кількості технологічних операцій, загальної вартості обладнання, зниженню енерговитрат і собівартості виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М557.1 +
Шифр НБУВ: РА361355

Рубрики:

      
4.

Лобанова 
Системий підхід у формуванні комунікативно-мовної компетенції студентів немовних вищих навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Тамара Дмитрівна Лобанова ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913.33
Шифр НБУВ: РА366124

Рубрики:

      
5.

Лобанова А.С. 
Соціальна мімікрія як адаптивний спосіб життєдіяльності: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / А.С. Лобанова ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Уперше здійснено теоретичний і емпіричний аналіз соціальної мімікрії. Розкрито її суть, зміст, досліджено генезу і механізм функціонування у суспільному житті. Розроблено понятійний апарат, здійснено типологізацію, охарактеризовано особливості модернізації її історичних типів за умов трансформації. Доведено, що соціальна мімікрія є універсальним соціальним феноменом. Як ситуативно модифікована атрибутивна властивість людини вона поєднує в єдине ціле хитрість її розуму зі специфікою прояву за критичних для неї умов або ситуацій. Відзначено, що соціальна мімікрія є одним зі способів формування, структурування та функціонування адаптивної поведінки людини (групи), виконує інструментальну роль (конструктивну чи деструктивну, функціональну чи дисфункціональну) у пристосуванні до її певних соціальних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.934 + С5*687.7 + С5*5*344 +
Шифр НБУВ: РА335624

Рубрики:

      
6.

Лобанова С. І. 
Соціокультурні детермінанти формування моделей виховання дітей і молоді у Стародавньому Римі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / С. І. Лобанова ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано історико-теоретичні передумови розвитку виховання як соціокультурного феномену. Виявлено закономірності соціальної детермінованості функцій виховання за певних конкретно-історичних умов (на прикладі Риму). Розглянуто наскрізну динаміку розвитку римського виховання у філогенезі: мета, об'єкти, суб'єкти, методи, форми, засоби; виявлено специфіку структури системи виховання Стародавнього Риму, визначено її компоненти. Виявлено соціокультурні детермінанти формування системи античного виховання Стародавнього Риму, її компоненти та механізми реалізації. Розроблено узагальнену модель виховання як соціокультурного явища, що дозволяє розкрити закономірності його розвитку та поглибити його розуміння як наукової категорії. Зроблено педагогічне прогнозування тенденцій розвитку виховання з урахуванням сучасного стану соціального і науково-технічного стану України. Уточнено специфіку функціонування закономірностей соціальної детермінованості функцій виховання щодо визначених конкретно-історичних умов, а також трактування виховання як соціокультурного явища з позицій наукової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.350.0 + Ч33(0)323
Шифр НБУВ: РА381896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Лобанова О. М. 
Ультразвукова некректомія в хірургічному лікуванні хворих на інфікований некротичний панкреатит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. М. Лобанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання покращання безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування хворих з інфікованим некротичним панкреатитом шляхом удосконалення та впровадження диференційованої хірургічної тактики із застосуванням сучасних мініінвазивних технологій. Обгрунтовано доцільність розподілу хворих на підгрупи, які обумовлюють вибір оптимальної лікувально-діагностичної тактики за ознакою терміновості виконання хірургічного втручання. Удосконалено методику панкреатонекректомії з застосуванням ультразвукового дисектора SONOCA 400. Розроблено тактику комплексного лікування хворих на інфікований некротичний панкреатит. Наведено докази меншої травматичності ультразвукової панкреатонекректомії у порівнянні з дигітальною. Доведено, що ультразвукова панкреатонекректомія є тканинно - зберігальною методикою, яка дозволяє зберігати в першу чергу життєздатні судини, які вільно знаходяться поміж некротичних мас. Встановлено, що клітинні та волоконні елементи таких судин зберігають відповідно ядерність та пошаровість будови, а зміни, які мають місце у стінках судин, можна віднести до оборотних, з мінімальними ознаками некробіозу. Повторними оперативними втручаннями підтверджена повнота видалення некротичних тканин у місцях застосування ультразвукового дисектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1
Шифр НБУВ: РА375790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лобанова М. А. 
Історія населення Середнього Побужжя: сабатинівська група пам'яток культурно-історичної спільноти Трипілля-Кукутені / М. А. Лобанова. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена дослідженню поселень сабатинівської групи культурного комплексу Кукутень-Трипілля. Пам'ятки відносяться до етапу Кукутень А-Трипілля ВІ і розташовані у мікрорегіоні на півдні Середнього Побужжя. Джерельна база роботи складається з матеріалів з наукових архівів та фондів ОАМ НАН України та ІА НАН України. Було виділено та проаналізовано характерні риси для поселень сабатинівського типу. Це може свідчити про таксономічний статус угрупування та варіативності поселень навіть в межах Середнього Побужжя. Простежено контакти населення поселень сабатинівської групи з населенням культур степового енеоліту в діахронній перспективі: наявними є свідчення мілітарних контактів (рови навколо поселень, колекції біфасіальних наконечників метальної зброї) та «мирної» взаємодії (обмін). На керамічних матеріалах з поселень фіксується процес зміни традиції Прекукутень у Кукутень. При цьому можна простежити ускладнення надобщинної структури, коли наявними є мережі обміну мідних виробів та жадеїтових сокир.^UThe study investigates the Sabatynivka group of sites of the Cucuteni-Trypillia cultural complex. The settlements belong to the Cucuteni A-Trypillia B1 stage and are located in the Middle Bug area. Some sites are known in the publications (Sabatynivka I and Berezivska HES) and some settlements have been discovered and explored relatively recently. The source base of the thesis consists of materials from the scientific archives and funds of the OAM and the IA of the NAS of Ukraine. Characteristic features for Sabatynivka-type settlements were examined. This may indicate the taxonomic status and the variability of settlements even within the Middle Bug area. Contacts of the population of settlements of the Sabatynivka group with the population of steppe Chalcolithic cultures in diachronic perspective are traced: there is evidence of military contacts (ditches around settlements, collections of bifacial tips of metal weapons) and «peaceful» interaction (exchange).The process of changing the tradition of Pre-Cucuteni to the Cucuteni can be traced on the ceramic materials from the settlements. Complications over the community structure can be traced on the existing exchange network of copper products and jadeite axes. 


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Каритка В. В. 
Екологічна відповідальність молоді як детермінанта сталого розвитку промислових регіонів: соціологічний вимір (на прикладі Дніпропетровської області). / В. В. Каритка. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації теоретично узагальнено наукові підходи до розуміння екологічної відповідальності як правової та соціально-економічної категорії, уточнено її форми, різновиди, функції і чинники формування. Проаналізовано молодь, як специфічну соціально-демографічну групу, як суб'єкт екологічної відповідальності і реалізації доктрини сталого розвитку, а також уточнено специфічні риси молоді промислового регіону. З'ясовано цілі і стан реалізації доктрини сталого розвитку в промислових регіонах на прикладі міста Кривий Ріг як великого промислового регіону.У дисертаційній роботі удосконалено розуміння шляхів і методів реалізації доктрини сталого розвитку в промислових регіонах через активізацію молоді у цьому процесі як активно діючого суб'єкта запровадження інтелігентної спеціалізації, яка передбачає поглиблення співробітництва молодих науковців та підприємців у сфері раціонального використання природних ресурсів і запровадження інноваційних «розумних» технологій. Практичне значення дисертації полягає в тому, що теоретичні положення дисертації, які емпірично верифіковані, можуть бути використаними освітніми закладами, управлінськими структурами державного рівня та місцевого самоврядування, підприємцями і громадськими екологічними рухами для діяльності, яка спрямована на захист природного середовища і формування екологічної культури у населення, зокрема молоді, для реалізації доктрини сталого розвитку у промислових регіонах. Запропонована у дисертації інтелігентна спеціалізація як інноваційна стратегія сталого розвитку враховує удосконалення діяльності молодих науковців, менеджерів, підприємців і владних структур у реалізації розумного еколого-економічного розвитку на основі формування в їх свідомості патернів екологічної поведінки. Ключові слова: молодь, промисловий регіон, екологічна культура, екологічна відповідальність, екологічна свідомість, патерни екологічної поведінки, екологічні ризики, доктрина сталого розвитку, інтелігентна спеціалізація, раціональність, екологічний ресурс, детермінанта.^UThe dissertation theoretically summarizes the scientific approaches to understanding environmental responsibility as a legal and socio-economic category, its forms, varieties, functions and factors of formation are clarified. The article analyzes young people as a specific socio-demographic group, as a subject of environmental responsibility and implementation of the doctrine of sustainable development, as well as clarifies the specific features of young people in the industrial region. The goals and state of implementation of the doctrine of sustainable development in industrial regions are clarified on the example of the city of Kryvyi Rih as a large industrial region.The dissertation work improves the understanding of ways and methods of implementing the doctrine of sustainable development in industrial regions through the activation of young people in this process as an active subject of the introduction of intelligent specialization, which provides for deepening cooperation between young scientists and entrepreneurs in the field of rational use of Natural Resources and the introduction of innovative "smart" technologies. Practical significance of the dissertation consists in the fact that the theoretical provisions of the dissertation, which are empirically verified, can be used by educational institutions, management structures of the state level and local self-government, entrepreneurs and public environmental movements for activities aimed at protecting the natural environment and forming an ecological culture among the population, in particular young people, for the implementation of the doctrine of sustainable development in industrial regions. The intellectual specialization proposed in the dissertation as an innovative strategy for sustainable development takes into account the improvement of the activities of young scientists, managers, entrepreneurs and government structures in the implementation of reasonable ecological and economic development based on the formation of patterns of environmental behavior in their minds. Keywords: youth, industrial region, ecological culture, environmental responsibility, environmental consciousness, patterns of environmental behavior, environmental risks, doctrine of Sustainable Development, intelligent specialization, rationality, environmental resource, determinant.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лобанова К. О. 
Концепт парадигмальності у постмодерній філософії Дж. Урі (J. Urry).: автореферат дис. ... д.філософ : 033 / К. О. Лобанова. — Б.м., 2024 — укp.

Концепція парадигмальності Джона Урі зосереджена на дослідженні мобільності – ключової складової сучасного глобалізаційного світу, яка відображає його рухомість, мінливість та динамічність. Дослідження Урі вплинули на формування “мобільного повороту” в соціальних та гуманітарних науках. Філософія мобільностей Джона Урі стала логічним розвитком філософії процесизму та філософії руху ХХ століття та спричинила трансформацію у європейській науковій традиції доби Постмодерну. Завдяки цьому філософія відкрила для себе нові напрями досліджень, пов’язані з рухом, швидкістю, пришвидшенням, плинністю та іншими динамічними процесами. Все це дозволило філософії проводити аналіз соціального та культурного світу, що змінюється, охоплюючи однією теорією як рух, так і розвиток технічного прогресу й екологічних змін.Метою дисертації було філософське дослідження мобільної парадигми Джона Урі та її впливу на розвиток сучасної філософії. Для досягнення поставленої мети, були сформовані наступні завдання:1) дослідити поняття парадигмальності у постмодерній філософії Дж. Урі, концептуальні засади та передумови її розвитку;2) розглянути поняття “мобільностей”, їх форм і видів;3) класифікувати парадигмальні виміри філософії руху ХХ – ХХІ століття і визначити в них місце філософії мобільностей Дж. Урі;4) дослідити історико-філософські витоки парадигми процесизму та еволюційно-прогресивної парадигми в контексті їх впливу на концепцію Джона Урі;5) визначити взаємозв’язок між класичною соціально-філософською парадигмою мобільностей та концепцією Урі;6) дослідити поняття “швидкості” та “плинності” у трансформативному вимірі парадигми мобільностей та визначити їх антагоністів у непроцесуальних філософських концепціях ХХІ століття;7) сформувати відношення філософії мобільностей та філософії місця;8) дослідити дискурси щодо розвитку парадигми мобільностей Дж. Урі у філософії ХХІ століття.Об’єкт: система мобільностей в постмодерній концепції Дж. Урі.Предмет: історико-філософська генеза парадигмальної концепції мобільностей Джона Урі.Методологія дисертації включала такі методи: методи історикофілософського аналізу, компаративний метод, аналіз статистичних даних, метод відкритого дослідження, методи термінологічного аналізу та ретроспективного аналізу ідей, метод інтердисциплінарного аналізу, метод контекстуального аналізу.^UJohn Urry’s concept of paradigmality explores the aspect of mobility, a key component of the modern globalized world. Urry’s research played a significant role in the formation of the “mobile turn” in the social sciences and humanities at the end of the last century. John Urry’s philosophy of mobilities became a logical development of the philosophy of processism and the philosophy of movement of the 20th century and triggered a transformation in the European scientific tradition in the postmodern era. Thanks to this, philosophy opened up new areas of research related to movement, speed, acceleration, fluidity, and other dynamic processes. All this allowed philosophy to conduct an analysis of the changing social and cultural world, covering both the movement and the development of technological progress and environmental changes. The goal of the dissertation was a philosophical study of John Urry’s mobile paradigm and its influence on the development of modern philosophy. The author aimed to investigate the concept of paradigm in postmodern philosophy as developed by J. Urry, including its conceptual foundations and prerequisites. The concept of mobilities, in its various modern forms and types, was thoroughly examined. The author provided numerous examples of different mobilities worldwide, ranging from the phenomenon of “spooglers” and retirees' migration to the South, to contemporary military mobility and issues related to mobility justice during the COVID-19 pandemic. To achieve this, open sources of information were analyzed, including various statistical data, scientific articles, reports, videos, online conferences, media articles, etc. Additionally, the evolution of the term “mobility” was studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського