Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Латишева О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Латишева О.В. 
Відродження освіти та культури кримських татар на етапі становлення незалежності України (1991 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Латишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

З використанням різноманітних джерел досліджено процес становлення та розвитку системи освіти, науки й культури кримських татар у період повернення на історичну батьківщину. Проаналізовано прийняті закони Верховної Ради України, укази та доручення Президента України, постанови й рішення Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти й документи Верховної Ради Автономної республіки Крим (АРК), постанови та розпорядження Ради Міністрів АРК. Показано діяльність державних органів влади України, органів влади АРК, роль кримськотатарських громадських організацій й участь міжнародних організацій у становленні освіти й культури репатріантів. Зазначено, що процес відродження освіти й культури у найближчий період повинен підтримуватися та спиратися на стабільну державну програму й охоплювати якомога ширше всі сторони освітніх і культурних процесів, що відбуваються у кримськотатарському соціумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64-7 + Ч34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА332566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Латишева О.В. 
Християнська церква та релігійне життя у візантійському Херсоні (VI - X ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Латишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

З залученням певних джерел комплексно досліджено християнську Церкву та релігійне життя у візантійському Херсоні VI - X ст. У історіографічному аспекті розглянуто основні проблеми цього періоду історії Херсона. Встановлено структуру християнської Церкви та місце, яке займала Херсонська кафедра у даний період. Визначено соціальний склад і чисельність херсонського духівництва в раннє середньовіччя. Описано та класифіковано культові архітектурні пам'ятки та розглянуто особливості реконструкції основних типів сакральної архітектури. З урахуванням літургійних особливостей храмів і даних письмових і археологічних джерел Херсона розглянуто ранньовізантійське богослужіння в храмі та просто неба. Досліджено культи святих мощів, вторинних реліквій і святих мучеників у Херсоні, а також на прикладі херсонських матеріалів виділено відмінності меморіального та мартиріального культів. Увагу приділено особливостям і специфіці релігійних обрядів Херсона на прикладі таїнств хрещення, постригу, водосвяття, єлеосвячення та чину поховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)413.22 + Э37-341.1-020 + Э372.09(4УКР73)-34 +
Шифр НБУВ: РА365516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського