Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Кузик$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Кузик Ф.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування хворих на хронічні гепатити з супутньою патологією біліарної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ф.В. Кузик ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше визначено критерії клініко-біохімічних особливостей перебігу хронічного гепатиту (ХГ) невірусного генезу залежно від ступеня тяжкості та з урахуванням патології біліарної системи. Встановлено взаємозалежність між інтенсивністю процесів пероксидного окиснення ліпідів і ступенем тяжкості перебігу хвороби, у тому числі із супутньою патологією біліарної системи. Розглянуто механізми компенсації та декомпенсації деяких факторів антиоксидантної системи захисту у хворих на ХГ. Доведено позитивний вплив ербісолу на клініко-біохімічні, імунологічні показники, підсилення потужності антиоксидантної системи захисту (глутатіонової ланки). Обгрунтовано доцільність диференційованої корекції порушень клініко-біохімічних та імунологічних показників у хворих на ХГ залежно від ступеня тяжкості перебігу з урахуванням патології біліарної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-5 +
Шифр НБУВ: РА322867

Рубрики:

      
2.

Кузик А. С. 
Корекція лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей з використанням мініінвазивних технологій: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / А. С. Кузик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу та діаностики лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК) у дітей різних вікових груп залежно від варіанту цієї аномалії до проведення корекції та на етапах динамічного спостереження після операції. Удосконалено мініінвазивний спосіб корекції ЛДГК у дітей з використанням торакоскопічного контролю загрудинного проведення дуги-пластини. Вперше розроблено та впроваджено мініінвазивний спосіб екстраплеврального загрудинного проведення та встановлення дуги-пластини під час корекції ЛДГК у дітей, впроваджено у виробництво набір інструментів для мініінвазивної корекції ЛДГК. Вперше висвітлено методику малотравматичного видалення дуги-пластини. Досліджено клінічну ефективність використання мініінвазивних методів лікування дітей з ЛДГК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.23-5
Шифр НБУВ: РА380248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузик О. В. 
Макроекономічний аналіз поведінки домогосподарств в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Кузик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Систематизовано сучасні теоретичні підходи до вивчення поведінки домогосподарств у межах трьох основних підходів - мейнстриму, біхевіористського, інституційного, та зроблено висновок щодо необхідності методологічного плюралізму у вивченні поведінки домогосподарств. Досліджено особливості поведінки домогосподарств за умов командно-адміністративної економіки. Проаналізовано виробничу діяльність домашніх господарств та її вплив на подальший розвиток вітчизняної економіки. За допомогою регресійного аналізу вивчено вплив основних чинників на споживчу поведінку. З'ясовано основні аспекти заощаджувальної й інвестиційної поведінки домогосподарств у контексті економічного зростання. Обгрунтовано основні напрями підвищення ефективності поведінки домогосподарств в Україні з урахуванням світового досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА383868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кузик Ю.І. 
Медіанекроз аорти - розшаровуюча аневризма аорти: етіологія та морфогенез: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ю.І. Кузик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено характерні варіанти макроскопічної картини аневризм за умов медіанекрози аорти. Встановлено, що розшарування та розрив аорти виникає у випадку медіанекрозу без попередньої дилатації судинного просвіту. Описано комплекс патоморфологічних проявів, характерних для медіанекрозу аорти. Доведено, що один патологічний процес захоплює аорту на всьому протязі та її гілки, а в різних частинах судиної стінки спостерігаються однотипні зміни, але на різних стадіях розвитку цього процесу. Вперше на на підставі результатів морфологічного і спектрографічного досліджень запропоновано гіпотезу механізму розвитку патологічного процесу у випадку медіакрозу аорти. З'ясовано, що токсичний вплив ксенобіотиків, зокрема, кадмію, на гладко-м'язові клітини призводить до зниження продукції елементів екстрацелюлярного матриксу - еластину та до вакуольної дистрофії гладко-м'язових клітин з накопиченням глікозаміногліканів. Доведено, що фізіологічна концентрація еластаз за умов альтерації гладко-м'язових клітин призводить до вогнищевого еластолізу за умови відсутності фізіологічної регенерації з наступним формуванням кістоподібних порожнин, що створює передумови для розриву та розшарування стінки аорти в момент критичних змін гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2 +
Шифр НБУВ: РА324152

Рубрики:

      
5.

Кузик 
Націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Петро Степанович Кузик ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 + Ф4(0)64 + Ф51(0)
Шифр НБУВ: РА330919

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кузик О.В. 
Самоузгоджені електрон-деформаційно-дифузійні ефекти в широкозонних напівпровідниках та гетеросистемах із самоорганізованими точковими дефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Кузик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено просторовий розподіл точкових дефектів і деформації кристалічної гратки в напружених гетероструктурах у межах самоузгодженої електрон-деформаційно-дифузійної нелінійної моделі. Доведено, що самоузгоджений дифузійно-деформаційний перерозподіл точкових дефектів виду центру розтягу призводить до зменшення їх середньої концентрації у внутрішньому шарі гетероструктури GaAs/InAs/GaAs у порівнянні з просторово-однорідним значенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА357213

Рубрики:

      
7.

Кузик Н.П. 
Система внутрішнього контролю в акціонерному товаристві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.П. Кузик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уточнено сутність внутрішнього контролю та визначено його місце в інформаційній системі управління підприємством. Сформульовано розширений склад функцій та принципів внутрішнього контролю. Зроблено оцінку стану контролю та його практичної реалізації в акціонерному товаристві. Уточнено основні контрольні функції бухгалтерської служби та визначено напрями удосконалення організації та методики внутрішньогосподарського бухгалтерського контролю. Наведено рекомендації щодо удосконалення форм контрольних звітів виконавців. Поглиблено організаційні засади внутрішнього контролю шляхом обгрунтування його інформаційного забезпечення. Виявлено особливості здійснення внутрішнього контролю за умов застосування комп'ютерних технологій та деталізовано підходи щодо побудови автоматизованої системи контролю. Теоретично обгрунтовано методи оптимізації контрольної системи підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.16-218 +
Шифр НБУВ: РА332047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кузик І.В. 
Тактика лікування дітей, хворих на секреторний середній отит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.В. Кузик ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Створено технологію послідовності консервативного та поетапного хірургічного лікування дітей, хворих на секреторний середній отит (ССО). Доведено, що лікування у разі ССО за наявності патології носової та ротової частин глотки, а також порожнини носа слід починати з їх санації з наступним консервативним лікуванням, яке поліпшує прохідність слухових труб, лише у випадку невдачі переходити до тимпанопункції. Тільки у разі неефективності останньої необхідно здійснювати шунтування, а у випадку негативного результату протягом 3 - 6 місяців виконувати мастоїдотомію з дренуванням антруму й одночасним шунтуванням барабанної порожнини. Зроблено висновок, що тимпанопункція з аспірацією вмісту барабанної порожини та її промивання в комплексі з ендоауральним діадинамофорезом глюкокортикоїдів і протеолітичних ферментів є не лише ефективним методом лікування дітей, хворих на ССО, але й профілактикою його рецидивування. Доведено, що вміст барабанної порожнини у разі ССО не містить бактеріальної флори, що, можливо, пояснюється наявністю в секреті високої концентрації секреторного імуноглобуліну A (sIgA). Вперше в дітей з ССО визначено зміни системної імунологічної реактивності у вигляді кількісного та функціонального дефіциту T-системи імунітету, пригнічення цитотоксичної активності природних цитотоксичних клітин (ПЦК) і фагоцитарної активності поліморфоядерних лімфоцитів (ПЯЛ), а також гіпоімуноглобулінемії класу П та наявності сенсибілізації реагінового типу до мікробних антигенів. Показано, що у секреті, отриманому з середнього вуха осіб, хворих на ССО, визначається високий вміст секреторної та мономерної форм імуноглобуліну A, а також імуноглобуліну G, що вказує на високий рівень гуморальної реакції місцевого імунітета. Водночас, наявність високого вмісту в секреті IgG свідчить про імовірність продовження запального процесу. Встановлено, що проведене лікування сприяє нормалізації показників гуморального імунітету в дітей з ССО за незначних змін клітинних механізмів імунологічного та неспецифічного захисту. Обгрунтовано доцільність використання імунокоригувальних засобів у комплексній терапії хворих на ССО з метою підвищення ефективності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.601.1-5
Шифр НБУВ: РА318451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кузик П.В. 
Фатальна тромбоемболія легеневої артерії: клініко-патоморфологічна характеристика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / П.В. Кузик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі ретро- та проспективного дослідження автопсій і клініко-патоморфологічних зіставлень систематизовано особливості внутрішньо- та позалікарняної фатальної тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА). Вперше проведено комплексний аналіз клінічних даних, гемостатіологічних показників, результатів автопсій пацієнтів, померлих від ТЕЛА у лікувальному закладі. Визначено частоту та проаналізовано динаміку фатальної ТЕЛА, встановлено фактори та ступені ризику, захворювання й оперативні втручання, які ускладнюються розвитком тромбоемболії. Досліджено рівень гемостазіологічного обстеження пацієнтів. Встановлено причини смерті хворих після хірургічного та консервативного лікування ТЕЛА. Вивчено патоморфологічні прояви хронічної прекапілярної легеневої гіпертензії, обумовленої рецидивною ТЕЛА. Проведено аналіз профілактики та клінічної діагностики венозної тромбоемболії у лікувально-профілактичному закладі (ЛПЗ). Вперше на практичному матеріалі систематизовано дефекти діагностичних і лікувальних заходів профілактики внутрішньолікарняної ТЕЛА. Досліджено вплив ятрогенної патології - тромбозів вен, пов'язаних з медичними маніпуляціями, на розвиток фатальної ТЕЛА. Розроблено протокол експертного оцінювання якості медичних заходів, спрямованих на профілактику ТЕЛА у багатопрофільному ЛПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.22.35-3
Шифр НБУВ: РА371102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кузик В. В. 
Правове регулювання членських відносин у непідприємницьких товаритсвах.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. В. Кузик. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, які складаються при правовому регулюванні відносин членства у непідприємницьких товариствах. Метою дослідження є визначення особливостей членських правовідносин у непідприємницьких товариствах, а також напрацювання наукових висновків і практичних рекомендацій щодо вдосконалення чинного цивільного законодавства у сфері регулювання відносин членства у непідприємницьких товариствах. Використання наукових методів у дисертації обумовлене специфікою мети, поставлених завдань та об’єкта дослідження. У роботі використано як загальнонаукові, так і спеціально-наукові методи наукового пізнання. Наприклад, через використання системного методу та методу аналізу досліджено питання місця членських відносин у системі цивільних правовідносин, а також їх внутрішню структуру. За допомогою догматичного та формально-юридичного методів розкрито якість та стан нормативного регулювання відносин членства у непідприємницьких товариствах. Діалектичний метод забезпечив всебічний аналіз правової природи та структури членських правовідносин у непідприємницьких товариствах. Метод прогнозування використано при формулюванні пропозицій і рекомендацій з удосконалення чинного цивільного законодавства щодо відносин членства у непідприємницьких товариствах. Наукова новизна одержаних результатів обумовлена тим, що в результаті проведеного дослідження сформульовано наступні положення, висновки й пропозиції, які володіють науковою новизною, зокрема: визначено сукупність чинників, які детермінують інститут членства у непідприємницьких товариствах: 1) неоднорідність членства, що проявляється у переліку прав членів різних видів непідприємницьких товариств; 2) різні інтереси – немайнові та споживчі інтереси майнового характеру, з якими члени непідприємницького товариства вступають у нього; 3) членство у непідприємницьких товариствах визначається формулою «не отримати більше, ніж вкладено»; ступінь повноти прав стосовно товариства має абсолютний прояв у змісті корпоративних прав як сукупності майнових та немайнових прав учасників підприємницьких товариств, а також в усіченому вигляді представлений в членських правах як сукупності немайнових та окремих майнових прав, що обумовлені споживчо-інвестиційним інтересом членства, який, однак, реалізується в межах непідприємницького товариства; аргументовано положення про те, що основна відмінність у здійсненні корпоративних та членських прав проявляється у принципі пропорційності прав відповідно до розміру частки у статутному капіталі підприємницького товариства та принципі рівності прав членів непідприємницьких товариств; визначено два види обов’язків члена непідприємницького товариства: перший пов’язаний із сплатою членських внесків зобов’язально-правової природи; другий - із дотриманням вимог статуту та який кореспондується із сукупністю немайнових прав члена непідприємницького товариства.^UThe object of the study is social relations, which are formed during the legal regulation of membership relations in non-entrepreneurial societies. The purpose of the research is to determine the specifics of membership relations in non-entrepreneurial societies, as well as to develop scientific conclusions and practical recommendations regarding the improvement of current civil legislation in the sphere of regulating membership relations in non-entrepreneurial societies. The use of scientific methods in the dissertation is determined by the specifics of the goal, set tasks and object of research. The work uses both general scientific and special scientific methods of scientific knowledge. For example, through using the system method and the method of analysis, the question of the place of membership relations in the system of civil legal relations, as well as their internal structure, was investigated. With the help of dogmatic and formal-legal methods, the quality and state of regulatory regulation of membership relations in non-entrepreneurial societies was revealed. The dialectical method provided a comprehensive analysis of the legal nature and structure of membership relations in non-entrepreneurial societies. The forecasting method was used in the formulation of proposals and recommendations for improving the current civil legislation regarding membership relations in non-entrepreneurial societies. The scientific novelty of the obtained results is due to the fact that as a result of the research, the following propositions, conclusions and proposals, which possess scientific novelty, were formulated, in particular: a set of factors that determine the institution of membership in non-entrepreneurial societies was determined: 1) heterogeneity of membership, which is manifested in the list of rights of members various types of non-entrepreneurial societies; 2) various interests - non-property and consumer interests of a property nature with which members of a non-entrepreneurial society enter into it; 3) membership in non-entrepreneurial societies is determined by the formula "not to receive more than invested";the degree of completeness of rights in relation to the company has an absolute manifestation in the content of corporate rights as a set of property and non-property rights of the participants of entrepreneurial companies, and also in abbreviated form presented in membership rights as a set of non-property and separate property rights, which are determined by the consumer and investment interest of membership, which, however , implemented within the framework of a non-entrepreneurial society; the proposition that the main difference in the exercise of corporate and membership rights is manifested in the principle of proportionality of rights in accordance with the size of the share in the authorized capital of a business company and the principle of equality of rights of members of non-business companies is argued;two types of obligations of a member of a non-entrepreneurial society are defined: the first is related to the payment of membership fees of an obligatory and legal nature; the second - in compliance with the requirements of the statute which corresponds to the set of non-property rights of a member of a non-entrepreneurial society.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бойчук Б. Я. 
Оцінка антропогенного впливу прибережних міст річки Прут на екологічний стан її води.: автореферат дис. ... д.філософ : 101 / Б. Я. Бойчук. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв’язанню актуального наукового завдання – оцінювання антропогенного впливу м. Яремче на екологічний стан води р. Прут.У роботі проаналізовано сучасний стан забрудненості річкових вод у межах міста Яремче (Івано-Франківська обл.) та навколишніх прибережних населених пунктів. Вивчено вміст у цих водах різних забруднювачів, в т.ч. нафтопродуктів, біогенних іонів і важких металів. Охарактеризовано тенденції останніх років, які призводять до підвищення рівня забрудненості річок, пов’язаного із антропогенною діяльністю.Проведено глибокий аналітичний огляд сучасних дослідницьких робіт, в яких описано ряд аспектів - кліматичні умови регіону, його ґрунтові, орогідрографічні та гідрологічні особливості. Описано фізико-географічне районування і гідрохімічну вивченість басейну річки Прут у часовій динаміці за останні десятиліття.Важливе місце у роботі відведено науковим працям, присвяченим гідрохімічним показникам вод верхньої течії річки.^UThe dissertation is devoted to solving an urgent scientific problem – assessing the anthropogenic impact of Yaremche on the ecological status of the Prut River.The work analyzes the current state of pollution of river waters within the city of Yaremche (Ivano-Frankivsk region) and the surrounding coastal settlements. The content in these waters of various pollutants, including petroleum products, biogenic ions and heavy metals, has been studied. The trends of recent years, which lead to an increase in the level of pollution of rivers associated with anthropogenic activity, are characterized.A deep analytical review of modern research works has been carried out, which describes a number of aspects - the climatic conditions of the region, its soil, orohydrographic and hydrological features. Physical and geographical zoning and hydrochemical study of the Prut river basin in time dynamics over the past decades are described.Physical-geographical zoning and hydrochemical study of the Prut River basin in time dynamics over the last decades are described in detail. The number, location and results of hydrometeorological posts, how the condition of the Prut River is monitored both within the city of Yaremche and in its vicinity are described.An important place in the work is given to scientific works devoted to the hydrochemical indicators of the waters of the upper reaches of the river.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського