Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Кравченко О.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кравченко О.І. 
Метаболічні особливості гемодинамічних порушень при гіпертонічній хворобі у робочіх машинобудування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.І. Кравченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено характер та механізм розвитку гемодинамічних порушень у випадку гіпертонічної хвороби (ГХ) у робітників шкідливих професій машинобудування. Доведено вплив шкідливих факторів виробництва на структуру гемодинаміки та морфофункціональні зміни міокарда. Виявлено більшу поширеність гіпокінетичного типу циркуляції зі зниженням інотропної функції серця, енергетичних витрат міокарда і більш високим значенням ЗПСО. Спостережено підвищення рівня постнавантаження, розвиток гіпертензії опору, збільшення маси міокарда лівого шлуночка, зміну його геометрії та значне поширення гіпертрофії. З'ясовано, що у групі робітників вібро-шумових професій, хворих на ГХ, переважають концентричні варіанти ремоделювання. Доведено вплив професійного стажу, віку та ступеня АГ на гіпертонічну перебудову серця. Встановлено, що кардіогемодинамічні зміни супроводжуються збільшенням концентрації у плазмі крові ендотеліну-1, оксиду азоту, показників системи перекисного окиснення ліпідів та зниженням показників антиоксидантного захисту. Зафіксовано взаємозалежність ступеня виразності ендотеліальної дисфункції та рівня підвищення АТ і характеру гіпертонічної перебудови серця. Показано позитивний вплив комбінованої гіпотензивної терапії з використанням даларгіну на клінічні прояви захворювання, гемодинамічні та метаболічні зміни та поліпшення психологічного профілю особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 +
Шифр НБУВ: РА331952

Рубрики:

      
2.

Кравченко О.І. 
Оптимізація ранньої діагностики хвороби Пертеса у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.І. Кравченко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу результатів генеалогічного дослідження, вивчення частоти реєстрації та характеру преморбідного тла, проявів синдрому недиференційованої системи сполучнотканинної дисплазії визначено фактори ризику розвитку хвороби Пертеса (ХП) у дітей. Уперше встановлено частоту, характер і роль порушеного обміну остеотропних мінеральних елементів залежно від стадії ХП, визначено роль стану апоптозу та некрозу лімфоцитів у крові та генезі остеонекрозу голівки стегнової кістки у дітей з ХП. Виявлено кореляційний зв'язок між показниками обміну остеотропних мінеральних елементів у дітей з різними стадіями ХП і результатами клініко-сонорентгенографічних змін. Розроблено алгоритм ранньої діагностики ХП у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.1-4 +
Шифр НБУВ: РА340273

Рубрики:

      
3.

Кравченко О.І. 
Характеристика можливостей лазерної кореляційної спектроскопії плазми крові в діагностиці вузлового зобу та раку щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Кравченко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено новий спосіб передопераційної диференційної діагностики вузлового зобу та раку щитовидної залози - лазерну кореляційну спектроскопію (ЛКС) плазми крові. Уперше встановлено, що гістограми плазми крові хворих на вузловий зоб та рак щитоподібної залози відрізняються від гістограм плазми крові здорових донорів за графічними контурами, розподіленням в зонах дисперсії, а також за даними про внесок у світлорозсіювання часток з різними гідродинамічними радіусами, що дає змогу використовувати ЛКС плазми крові для діагностики вузлових уражень щитоподібної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.26-4 + Р569.452-5 +
Шифр НБУВ: РА331152

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського