Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Корнієнко В.Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Корнієнко В.Г. 
Особливості адаптаційних реакцій організму вагітних при ускладненому невиношуванням гестаційному процесі та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Корнієнко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні основи та наведено нове вирішення науково-прикладного завдання акушерства, розроблено засади для покращання акушерських і перинатальних наслідків у вагітних з загрозою передчасних пологів (ПП) на підставі вивчення адаптаційних реакцій, ВСР і балансу стресорних гормонів. Обстежено 200 вагітних з загрозою ПП. Установлено що у таких вагітних у 59,7 % випадків наявні неспецифічні маркери психоемоційної напруги, що зумовлює розвиток дезадаптаційних процесів. Вагітним з загрозою ПП протягом всього періоду гестації притаманний високий рівень особистої та реактивної тривожності, що свідчить про високий рівень психологічного стресу. Відзначено, що у разі загрози ПП спостерігається зниження частки низькочастотних (LF) і більш суттєве зменшення частки високочастотних хвиль (HF), що свідчить про зниження тонусу симпатичного та парасимпатичного відділу нервової системи та впливу рефлекторного вегетативного рівня регуляції. У переважної більшості вагітних (58,8 %) за наявності загрози ПП знижений рівень екскреції адреналіну та підвищений рівень екскреції норадреналіну у порівнянні з неускладненим перебігом гестаційного процесу. Це свідчить про недостатність вираженості адаптаційних реакцій, за цього активність медіаторної ланки симпато-адреналової системи переважає над активністю її гормональної ланки, що спричиняє активацію скоротливої функції матки та загрозу переривання вагітності. У третини вагітних з загрозою ПП виявлено зниження функції стрес-лімітувальної системи організму, що свідчить про відсутність адаптації та звикання організму до довготривалого впливу стресогенного подразника за надмірної реакції на нього. Відзначено, що використання фітометаболічного препарату за умов комплексного лікування вагітних з синдромом дезадаптації та загрозою ПП дозволило у 84,8 % вагітних досягнути нормалізації ВСР за основними параметрами, нормалізації показників стрес-реалізуючої та стрес-лімітувальної систем, що мало прояв у екскреції адреналіну та норадреналіну та рівні серотоніну у сироватці крові на рівні неускладненого перебігу вагітності, одержати позитивний клінічний ефект у 9,97 % жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.19-5 + Р716.219-5 + Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА364123

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського