Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (291)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=Козловський$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Козловський М.П. 
Біоіндикаційні властивості фітонематодних угруповань наземних екосистем Карпатського регіону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 40 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структурно-функціональної організації нематодних угруповань у корінних і похідних біогеоценозах різних рослинних поясів Карпат. Конкретизовано визначення поняття "комплекс нематод" і наведено класифікацію даних комплексів за функціональними ознаками. Розроблено методику оцінки змін функціональної організації грунтових нематод у похідних екосистемах, у порівнянні з корінними, а також оцінки санітарного стану екосистем на базі біоіндикаційних властивостей нематодних угруповань. Показано принципові відмінності у споживанні енергії нематодними угрупованнями в корінних і похідних біогеоценозах. Визначено основні шляхи формування нефітопатогенних комплексів нематод у похідних лісових біогеоценозах. Запропоновано нові способи збереження природного структурного та функціонального різноманіття фітонематод, а також підвищення стійкості та продуктивності лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*801.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Козловський В.І. 
Важкі метали в екосистемах висотного профілю Чорногори (Українські Карпати): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.І. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у порівнянні з кларковими значеннями, грунти збагачені Pb і Cd (2 - 3 рази), збіднені Fe, Zn (2 - 4 рази), Cu (5 - 13 разів) Mn (20 - 50 разів). Середній вміст Cu, Zn, Mn, Fe у рослинному покриві знаходиться на рівні кларкових значень для рослинності суші. Має місце перевищення над кларковими значеннями (на порядок величини та більше) вмісту Cd і Pb. Вміст макро- та мікроелементів у сніговому покриві не перевищує значень, характерних для найменш антропогенно змінених фонових районів Землі. Концентрації металів у мохах і лишайниках Чореногори є вищими, ніж середні значення для фонових екосистем Європи. Зазначено, що аналіз гербарних зразків мохів початку XX ст. часових трендів нагромадження важких металів не виявив, встановлено, що у гербарних і сучасних зразках трапляються концентрації металів, вищі за середні значення у Європі останнього десятиліття. Виявлено тісні кореляційні зв'язки між елементами у рослинних об'єктах, важливу роль у формуванні мікроелементного складу яких відіграє атмосферне живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806(4УКР3) + Е0*807*801.48(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА319227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Козловський Є.В. 
Державне регулювання в галузі туризму: становлення та розвиток в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Є.В. Козловський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне дослідження актуальних політико-управлінських проблем становлення та розвитку державного регулювання у галузі туризму. Сформульовано практичні рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання туристичної діяльності. Досліджено особливості підготовки фахівців у даній сфері. Визначено проблеми державного регулювання розвитку соціального та сільського зеленого туризму. Запропоновано механізми створення позитивного образу України як туристичної держави, нові форми просування національного туристичного продукту на внутрішньому та міжнародному ринку туристичних послуг, методику підвищення ефективності управління інвестиційними проектами у туристичних центрах України, шляхи можливого співробітництва органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання, які надають туристичні послуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч518.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357570

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козловський 
Кінетичні явища в кобальтитах A'1-xA''xCoO3-[дельта](A' = Ho, Er, La; A'' = Sr, Ca, Ag): автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Анатолій Антонович Козловський ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022
Шифр НБУВ: РА368458

Рубрики:

      
5.

Козловський І.В. 
Клініко-лабораторні критерії ефективності лапароскопії в лікуванні безпліддя у жінок, які перенесли змішані генітальні інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Козловський ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено засоби лікування трубно-перенатального безпліддя у жінок, зумовленого захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), на основі прогнозування ймовірності зачаття шляхом визначення клініко-лабораторних критеріїв ефективності ендоскопічного втручання, проведення комплексної протизапальної та імуномодулюючої терапії з метою покращання репродуктивного здоров'я та реабілітації генеративної функції. На основі серологічних, гормональних, імунологічних, ультрасонографічних, морфологічних досліджень уточнено характерологічні особливості стану репродуктивних органів під час безпліддя внаслідок перенесених ЗПСШ. Вивчено ультразвукові, гормональні та імунологічні параметри функціонування репродуктивної системи у разі безпліддя внаслідок запальних захворювань органів малого тазу (ЗЗОМТ) та ЗПСШ. Вперше вивчено взаємовідносини між ендокринним гомеостазом, балансом цитокінів у перитональній рідині та наслідками ендоскопічних втручань за трубно-перитонального безпліддя. Визначено клініко-лабораторні та ендоскопічні критерії оцінки ефективності комплексного лікування безпліддя з урахуванням морфофункціонального стану маткових труб та яєчників, гормонального гомеостазу у жінок з генітальними інфекціями. Удосконалено алгоритм обстеження, обгрунтовано та впроваджено у практику комплексну програму реабілітації репродуктинвої функції у разі безпліддя, сричиненого захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024 +
Шифр НБУВ: РА341804

Рубрики:

      
6.

Козловський О.А. 
Клініко-патогенетичне значення функціонально-метаболічної активності лейкоцитів при сальмонельозі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Козловський ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Внаслідок проведеного клініко-цитохімічного обстеження 235-ти хворих на сальмонельоз одержано додаткові відомості про динаміку цитохімічних показників нейтрофілів залежно від проведеної терапії. Встановлено патогенетичну значущість зміни коефіцієнта співвідношення сукцинатдегірогеназа / лактатдегідрогеназа і можливість його використання для оцінювання ефективності лікування сальмонельозу. Одержано нові дані щодо значущості динаміки нитросинього тетразолію-тестування для моніторингу функціональної активності нейтрофілів за умов терапії хворих на сальмонельоз. Установлено необхідність підтримки цитохімічних показників на оптимальному для патологічного процесу, але відмінному від нормального, рівні. Вперше виявлено сприятливий вплив пробіотика ентерола-250 на неспецифічну резистентність організму хворих на сальмонельоз, що патогенетично доводить доцільність його застосування за умов комплексної терапії сальмонельозу. Показано недоцільність використання за середньотяжкого гастроінтестинального сальмонельозу антибактеріальних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121-3 +
Шифр НБУВ: РА365869

Рубрики:

      
7.

Козловський С.В. 
Макроекономічне моделювання та прогнозування валютного курсу в Україні на основі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / С.В. Козловський ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено нову класифікацію методів прогнозування економічних процесів, досліджено процес формування валютного курсу в Україні, описано та систематизовано основні чинники, що впливають на формування курсу національної валюти. Запропоновано у разі моделювання курсу валюти використовувати не тільки кількісні, але й якісні чинники, задані лінгвістично, а також враховувати рефлексивні дії учасників валютного ринку. Наведено методику прогнозування валютних курсів на основі теорії нечіткої логіки, яка є універсальною та може бути використана для прогнозування будь-яких економічних процесів. Створено реально діючу комп'ютерну програму прогнозування валютного курсу, яка працює в режимі "самонавчання", тобто, за умов нагромадження інформації достовірність прогнозів підвищується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.613.2 +
Шифр НБУВ: РА322680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козловський В.О. 
Морально-психологічний потенціал державних службовців (організаційно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / В.О. Козловський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано морально-психологічний потенціал державних службовців. Досліджено чинники та механізми його формування за сучасних умов. Розглянуто узагальнені підходи щодо даного питання. Виявлено малодосліджені аспекти формування морально-психологічного потенціалу. Запропоновано модель співвідношення потенціалу управління та його морально-психологічного компонента. Значну увагу приділено питанням створення умов реалізації морально-психологічного потенціалу державних службовців - кадровому моніторингу ефективності діяльності та її морально-психологічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА341086

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Козловський Ю.К. 
Порушення і корекція реологічних властивостей крові в гострий період опікової хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.К. Козловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання поліпшення результатів лікування оперованих важкообпечених хворих шляхом впливу на реологічні властивості крові. Установлено, що у таких хворих за традиційного лікування після ранньої некректомії з першої до третьої доби післяопераційного періоду відбувалось зниження показників в'язкості крові на рівні судин великого діаметра та судин середнього, а також зростання в'язкості крові на рівні судин мікроциркуляції. Гіперв'язкість на рівні судин мікроциркуляції корелювала з клітинними показниками, а саме: дзета-потенціалом еритроцитів і деформованістю еритроцитів. Використання апротиніну в інтенсивній терапії післяопераційного періоду тяжкообпечених для покращання в'язкості крові на відрізках мікроциркуляції вірогідно ефективне лише у першу добу післопераційного періоду за рахунок клітинних факторів мікрореології (вірогідне покращання деформації та збільшення дзета-потенціалу еритроцитів). Застосування пентоксифіліну у тяжкообпечених під час проведення інтенсивної терапії у післяопераційний період вірогідно позитивно впливає на зниження в'язкості крові на рівні судин малого діаметра на третю, п'яту, десяту добу за рахунок клітинних факторів мікрореології (вірогідне покращання деформації та збільшення дзета-потенціалу еритроцитів). Застосування комбінації апротиніну у день операції та у першу добу післяопераційного періоду за дози 500 од/кг/добу та пентоксифіліну в наступні 9 діб післяопераційного періоду за дози 5 мг/кг/добу у тяжкообпечених хворих призводило до зниження в'язкості крові на рівні судин малого діаметра з першої до десятої добу за рахунок клітинних факторів мікрореології, вірогідно зменшувалось відчуття болю на третю добу післяопераційного періоду, виявлено зниження частоти серцевих скорочень на першу, другу, третю добу післяопераційного періоду, частота серцевих скорочень і температура тіла на п'яту - десяту добу вірогідно не відрізнялись від контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 +
Шифр НБУВ: РА356749

Рубрики:

      
10.

Козловський О.Р. 
Релігійна свідомість і релігійні практики населення сучасної України як предмет соціально-філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Р. Козловський ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено структурно-типологічний підхід до аналізу релігійної свідомості та релігійного досвіду. З застосуванням цього підходу створено типологію релігійної свідомості та релігійного досвіду, запропоновано нову інтерпретацію тенденції в еволюції релігійності населення сучасної України. Проаналізовано співвідношення автономного та гетерономного релігійного досвіду та використання релігії як інструменту ідентифікації за сучасних мов. Піддано критичному аналізу ідеологему "релігійного відродження" як аналога проекту "національного відродження" відповідно до моделі "етнонації". Сформульовано практичні рекомендації щодо розробки стратегії державної політики у релігійно-конфесійній сфері, які стосуються подолання негативних тенденцій у даній сфері України та використання релігії як важливого інструменту ідентифікації у проекті формування української національної держави й української політичної нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю215.2 + Э29(4УКР)36-100 +
Шифр НБУВ: РА350627

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія:    
11.

Козловський А.В. 
Розробка інформаційно-вимірювальної системи для визначення пускового моменту електродвигунів малої та середньої потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / А.В. Козловський ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод визначення пускового моменту, який відрізняється тим, що для безпосереднього вимірювання інформативного параметра у місці його виникнення застосовано торсіонний сенсор, а для вилучення методичної похибки - покроковий режим роботи приводного двигуна. Точність вимірювання пускового моменту зростає у 2 - 3 рази порівняно з відомими засобами. Розроблено математичну модель вимірювального каналу у вигляді системи нелінійних диференціальних рівнянь та отримано аналітичні залежності для розрахунку тривалості перехідних процесів. Запропоновано структурну схему інформаційно-вимірювальної системи та алгоритм її роботи. Проаналізовано похибки вимірювання пускового моменту та розраховано показники вірогідності контролю. Наведено методики інженерного проектування, метрологічної атестації та проведено експериментальні дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261.632-016
Шифр НБУВ: РА310492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Козловський Ю.М. 
Теоретичні основи формування та аналізу зображень в області дробового фур'є-перетворення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.М. Козловський ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено умови формування та аналізу зображень в області дробового фур'є-перетворення (ДФП). Одержано явний вигляд ядра ДФП, до складу якого входять оптичні константи. Запропоновано оптичну інтепретацію ДФП як процесу згортки та фільтрації оптичного сигналу зі сферичними хвилями. З використанням методу розподілу сигналів показано, що за ДФП відбувається поворот на інформаційній діаграмі спряжених різницевих координат розподілу вхідного сигналу. Запропоновано методологію спряжених зображень ДФП та одержано аналітичний вираз для розподілу інтенсивності складних оптичних сигналів в області ДФП. Розвинуто теорію формування зображень у цій області від двох зміщених сигналів, промодульованих плоскими хвилями. Наведено та досліджено узагальнений тип ДФП. Аналітично одержано розподіл інтенсивності кореляційного поля в даній області. Досліджено чотири області реалізації ДФП в реальних оптичних системах. Знайдено умови його реалізації в одно- та дволінійному оптичних каскадах. Запропоновано принципову схему нового корелятора спільного дробового фур'є-перетворення та показано, що кореляційне поле в області ДФП характеризується більшим співвідношенням сигнал/шум, ніж у випадку класичного корелятора спільного фур'є-перетворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2,022 +
Шифр НБУВ: РА329004

Рубрики:

      
13.

Козловський В.І. 
Українська народна балада: естетичний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / В.І. Козловський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено естетичний аспект народної балади з використанням основних категорій естетики - "трагічне", "драматичне", "героїчне". У контексті цих понять розглянуто художньо-виражальні особливості уснопоетичних текстів. Запропоновано типологічну схему трагічного та героїчного у межах баладного жанру. Акцентовано на специфіці поетичного вираження зазначених категорій. Висвітлено питання щодо композицій, мотивів, образів, троп як естетичних складових ліро-епіки. Проведено аналіз сюжетних конфліктів у баладах, їх мотивацію та способи реалізації у фольклорному творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-614 +
Шифр НБУВ: РА350007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Козловський С. В. 
Управління сучасними економічними системами, їх розвитком та стійкістю: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / С. В. Козловський ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи управління сучасними економічними системами, їх розвитком і стійкістю. Досліджено методологічні принципи функціонування складних економічних систем на мікро-, мезо- та макрорівнях. Подано визначення понять "економічна стійкість системи" й Дуправління економічною стійкістю системи". Визначено типи моделей розвитку сучасних економічних систем. Для забезпечення якісного управління розвитком економічних систем запропоновано розглядати їх як семантичну мережу. Розроблено універсальну модель організаційної системи управління у структурі економічної системи. Сформульовано вимоги до регіональної системи стратегічного індикативного планування в Україні з використанням елементів державного регулювання. Висунуто гіпотезу щодо можливостей аналізу розвитку сучасних економічних систем через розрахунок їх стратегічного економічного потенціалу та стійкості. Запропоновано концептуальні підходи до розробки моделі управління факторами розвитку сучасних економічних систем. Розроблено інноваційну модель визначення та прогнозування стійкості економічної системи України на підставі застосування теорії нечіткої логіки та методу оптимізації - генетичного алгоритму, а також систему підтримки прийняття рішень, яка дозволяє будувати залежність стійкості економічної системи від зміни двох факторів впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У9(4УКР)210
Шифр НБУВ: РА382088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Добуш О. А. 
Рівняння стану коміркової моделі плину / О. А. Добуш. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розвинуто метод опису фазового переходу першого роду в однокомпонентних системах у формалізмі великого канонічного ансамблю. Розрахунки виконувались із використанням коміркової моделі плину, яка є узагальнена в другому розділі дисертації на випадок неперервних систем. Суть моделі коміркового плину полягає в умовному поділі загального об'єму системи на певне число фіксованих за розміром комірок. У залежності від густини системи, в кожну з комірок потрапляє певна кількість частинок, причому не накладається жодних умов на їхнє число. Частинки, які перебувають в межах однієї комірки, вважаються такими, що відштовхуються між собою, а частинки із різних комірок – притягуються. В якості потенціалу взаємодії в роботі використовується, зокрема, взаємодія Кюрі-Вейса. Особливістю такого типу взаємодії є відсутність залежності від віддалі. На основі методу опису фазової поведінки, запропонованого у дисертаційній роботі, вперше здійснено точний розрахунок великої статистичної суми неперервної системи із взаємодією Кюрі-Вейса, отримано рівняння стану такої системи, встановлено існування в ній каскаду фазових переходів першого роду із фаз з меншою густиною до фаз із щораз більшою густиною. Досліджено залежність значення критичної температури залежно від значень параметра a, який характеризує відношення відштовхувальної частини взаємодії до притягальної. Встановлена закономірність зменшення значення критичної температури із зменшенням величини притягання відносно відштовхування. Отримані вище результати використано для опису фазової поведінки систем із взаємодією, що залежить від віддалі. Для цього здійснено розрахунок великої статистичної суми коміркової моделі плину із потенціалом взаємодії Морзе. Існування для нього Фур'є-образу дозволило застосовувати метод колективних змінних. Особливість розрахунку великої статистичної суми коміркової моделі плину полягає у введені своєрідної системи відліку. Вона містить лише частину відштовхувальної компоненти потенціалу взаємодії, а також дозволяє здійснити розрахунок якобіана переходу від густинних до колективних змінних. У роботі розвинуто два підходи до дослідження фазової поведінки моделі. Перший спосіб є загальним і не залежить від форми потенціалу взаємодії. Він є більш громіздким, оскільки одним із його етапів є проміжне інтегрування під час розрахунку якобіана переходу. Другий спосіб — прямий — застосовний для обмеженого класу потенціалів взаємодії. Він використовується лише тоді, коли ефективний потенціал взаємодії, що утворюється внаслідок формування системи відліку із початкового потенціалу, не змінює знаку. Такий підхід дав можливість отримати точне представлення великої статистичної суми системи з потенціалом Морзе у вигляді безмежного кумулянтного ряду. Встановлено, що значення кумулянтів виражаються через нові спеціальні функції, які є швидкозбіжними рядами. Характерною особливістю застосування великого канонічного розподілу є отримання рівняння на зв'язок хімічного потенціалу та густини. У роботі отримано термодинамічний потенціал моделі в наближенні молекулярного поля, на основі якого розраховані основні характеристики фазового переходу першого роду. Знайдено значення параметрів критичної точки, розраховано рівняння стану в широкому діапазоні густини і температури вище і нижче критичної точки, на основі якого побудовано криву співіснування та спінодаль. Розраховано також вигляд термодинамічного потенціалу із врахуванням флуктуацій, справедливого поблизу критичної точки. Основна ідея розрахунку термодинамічного потенціалу поблизу Tc полягає в окремому розрахунку внесків від короткохвильових та довгохвильових режимів флуктуацій параметрів порядку. Короткохвильові моди характеризуються наявністю ренормгрупової симетрії і описуються негауссовою густиною мір. У цьому випадку використовується метод ренормалізаційної групи. У дисертації розвинуто прямий метод обчислення термодинамічного потенціалу, що включає обидва типи мод флуктуацій (довгохвильові та короткохвильові) у надкритичній області. Отримано та досліджено нелінійне рівняння, що зв'язує густину та хімічний потенціал. Вирази для коефіцієнтів цього рівняння представлені як функції відношення ефективного хімічного потенціалу до ренормалізованої температури. У роботі отримано координати критичної точки, розраховано рівняння стану та ізотермічну стисливість в надкритичній області. Встановлено наявність максимумів на ізотермах стисливості як функції густини. Побудовано проекцію кривої, що відповідає цим максимумам, на площину тиск-температура. В області температур близьких до критичної таку криву ототожнюють із лінією Відома, яка є границею розділу газоподібної та рідиноподібної структур надкритичного плину. На основі запропонованої у дисертаційній роботі моделі розвинуто теоретичний метод, який дає можливість в єдиному підході здійснити опис фазової поведінки простих однокомпонентних систем як у широкому діапазоні густини і температури, так і в критичній області.^UThe thesis is devoted to the development of a method for describing the first order phase transition in one-component systems in the framework of the grand canonical ensemble. The calculations were performed using a cell fluid model, which is generalized in the thesis to the case of continuous systems. The idea of the cell fluid model consists in the conditional partition of the total volume of the system into a certain number of fixed size cells. Depending on the density of the system, each of the cells contains a certain amount of particles, without imposing any conditions on their number. The particles within one cell consider to repel each other and particles from different cells – to attract each other. The Curie-Weiss interaction, which fails to be a function of distance between constituents, is used as the interaction potential. Based on the method of describing the phase behavior proposed in the thesis, for the first time an accurate calculation of the grand partition function of a continuous system with Curie-Weiss interaction is performed, the equation of state of such a system is obtained, the cascade of phase transitions from the phase of lower density to the phase of increasingly higher density is detected. The regularity of decrease in the value of the critical temperature with decrease in the value of attraction relative to repulsion is established. The above results are used to describe the phase behavior of systems with distance dependent interaction. For this purpose, the grand partition function of a cell fluid model with the Morse interaction potential is being calculated. The Morse potential has a Fourier transform, which allows applying the method of collective variables. The peculiarity of calculating the grand partition function of the cell fluid model is the introduction of a kind of a reference system. The later contains only a part of the repulsive component of the interaction potential and also allows calculating the Jacobian of transition to collective variables. Two approaches to the study of the phase behavior of the model are developed. The first method is common and does not depend on the form of the interaction potential. However, it is more cumbersome, since one of its stages is intermediate integration during the calculation of the Jacobian of transition. The second method — direct — is applicable to a limited class of interaction potentials. It is used only when the effective interaction potential resulting from the formation of the reference system potential from the initial potential does not change the sign. This approach made it possible to obtain an accurate representation of the grand partition function of a system with Morse potential in the form of an infinite cumulant series. It is established that the values of cumulants are expressed through new special functions, which are rapidly convergent series. A characteristic feature of using a grand canonical distribution is to obtain an equation for the bond of chemical potential and density. The thermodynamic potential of the model is obtained, based on which the main characteristics of the first order phase transition are calculated. The values of the critical point parameters were found, the equation of state was calculated over a wide range of density and temperature above and below the critical point, based on which the coexistence curve and spinodal were plotted. The thermodynamic potential in the vicinity of the critical point is also calculated with allowance for fluctuations. The basic idea of calculating the thermodynamic potential near Tc is to include the contributions from short- and long-wave modes of order parameter fluctuations. Shortwave modes are characterized by the presence of renormalization group symmetry and are described by non-Gaussian measure density. In this case, the method of renormalization group is used. The direct method of calculating thermodynamic potential is developed in the thesis, which includes both types of modes of fluctuations (long-wave and shortwave) in the supercritical region. A nonlinear equation relating the density and the chemical potential is obtained and investigated. The coordinates of the critical point are obtained, the equation of state and the isothermal compressibility in the supercritical region are calculated. The existence of maxima on compressibility isotherms as functions of density is established. The projection of a curve corresponding to these maxima is plotted on the pressure-temperature plane. Near the critical temperature, such a curve is identified as the Widom line. The latter is a boundary between the gaseous and liquid structures of the supercritical fluid. Based on the model proposed in the thesis, the theoretical method is developed, which makes it possible in frames of the single approach to describe the phase behavior of simple one-component systems both in wide range of density and temperature, and in the critical region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Пукало М. І. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю засобами інформаційних технологій / М. І. Пукало. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фахівців автотранспортного профілю. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити педагогічні умови реалізації моделі формування професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю засобами інформаційних технологій. Методи дослідження: аналіз, синтез, індукція, дедукція, порівняння, узагальнення, систематизація, спостереження, експеримент, опитування (анкетування, тестування, бесіда), методи математичної статистики.Вперше розроблено модель формування професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю засобами інформаційних технологій та визначено педагогічні умови її реалізації; обґрунтовано формування професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю засобами інформаційних технологій як педагогічну проблему, що сформувалися під впливом глобалізації освітнього простору, стрімкого розвитку інформаційних технологій та автотранспортної галузі; визначено основні цілі формування професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю засобами інформаційних технологій на основі методологічних підходів; розкрито структуру професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю, на основі компонентів: мотиваційного, діяльнісного, когнітивного, особистісного та визначено рівні сформованих компонентів професійної компетентності. Уточнено зміст понять «професійна освіта», «професійна підготовка», «фахівець автотранспортного профілю», «компетентність фахівця автотранспортного профілю». Набули подальшого розвитку положення про організацію професійної підготовки майбутніх фахівців автотранспортної галузі з урахуванням вимог роботодавців; про комплексне використання активних методів навчання у контексті формування професійної компетентності майбутніх фахівців автотранспортного профілю засобами інформаційних технологій.^UThe professional training of future specialists in the field of motor transport is the research object. The research aim is to theoretically substantiate and experimentally test the pedagogical conditions for the implementation of the model of the formation of professional competence of future specialists in the field of motor transport by means of information technology. The research methods: analysis, synthesis, induction, deduction, comparison, generalization, systematization, observation, experiment, survey (questionnaire, testing, conversation), methods of mathematical statistics.For the first time the model of professional competence formation of future specialists of motor transport profile using information technologies has been developed and the pedagogical conditions for its implementation have been determined; the formation of professional competence of future specialists of motor transport profile by means of information technologies as a pedagogical problem formed under the influence of globalization of educational space, rapid development of information technologies and motor transport industry has been substantiated; the main goals of formation of professional competence of future specialists of motor transport profile by means of information technologies on the basis of methodological approaches are defined; the structure of professional competence of future specialists of motor transport profile, on the basis of components has been revealed: motivational, activity, cognitive, personal, and levels of formed components of professional competence have been defined. The content of the concepts “vocational education”, “professional training”, motor transport specialist, “competence of a motor vehicle specialist” has been clarified. Provisions on the organization of professional training of future specialists in the motor transport industry, taking into account the requirements of employers; about complex use of active methods of training in the context of professional competence formation of future experts of motor transport profile using information technologies gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Козловський А. Т. 
Контролінг інвестиційної діяльності на підприємствах молокопереробної галузі / А. Т. Козловський. — Б.м., 2020 — укp.

Метою дисертаційної роботи є розвиток теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо впровадження ефективного контролінгу інвестиційної діяльності для забезпечення якісного здійснення інвестиційного процесу та прийняття обґрунтованих стратегічних рішень на підприємствах молокопереробної галузі. Об'єктом дослідження є контролінг інвестиційної діяльності підприємств в частині здійснення реальних інвестицій, а предметом − теоретико-методичні і практичні питання впровадження та реалізації контролінгу інвестиційної діяльності на підприємствах молокопереробної галузі.Дисертацію присвячено дослідженню контролінгу інвестиційної діяльності на вітчизняних молокопереробних підприємствах. Розглянуто теоретичні засади визначення суті контролінгу інвестиційної діяльності. Систематизовано науково-практичний інструментарій здійснення контролінгу у сфері оперативного та стратегічного управління інвестиційною діяльністю. Консолідовано організаційні засади регламентації інвестиційної діяльності, запропоновано підхід до оцінювання ефективності запровадження використання контролінгу інвестиційної діяльності на підприємствах молокопереробної галузі. Розроблено науково-практичний інструментарій контролінгу соціальних, екологічних та інвестицій у нематеріальні активи; визначено роль інвестиційного контролера в даному процесі. Надано практичні рекомендації щодо використання інструментів оперативного та стратегічного контролінгу інвестиційної діяльності. Запропоновано рамку здійснення пост-аналізу системи стратегічного планування (у тому числі в частині інвестиційного плану), системи стратегічного контролінгу інвестиційної діяльності та окремих інвестиційних проєктів. Виконано оцінку інвестиційної активності та спроможності підприємств молокопереробної галузі, а також рангову та структурно-індексну оцінку інвестиційної активності підприємств галузі, надано релевантні пропозиції.Ключові слова: контролінг, інвестиційна діяльність, молокопереробні підприємства, пост-аналіз, інвестиційна активність, інвестиційна спроможність, контролінг інвестиційної діяльності.^UThe purpose of the dissertation is to develop theoretical foundations and develop practical recommendations for the implementation of effective controlling of investment activities to ensure quality implementation of the investment process and the adoption of sound strategic decisions in the dairy industry. The object of the study is the controlling of investment activities of enterprises in terms of real investment, and the subject of this study are theoretical and methodological and practical issues of implementation of controlling of investment activities in the dairy industry.The dissertation is devoted to the research of investment activities controlling at domestic dairy processing enterprises. The theoretical principles of determining the essence of investment activities controlling, by analyzing approaches to the definition of the category "controlling", are investigated; The differences between the concepts of "investment activities controlling", "investments controlling", "investment projects controlling" were determined. The directions of investment activities controlling at each stage of the investment process are separated and methodical tools used in the course of investment activities controlling are investigated. This ultimately enables to identify the scope of responsibility of the investment controllers and the tools they use.The scientific and practical tools for carrying out controlling in the field of operational and strategic management of investment activity are systematized by identifying necessary tools at the pre-investment, investment and post-investment stages of project implementation and investment strategy as a whole. This makes it possible to determine optimal schemes of financing approval for various categories of investment projects, as well as a practical mechanism for analyzing the sensitivity of investment projects using the Monte-Carlo method.Organizational principles of regulation of investment activities by defining internal procedures that should be used for the regulation of processes related to the implementation of investment projects were consolidated. This will ultimately allow to achieve faster project implementation, optimal use of labor and financial resources of the company during the implementation of investment projects. An estimation of investment activities controlling application efficiency at domestic dairy processing enterprises is carried out.Also, approaches to the analysis of options for organizing the investment activities controlling at enterprises were offered. This should be done in relation to the overall level of investment activity and taking into consideration the position of management of the company.The scientific and practical tools for controlling of investments in social, environmental and intangible assets are presented, as well as the role of the investment controller in this process.Methodical provision of tools for strategic investment activities controlling through the definition of the mechanism and timing of implementation of actions related to the preparation of the strategic plan, proposals for categorization of projects, fixation of the format of provision and presentation of data within the preparation of the strategic plan. A survey among management of the largest dairy enterprises was also conducted on the scale of use of strategic planning. Specific tools for post-analysis of strategic planning, including investment strategy, as well as for post-analysis of implemented strategies were presented. Tools for specific investment projects post analysis were also presented.Opportunities were offered for improvement of the current controlling process, for example, using specific controlling instruments during the analysis of investment projects. Opportunities were suggested for improvement of the process of investment projects financing coordination.The framework for post-analysis of the strategic planning system (including, in terms of the investment plan), the system of strategic control of investment activities and the post-analysis of individual investment projects was proposed.An assessment of the investment activity and capacity of dairy processing enterprises was also conducted. In addition, rank and structural-index estimations of investment activity of dairy industry enterprises were conducted.Keywords: controlling, investment activities, dairy industry enterprises, post-implementation review, investment activity, investment capacity, investment activities controlling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Корж Г. І. 
Розвиток ціннісного ставлення до власного здоров'я у майбутніх фахівців з цивільної безпеки / Г. І. Корж. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фахівців з цивільної безпеки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Мета дослідження – теоретичне обґрунтування та експериментальна перевірка моделі розвитку ціннісного ставлення до власного здоров'я у майбутніх фахівців з цивільної безпеки та педагогічних умов її реалізації. Методи дослідження: кількісний і якісний аналіз та синтез, дедукція та індукція, зіставлення та порівняння, моделювання, узагальнення та систематизація, опитування, спостереження, педагогічний експеримент, методи математичної статистики.Вперше визначено й теоретично обґрунтовано педагогічні умови розвитку ціннісного ставлення до власного здоров'я у майбутніх фахівців з цивільної безпеки (використання здоров'язбережувальних технологій в аудиторній та позааудиторній роботі; розвиток стійкої мотивації до збереження і зміцнення здоров'я, грамотності з питань здоров'я; створення освітнього середовища, сприятливого до здоров'я усіх учасників освітнього процесу); розроблено модель розвитку ціннісного ставлення до власного здоров'я у майбутніх фахівців з цивільної безпеки, яка містить теоретико-методологічний, змістово-операційний та результативний компоненти; визначено структуру ціннісного ставлення до власного здоров'я у майбутніх фахівців з цивільної безпеки (когнітивний, аксіологічний, діяльнісно-поведінковий компоненти) та конкретизовано критерії (когнітивний, мотиваційний, діяльнісний) і рівні його розвитку (високий, достатній, низький). Удосконалено здоров'язбережувальні технології, що використовуються з метою розвитку ціннісного ставлення до власного здоров'я у майбутніх фахівців з цивільної безпеки в умовах академічного середовища закладу вищої освіти.Уточнено сутність понять «ціннісне ставлення», «здоров'я», «ціннісне ставлення до власного здоров'я», «фахівець з цивільної безпеки», «професійна компетентність», «здоров'язбережувальна компетентність».Подальшого розвитку набули положення про використання здоров'язбережувальних технологій в умовах використання потенціалу аудиторної та позааудиторної діяльності; розвиток мотивації до збереження і зміцнення здоров'я студентської молоді; розвиток здоров'язбережувального академічного середовища закладу вищої освіти.^UProfessional training of future specialists in civil security of the first (Bachelor's) level of higher education is the research object. The research aim is The research aim is to theoretically substantiate and experimentally test the model of development of a value attitude to own health of future specialists in civil security and the pedagogical conditions of its implementation. The research methods: quantitative and qualitative analysis and synthesis, deduction and induction, juxtaposition and comparison, modeling, generalization and systematization, survey, observation, pedagogical experiment, methods of mathematical statistics.For the first time the model of the development of a value attitude to own health of future specialists in civil security, which contains the theoretical and methodological, content and operational, and result components, as well as pedagogical conditions have been defined and theoretically substantiated (the use of health saving technologies in the classroom and extracurricular activities; the development of sustainable motivation to maintain and strengthen health and health literacy; creating an educational environment favorable to the health of all participants in the educational process); the structure of a value attitude to own health of future civil security specialists is determined (cognitive, axiological, activity behavioral components) has been fetermined; criteria (cognitive, motivational, activity) and levels of its development (high, sufficient, low) are developed and specified. Health saving technologies used to develop a value attitude to own health of future civil security specialists in the academic environment of a higher education institution are improved. The sense of the notions “value attitude”, “health”, “value attitude to own health”, “civil security specialist”, “professional competence”, “health saving competence” is clarified.Provisions on the use of health saving technologies in terms of using the potential of the classroom and extracurricular activities; the development of motivation to preserve and strengthen the health of student youth; the development of a healthy academic environment of a higher education institution gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Сливка Б. С. 
Розвиток християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності в Україні наприкінці ХХ – початку ХХІ століття / Б. С. Сливка. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – розвиток християнської моралі дошкільників наприкінці ХХ – початку ХХІ століття в Україні. Мета дослідження – на основі цілісного і системного ретроспективного аналізу розкрити особливості розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності в Україні наприкінці ХХ – початку ХХІ століття та розробити методичні рекомендації щодо використання історико-педагогічного досвіду в сучасних умовах. Методи дослідження: бібліографічний, аналіз, систематизація, термінологічний, історико-генетичний, порівняльно-історичний, хронологічний, інтерпретація, узагальнення, періодизація, діахронічний, прогнозування, методи богословського аналізу.Вперше на основі цілісного і системного ретроспективного аналізу розкрито ґенезу та особливості розвитку християнської моралі дошкільників впродовж кінця ХХ – початку ХХІ століття як педагогічного явища; охарактеризовано проблему розвитку християнської моралі дошкільників у контексті пастирської педагогіки та окреслено її можливості у моральному розвитку дошкільників; проаналізовано трансформацію пастирської діяльності у контексті християнської моралі; висвітлено розвиток педагогічних концепцій та засобів формування християнської моралі у дошкільній педагогіці і практиці наприкінці ХХ – початку ХХІ століття; розроблено періодизацію розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності у вітчизняному освітньому просторі протягом досліджуваного періоду з урахуванням особливостей освітнього й релігійного розвитку суспільства у вказаний час; виявлено тенденції розвитку теорії та практики формування християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності; окреслено можливості використання досвіду пастирської діяльності у процесі розвитку християнської моралі дошкільників як інтеграції світського та релігійного компонентів для забезпечення цілісності розвитку моральності дошкільника; Удосконалено термінологічний апарат проблеми та методики пастирської діяльності на основі використання історичного досвіду. Конкретизовано зміст, методи і форми розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності; До наукового обігу введено нові дані, факти, теоретичні ідеї, здійснено наукову інтерпретацію розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності, що може стати джерелом для розвитку нових напрямів педагогічних досліджень як інтеграції світського та релігійного компонентів. Подальшого розвитку набули основні поняття і дефініції предмета дослідження та виявлення прогресивних ідей щодо розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності в Україні.^UThe development of Christian morality of preschool children (the end of the 20th – the beginning of the 21st centuries) in Ukraine is the research object. The research aim – on the basis of a comprehensive and systematic retrospective analysis, to reveal the peculiarities of the development of the Christian morality of preschool children by means of pastoral activity in Ukraine at the end of the 20th – the beginning of the 21st century and to develop methodological recommendations on the use of historical and pedagogical experience under modern conditions. The research methods: bibliographic, analysis, systematization, terminological, historical-genetic, comparative-historical, chronological, interpretation, generalization, periodization, diachronic, forecasting, methods of theological analysis.For the first time on the basis of a comprehensive and systematic retrospective analysis, the genesis and peculiarities of the development of the Christian morality of preschoolers during the end of the 20th – the beginning of the 21st centuries as a pedagogical phenomenon were revealed; the problem of development of Christian morality of preschool children in the context of pastoral pedagogy is described and its possibilities in the moral development of preschool children are outlined; the transformation of pastoral activity in the context of Christian morality is analyzed; the development of pedagogical concepts and means of formation of Christian morality in preschool pedagogy and practice at the end of the 20th – the beginning of the 21st centuries is highlighted; the periodization of the development of the Christian morality of preschool children by means of pastoral activity in the national educational space during the studied period taking into account the peculiarities of educational and religious development of the society at the specified time is considered; trends in the theory and practice of the formation of Christian morality of preschoolers by means of pastoral activity are revealed; the possibilities of using the experience of pastoral activity in the process of Christian moral development of the preschoolers as an integration of secular and religious components to ensure the integrity of the preschooler's moral development are outlined. The terminological apparatus of the problem and methods of pastoral activity based on the use of historical experience is improved. The content, methods and forms of development of the Christian morality of preschoolers by means of pastoral activity have been specified. New data, facts, theoretical ideas have been introduced into the scientific circulation, scientific interpretation of the development of the Christian morality of preschoolers by means of pastoral activity has been carried out, which can become a source for the development of new directions of pedagogical research as an integration of secular and religious components. The basic concepts and definitions of the subject of research and the identification of progressive ideas on the development of Christian morality of preschool children by means of pastoral activity in Ukraine have gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Приходько Т. Ю. 
Моделі каналів витоку інформації високошвидкісних систем передачі даних / Т. Ю. Приходько. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної науково-технічної задачі розроблення моделей каналів витоку інформації для високошвидкісних систем передачі даних. В результаті проведеного аналізу каналів витоку і засобів захисту інформації встановлено, що існуючі методи побудови перешколоподавляючих фільтрів технічних систем передачі інформації (ТСПІ) з ростом швидкості передачі даних мають ряд недоліків. Зокрема, використовувані методи синтезу фільтрів орієнтовані переважно на усунення каналів витоку в області порівняно низьких частот (не більше одиниць гігагерц). При цьому під час аналізу амплітудно-частотних характеристик (АЧХ) фільтрів використовуються найпростіші еквівалентні схеми зосереджених резисторів, індуктивностей і конденсаторів, які справедливі для низькошвидкісних ТСПІ. Внаслідок цього із зростанням частоти використовувані еквівалентні схеми стають несправедливими, що призводить до помилок при побудові перешкодоподавляючих фільтрів. Розроблено метод визначення хвильового опору фільтрів по центральним частотам каналів витоку інформації. Визначено обмеження на протяжність смуги захисту від зовнішнього деструктивного впливу. Синтезовані секції фільтрів, що забезпечують мінімальний перепад хвильових опорів при заданій частотній області захисту від зовнішніх деструктивних впливів. Розроблено метод синтезу фільтрів нижніх частот з розширеною смугою захисту від зовнішніх впливів. Даний метод доцільно використовувати при побудові фільтрів кіл живлення систем передачі інформації. Ключові слова: технічний засіб передачі інформації, канал, витік інформації, деструктивний вплив, зовнішній вплив, захист інформації, високошвидкісні системи, амплітудно-частотна характеристика.^UThe thesis is devoted to the development of models of information leakage channels for high-speed data transmission systems. As a result of the analysis of the leakage channels and information protection means, it is established that the existing methods of constructing interference suppression filters of information transmission means with an increase in the data transfer rate have a number of drawbacks. In particular, the filter synthesis methods used are oriented primarily to the elimination of leakage channels in the region of relatively low frequencies (not more than 1 GHz units). In this case, the analysis of the amplitude-frequency characteristics (AFC) of filters uses the simplest equivalent circuits of lumped resistors, inductances and capacitors, which are valid for low-speed of information transmission means. As a consequence, as the frequency increases, the equivalent circuits used become unjustified, which leads to errors in the construction of noise suppression filters. It was found that with an increase in the information transmission rate, the elements of the used lumped filters become distributed chains: long lines. Therefore, for the design of filters for high-speed systems, it is necessary to take into account the wave nature of the processes occurring. It is shown that disregard of the wave nature of processes in filters leads to the appearance of unauthorized frequency channels of information leakage. These parasitic frequency regions can also serve as channels of destructive external influence on the processed information up to its partial or complete destruction. To eliminate these shortcomings, it is proposed to use transmission lines with variable wave impedance (non-uniform transmission lines) as elements of noise suppression filters. Specific filter circuits have been developed that have increased information security properties in comparison with existing analogs based on lumped and distributed elements. Additional lumped and distributed elements (loops) can be connected to the developed filtering sections. This makes it possible to further increase the noise immunity of technical means of information transmission. The existence of an additional (phantom) channel of information leakage through shielded power circuits has been proven: in this case, a phantom channel is formed due to the propagation of waves with an even (in-phase excitation) power line. A filter model was developed and analyzed taking into account the information leakage channel. It is shown that the level of the total information signal propagating through the transmission line will be determined by the signal level in the even and odd channels. Therefore, when developing filters that prevent leakage of an information signal through the power supply circuits, it is necessary to additionally estimate the signal level in the second channel. It was found that the channels of information leakage are determined by the location of the zeros and poles of the input resistance of the line, on the basis of which the filter is built. A method for determining the wave impedance of filters by the central frequencies of the information leakage channels has been developed. Limitations on the length of the strip of protection from external destructive effects have been determined. Sections of filters are synthesized that provide a minimum drop in wave impedances at a given frequency range of protection from external destructive influences. A method for the synthesis of low-pass filters with an extended protection band against external influences has been developed. This method is advisable to use when building filters for power supply circuits of information transmission systems. A model for estimating the destructive noise impact on a distributed filter of high-speed digital channels in case of imperfect synchronization of high-speed digital systems for binary phase modulation (BPSK) using a phase-locked loop is developed, inhomogeneous lines, in combination with additional concentrated and distributed inclusions, allows to adjust the level of attenuation in the area of the barrier, and accordingly the degree of destruction of the processed information, compared with filters built on segments of homogeneous lines. Key words: technical means of information transfer, channel, information leakage, destructive influence, external impact, information protection, high-speed systems, amplitude-frequency response.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського