Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальчук Т.С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Ковальчук Т.С. 
Система нереальних умовно-наслідкових періодів в англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.С. Ковальчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено різноструктурні речення сучасної англійської мови, що виражають нереальну умову та/або її наслідок. Доведено, що дані мовні одиниці є складними реченнями особливого типу, які визначено як нереальний умовно-наслідковий період (НУНП) з обов'язковими умовною та наслідковою частинами, встановлено тип синтаксичного зв'язку між ними (взаємозалежність). НУНП розглянуто як втілене у мовних формах складне судження, яке застосовується для суб'єктивного встановлення комунікантами умовно-наслідкового відношення між процесами (подіями) гіпотетичної дійсності. Висвітлено динаміку функціонування НУНП в англомовній художній прозі XIX - XX ст., розкрито особливості синтаксичної структури НУНП, усі ідентифіковані різновиди репрезентовано у вигляді моделей, проведено їх порівняльне вивчення та розроблено класифікацію, виокремлено інваріантну модель НУНП. Охарактеризовано способи вербальної репрезентації умови та наслідку в аналізованих мовних фрагментах і визначено чинники, які обумовлюють таку вербалізацію. Виявлено причини сприйняття самостійно функціонуючих умовних і наслідкових предикативних одиниць як парцелятів НУНП. Запропоновано структурну класифікацію НУНП, які відрізняються за способом оформлення, в якій враховано повноту й експліцитність вираження умовної та наслідкової частин. Встановлено синтаксичний статус і граматичне значення кожного з варіантів НУНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-221 +
Шифр НБУВ: РА359932

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського