Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Карпець М.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Карпець М.В. 
Високотемпературні структурно-фазові перетворення в нестехіометричних, розупорядкованих фазах втілення, надтвердих та інтерметалічних сполуках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.В. Карпець ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 39 с. — укp.

За допомогою методу високотемпературної in-situ дифрактометрії досліджено фазові перетворення за високих температур у моно- та полікристалічних зразках різних класів сполук. Вивчено звичайні нестехіометричні карбідні та оксидні фази втілення з вакансіями в металоїдній та металічній підгратці та нанокристалічні порошки; надтверді фази нітриду бору, спечені в ударних хвилях; гідридоутворюючі сплави; інтерметаліди з квазікристалічною складовою. В інтервалі температур 293 - 1 273 К досліджено фазові перетворення за участю квазікристалічної фази у водорозпилених порошках <$Eroman {Al sub 63 Cu sub 25 Fe sub 12 }, легованих Se, Cr та сукупністю елементів TiCrSi. Встановлено, що наявність квазікристалів у зразках системи Al - Fe - Cr обумовлює утворення в них метастабільної фази <$Eroman {Al sub 6 Fe}>. Вивчено вплив структурного стану на водень-сорбційні властивості апроксимантної фази W(NiZrNi) та сплавів типу <$Eroman AB sub 2>.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В375.1,022 +
Шифр НБУВ: РА349955

Рубрики:

      
2.

Карпець М.В. 
Технологія безхлоридного калійно-магнієвого добрива конверсією вторинного лангбейніту у шеніт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / М.В. Карпець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що розчинення руди доцільно проводити водою, за цієї умови ступінь вилучення цінних компонентів руди зростає, зменшуються об'єми рідких фаз, які необхідно нагрівати, значно спрощується технологічний процес. Внаслідок нагрівання одержаної суспензії до 375 К відбувається конверсія з утворенням дрібнодисперсного лангбейніту, який після охолодження та відділення великокристалічного натрію хлориду перетворюється у шеніт. Вивчено кінетичні закономірності процесу конверсії лангбейніту в середовищі полікомпонентного розчину у шеніт і розраховано енергію активації. Досліджено вплив температури, концентрації магнію хлориду у рідкій фазі, гідродинамічних умов на ступінь конверсії лангбейніту в шеніт. Запропоновано дві технологічні схеми переробки полімінеральної калійної руди та нагромаджених сольових розчинів калійного виробництва з одержанням високоякісної калімагнезії, безхлоридного калійно-магнієвого добрива пролонгованої дії, технічної солі та розчину магнію хлориду. Проведено техніко-економічний аналіз розроблених технологічних схем і розраховано матеріальні баланси кожної стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323 + Л323
Шифр НБУВ: РА366405

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського