Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Камишний О.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Камишний О.М. 
Дисфункція тимуса при експериментальному цукровому діабеті і в умовах порушеної толерантності до глюкози: автореф. дис ... канд. техн. наук: 14.03.04 / О.М. Камишний ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 37 с. — укp.

З'ясовано роль дисфункції тимуса у патогенезі розвитку експериментального цукрового діабету (ЕЦД) і за умов порушеної толерантності до глюкози. Виділено дефекти функціонального стану тимуса за умов діабету, а саме: дефекти апоптозу тимоцитів, презентації периферичних тканиноспецифічних антигенів, T-регуляторної ланки, процесингу антигенів, диференціювання та проліферації тимоцитів. Доведено властивість блокатора NOS NnLa впливати на функціональний стан тимуса у разі діабету, що є актуальним для його практичного застосування в клінічній ендокринології та діабетології з метою корекції імунних порушень у разі ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА366562

Рубрики:

      
2.

Камишний О.М. 
Функціональний стан лімфоїдної популяції вилочкової залози в динаміці адаптації до гіпоксичної гіпоксії і при введенні нейропептидів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Камишний ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Використовуючи сучасні морфометричні, гістохімічні й імуноцитофлюоресцентні методи аналізу гістологічного матеріалу і методи математичного класифікаційного та статистичного аналізу досліджено особливості будови і функціонального стану у лімфоїдній популяції вилочкової залози щурів в нормі, в динаміці адаптації до гіпоксії і після введення нейропептидів. На підставі вивчення серійних гістологічних зрізів з різних відділів залози і даних морфометричних і денситометричних характеристик під час фарбування гематоксиліном-еозином, даних імуноцитофлюоресцентного виявлення клітинних антигенних маркерів CD4, CD8 і CD134, а також даних виявлення ядерного антигену клітинної проліферації PCNA визначено функціональний стан лімфоїдних клітин вилочкової залози. Встановлено, що гіпоксичні тренування призводять до зміни структурно-функціональної організації лімфоїдної популяції вилочкової залози щурів, що виявляється збільшенням щільності клітин лімфоїдної популяції з перевагою функціонально більш зрілих малих і середніх лімфоцитів, прискорюють диференціювання та підвищують проліферативну активність лімфоїдних клітин коркової і мозкової речовини вилочкової залози. Зазначено, що десятиденне введення окситоцину та нейропептиду Y збільшує питому щільність лімфоїдних клітин і зменшує частку деструктивно змінених і апоптотичних клітин у вилочковій залозі щурів за інтраперитонеального та інтрацеребровентрикулярного введення гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА329986

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського