Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (223)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Кальченко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Кальченко В.М. 
Державне регулювання електроенергетичної галузі України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Кальченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність формування ефективної системи державного регулювання електроенергетичної галузі України, запропоновано теоретичні підходи щодо її розробки. Уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження, удосконалено концептуальні засади інституціонального забезпечення державного регулювання електроенергетики. Сформульовано основні положення регіональної стратегії розвитку енергетичного комплексу України. Досліджено теоретичні засади побудови організаційної структури системи державного регулювання електроенергетичної галузі. Наведено рекомендації щодо удосконалення правових механізмів погашення заборгованості за спожиту електричну енергію. Розроблено науково-теоретичні засади формування оптового ринку електричної енергії шляхом створення енергетичної біржі, діяльність якої спрямована на розвиток ринкових механізмів ціноутворення продукції електроенергетичного ринку та забезпечення прозорості процесу формування оптової ціни на енергоносії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.72-21,01 +
Шифр НБУВ: РА368151

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кальченко Т.Л. 
Запобігання злочинності неповнолітніх в Україні спеціальними органами та установами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.Л. Кальченко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми організаційної та правової основи діяльності кримінальної міліції у справах неповнолітніх, шкіл та професійних училищ соціальної реабілітації неповнолітніх, приймальників-розподільників та виховно-трудових колоній для неповнолітніх, судів, притулків та інших органів і установ, що здійснюють профілактичну діяльність у межах своїх професійних обов'язків щодо злочинності неповнолітніх; визначено їх місце в системі органів державної влади, правове положення та функції. Проаналізовано систему правових норм, що визначають повноваження посадових осіб спеціальних органів і служб у справах неповнолітніх та спеціальних установ для неповнолітніх у сфері їх профілактичної діяльності. Запропоновано систему заходів загальносоціального та спеціально-криміногенного запобігання злочинності неповнолітніх, що за своїм характером і змістом є найбільш гуманними, перспективними та ефективними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА328294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кальченко 
Імперативи системної взаємодії у формуванні глобальної економіки: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / Тимур Валерійович Кальченко ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2007. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1
Шифр НБУВ: РА352615

Рубрики:

      
4.

Кальченко С.В. 
Напрями підвищення ефективності виробництва овочів відкритого грунту в степовій зоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Кальченко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень економічної ефективності овочівництва відкритого грунту (ВГ) у сільськогосподарських підприємствах (СП) Запоріжжя. Вивчено специфіку формування каналів реалізації овочів ВГ у господарствах регіону, проведено аналіз стану виробництва продукції з урахуванням особливостей зонального розміщення. Обгрунтовано заходи щодо підвищення рівня прибутковості галузі за рахунок упровадження у виробництво прогресивних технологій, зокрема крапельного зрошення, та удосконалення механізму реалізації вирощеної продукції. Досліджено особливості інтеграційних процесів в овочівництві залежно від суб'єкта інтегратора. Розраховано раціональні обсяги виробництва овочів ВГ у СП Запоріжжя з урахуванням особливостей їх розміщення та специфіки ринкової кон'юнктури. Визначено перспективи розвитку даної галузі в господарствах регіону на підставі застосування крапельного зрошення й удосконалення реалізаційного механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153.2-07 +
Шифр НБУВ: РА342819

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кальченко В.В. 
Наукові основи ефективного шліфування зі схрещеними осями абразивного інструменту та оброблюваної деталі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.В. Кальченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Вирішено науково-технічну проблему підвищення ефективності абразивного шліфування різноманітних поверхонь за рахунок раціонального профілювання та перехрещення осей інструмента та деталі в процесі зняття пропуску формоутворення. Вперше на базі трьох модулів розроблено ієрархію загальних 3D геометричних моделей формотвірних систем верстатів, процесу зняття припуску, формоутворення, інструментальних і оброблюваних поверхонь. Запропоновано нову концепцію профілювання абразивного інструмента та відповідну загальну 3D геометричну модель, які враховують кількість одночасно оброблюваних деталей одним кругом, форму заготовки й обороблюваної деталі, цикл шліфування та кут схрещення осей інструмента та деталі. Теоретично обгрунтовано новий принцип поздовжнього шліфування циліндричних і криволінійних поверхонь на верстатах з ЧПК з компенсацією зносу шліфувального круга. Вперше визначено та регламентовано вплив стабілізації положення центрів сфер і осей обертання циліндричних деталей на геометричну точність під час безцентрового поздовжнього шліфування. Розроблено нову концепцію визначення потужності різання, теплового потоку та зносу профілю круга на базі загальної моделі продуктивності шліфування залежно до об'ємів металу, що зрізається та деформується. На базі аналізу модульних 3D моделей розроблено та впроваджено у виробництво нові способи шліфування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1 +
Шифр НБУВ: РА343787

Рубрики:

      
6.

Кальченко Л.В. 
Педагогічні умови соціального захисту бездоглядних дітей у притулках для неповнолітніх: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Л.В. Кальченко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано педагогічні умови соціального захисту бездоглядних дітей у притулках для неповнолітніх на підставі ідеї комплексного соціально-педагогічного супроводу процесу соціального захисту, що базується на міждисциплінарному, індивідуально орієнтованому й адаптаційному підходах. Обгрунтовано технологію впровадження розробленого комплексу педагогічних умов соціального захисту бездоглядних дітей у притулках. Встановлено критерії визначення ефективності досліджуваного процесу. Удосконалено ідеї гуманістичної педагогіки щодо організації соціальної взаємодії та спілкування педагогів-вихователів і вихованців притулків. Охарактеризовано організаційно-змістові компоненти соціально-захисної діяльності притулків для дітей. Розглянуто змістовно-технологічні компоненти підготовки педагогічних працівників притулків до соціального захисту бездоглядних дітей і підготовки кандидатів у прийомні батьки, майбутніх батьків-вихователів. Описано форми соціально-психолого-педагогічної роботи з бездоглядними дітьми, спрямовані на їх захист. Удосконалено положення про соціальний захист бездоглядних дітей у притулках як категорії соціальної педагогіки. Визначено функції педагогічних працівників притулку, які здійснюють соціально-захисну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)719.2 + Ч312 + С5*423.121*361.2 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА362289

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Кібенко К. А. 
Напрями підвищення ефективності виробничої діяльності малих форм в аграрному секторі економіки / К. А. Кібенко. — Б.м., 2020 — укp.

Запропоновано наступну класифікацію суб'єктів малого аграрного виробництва: дрібнотоварне господарство, селянське господарство, товарне господарство селянського типу, та мале приватне підприємство. В основу класифікації закладено форму власності на засоби виробництва та характер соціально-економічних відносин, які мають місце між членами суб'єкта господарювання. Обґрунтовано необхідність застосування диференційованого підходу при оцінці результативності функціонування селянських господарств, а також в процесі розробки рекомендації щодо оптимізації їхньої економічної діяльності. В якості критеріїв диференціації запропоновані наступні: статусність, рівень товарності кінцевої продукції, а також вплив результатів діяльності на загальний обсяг сімейного бюджету. Визначено базові засади Концепції розвитку селянських господарств на засадах соціальної відповідальності. Вони передбачають зокрема стимулювання процесу інституціоналізації селянських господарств, активізацію застосування ресурсозберігаючих та екологічно спрямованих технологій у виробничій та господарській діяльності, підвищення рівня соціальних стандартів для мешканців сільських територій, а також забезпечення інтегрованої соціально-економічної взаємодії селянських господарств в масштабі регіону. За результатами порівняльного аналізу рівня ефективності використання наявної ресурсної бази встановлено, що суб'єкти аграрного виробництва демонструють кращі показники, порівняно зі представниками великого та середнього агробізнесу. Дослідження трендового прогнозу тенденції розвитку сільськогосподарського виробництва дозволяють зробити висновок, що внаслідок існуючої ринкової кон'юнктури малий сектор аграрного виробництва продовжуватиме зберігати за собою близько 50% ринкової ніші сільськогосподарської сировини.За результатами дослідження рівня ефективності діяльності фермерських господарств Запорізької області виявлено, що дія чиннику масштабу виробництва в даному сегменті аграрного виробництва становить 73,6%. Доведено, що найважливішими чинниками ефективності функціонування фермерських господарств в даному регіоні є соціальні та організаційні фактори.За період 2015 – 2019 роки відбулося збільшення концентрації ресурсного потенціалу в секторі особистих селянських господарств, а значення сукупного коефіцієнту використання виробничого потенціалу на рівні становило 1,21. Доведено, що інтенсивність виробництва в особистих селянських господарствах приміських районів є нижчою, ніж в районах, віддалених від міст.За результатами порівняльного аналізу ефективності сільськогосподарського виробництва серед сільських домогосподарств зазначається, що найбільш високим він є в домогосподарствах із розміром земельної площі більше 1 га. Ефект за доходом від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва в розрахунку на одну родину становить 22078 грн, в розрахунку на 1 га – 2537,7 грн, а умовний рівень рентабельності – 21,9%. У групі господарств з розміром площі до 0,5 га умовний рівень рентабельності становив -20,9%, у господарствах з розміром площі до 1 га ¬ -10,3%.Обґрунтовано вплив оптимізації галузевої структури виробництва та розміру малих аграрних формувань на рівень ефективності розвитку підприємництва в особистих селянських та фермерських господарствах Запорізької області. За результатами когнітивного аналізу доведено, що діяльність малого агробізнесу повинна будуватися на засадах кооперації, державної підтримки та впровадження інноваційних технологій. Розроблено та запропоновано проект сімейної ферми з виробництва молока. За результатами порівняльного аналізу показників ефективності виробництва молока в модельному господарстві із аналогічними показниками сільськогосподарських підприємств регіону доведено, що при дотриманні середньомісячних виплат членам фермерського господарства в розмірі 8000 гривень, рівень рентабельності перевищує аналогічні показники по сільськогосподарських підприємствах в цілому та фермерських господарствах, зокрема, більш ніж на 80 пунктів. Запропоновано стратегію розвитку обслуговуючого кооперативу на базі особистих селянських господарств, яка передбачає удосконалення ціноутворення у процесі товароруху, а також формування власної торгівельної інфраструктури, максимізуючи прибуток від реалізації. Найбільш прийнятною стратегією розвитку діяльності малих форм господарювання в рамках кооперативу є обрання параметрів «кривої контрактів». Реалізуючи стратегію, яка базується на параметрах «кривої контрактів», досягається збільшення виручки у 2,1 рази.^UThe following classification of subjects of small agricultural production is offered: small-scale economy, peasant economy, commodity economy of peasant type, and small private enterprise. The classification is based on the form of ownership of the means of production and the nature of socio-economic relations that take place between members of the entity.The necessity of application of the differentiated approach at an estimation of efficiency of functioning of peasant farms, and also in the course of development of the recommendation concerning optimization of their economic activity is proved. The following criteria are proposed as differentiation criteria: status, level of marketability of final products, as well as the impact of performance on the total family budget.The basic principles of the Concept of development of peasant farms on the principles of social responsibility are determined. They include stimulating the process of institutionalization of farms, intensifying the use of resource-saving and environmentally friendly technologies in production and economic activities, raising social standards for rural residents, as well as ensuring integrated socio-economic cooperation of farms in the region.According to the results of the study of prospects for the implementation of foreign experience in ensuring the effective functioning of small agricultural production, the influence of the following factors: the specificity of the differentiation of small agricultural production as a component of the national economy; insufficient degree of institutionalization of family-type agricultural production entities; the lack of a strategic vision on the part of the state of the village-forming and village-forming role of small agricultural production entities.According to the results of the comparative analysis of the level of efficiency of the use of the available resource base, it is established that the subjects of agricultural production show better indicators in comparison with the representatives of large and medium agribusiness. Studies of the trend forecast of agricultural production trends allow us to conclude that due to the current market conditions, the small sector of agricultural production will continue to retain about 50% of the market niche of agricultural raw materials.According to the results of the study of the level of efficiency of farms in Zaporizhia region, it was found that the effect of the factor of scale of production in this segment of agricultural production is 73.6%. It is proved that the most important factors of efficiency of functioning of farms in this region are social and organizational factors.During the period 2015 - 2019, there was an increase in the concentration of resource potential in the sector of personal farms, and the value of the total utilization rate of production potential at the level was 1.21. It is proved that the intensity of production in private farms in suburban areas is lower than in areas far from cities.According to the results of a comparative analysis of the efficiency of agricultural production among rural households, it is noted that it is highest in households with a land area of more than 1 ha. The effect on the income from the sale of agricultural products of own production per family is 22078 UAH, per 1 ha - 2537.7 UAH, and the conditional level of profitability - 21.9%. In the group of farms with an area up to 0.5 ha, the conditional level of profitability was -20.9%, in farms with an area up to 1 ha - 10.3%.The influence of optimization of the branch structure of production and the size of small agrarian formations on the level of efficiency of business development in personal peasant and farms of Zaporizhia region is substantiated. According to the results of cognitive analysis, it is proved that the activity of small agribusiness should be based on the principles of cooperation, state support and introduction of innovative technologies.The project of a family farm for milk production was developed and proposed. According to the results of comparative analysis of milk production efficiency indicators in the model farm with similar indicators of agricultural enterprises in the region, it is proved that with the average monthly payments to farm members of 8000 hryvnias, the level of profitability exceeds similar indicators for agricultural enterprises in general and farms in particular by 80 points.A strategy for the development of a service cooperative on the basis of personal farms is proposed, which provides for the improvement of pricing in the process of trade, as well as the formation of its own trade infrastructure, maximizing profits from sales. The most acceptable strategy for the development of small businesses within the cooperative is to choose the parameters of the "contract curve". Implementing the strategy, which is based on the parameters of the "contract curve", achieves a 2.1-fold increase in revenue.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кальченко Д. В. 
Підвищення ефективності двостороннього шліфування торців роликів підшипників орієнтованими кругами з конічними калібрувальними ділянками: автореферат дис. ... д.філософ : 133 / Д. В. Кальченко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності двостороннього шліфування торців роликів підшипників орієнтованими кругами з конічними калібрувальними ділянками.У першому розділі проведено огляд наявних методів вивчення та підвищення ефективності процесів шліфування торцевих поверхонь деталей зі схрещеними осями інструменту та деталі, а також тривимірного моделювання правки шліфувальних кругів, інструментальних поверхонь, процесів зняття припуску та формоутворення оброблювальної поверхні деталі.Мета та основні завдання дослідження сформульовані в результаті аналізу наукових праць.У другому розділі дисертаційної роботи описується методика виконання експериментальних досліджень. Експериментальні дослідження процесу шліфування торцевих поверхонь роликів підшипників проводилися на модернізованому двосторонньому торцешліфувальному верстаті 3342 АДО.У третьому розділі розроблено математичні просторові моделі формоутворення торців круглих деталей при шліфуванні кругами з конічними калібрувальними ділянками, доведено що за розробленою схемою шліфування геометрична похибка довжини деталі дорівнює нулю. Також, у результаті більш рівномірного розподілу припуску вздовж чорнової різальної кромки шліфувального круга покращується якість поверхневого шару торців деталей.У четвертому розділі наведені результати експериментального дослідження процесів зняття припуску, зносу інструмента, точності отриманих поверхонь та температури при шліфуванні орієнтованими кругами задля перевірки достовірності теоретичних результатів дослідження процесу шліфування торцевих поверхонь роликів підшипників орієнтованими кругами.Наукова новизна одержаних результатів:1. Вперше запропоновано новий спосіб двостороннього шліфування торців роликів підшипників спеціально орієнтованими і профільованими кругами з конічною калібрувальною ділянкою, який зводить до нуля геометричну похибку обробки.2. Вперше визначені кути орієнтації шліфувальних бабок верстату, при яких геометрична похибка обробки буде дорівнювати нулю і формоутворення торцевої поверхні буде забезпечуватись методом копіювання твірної конуса, яка перпендикулярна оброблюваній поверхні і лежить в площині, що проходить через вісь обертання круга. 3. Вперше розроблені математичні моделі, на базі яких отримані залежності осьового переміщення шліфувального круга від координат алмазного олівця, який обертається разом з барабаном подачі виробів верстату, з метою утворення прямолінійної калібрувальної ділянки.4. Вперше при запропонованому методі обробки торцевих поверхонь припуск зрізається тільки чорновою ділянкою шліфувального круга, а остаточна точність формуватиметься методом копіювання на конічній ділянці круга при виході із зони обробки, що забезпечує мінімальні сили та теплонапруженність процесу.Практичне значення одержаних результатів:1. Запропонована схема правки шліфувальних кругів для отримання конічних калібрувальних ділянок забезпечує одночасне формоутворення двох кругів та може використовуватись не тільки на верстатах, оснащених системами ЧПК, але і без них. За рахунок одночасної правки двох кругів зменшується час підготовки до роботи і, відповідно, підвищується загальна продуктивність роботи обладнання.2. При правці чорнової та чистової ділянок круга кутова швидкість барабану подачі постійна, що забезпечує формування різної шорсткості вздовж радіусної прямої та покращує умови в зоні різання. При правці калібрувальної ділянки кутова швидкість поступово зменшується, це забезпечує постійну розвиненість цієї частини поверхні та підвищує якість шліфування торців.3. На базі розроблених загальних модульних просторових моделей правлячого інструменту та процесу правки шліфувальних кругів для отримання конічної калібрувальної ділянки запропоновано програмне забезпечення для реалізації від системи ЧПК.4. Визначено мінімально допустиму довжину калібрувальної ділянки шліфувального круга при двосторонній обробці торців круглих деталей.5. Авторство наукових розробок здобувача підтверджується отриманим патентом на корисну модель. 6. Розроблені і впроваджені у виробництво практичні рекомендації з використання наукових розробок на ТОВ «Датчикове підприємство» «ЗАВОД РАПІД» (м. Чернігів), ПрАТ «Чексіл-Автосервіс» (м. Чернігів), ТОВ «Італтекс Меріно» (м. Чернігів). Очікуваний економічний ефект від впровадження результатів роботи становить близько 300 тис. грн. за рік.7. Результати і методики дисертації використовуються в навчальному процесі кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Національного університету «Чернігівська політехніка».^UThe dissertation is devoted to increasing the efficiency of two-sided grinding of the ends bearing rollers ends with oriented wheels with conical calibration sections.In the first chapter, an overview of the existing methodological approaches to the study and improvement of the processes of grinding the end surfaces of parts with crossed axes of the tool and the part, as well as three-dimensional modeling of the adjustment of grinding wheels, tools, the processes of removing the allowance and the shaping of the machining surface of the part is carried out.The purpose and main tasks of the research are formulated as a result of the analysis of scientific works.The second chapter of the dissertation describes the method of conducting experimental research. A modernized two-sided face grinding machine 3342 ADO was used to carry out experimental studies of the process of grinding the end surfaces of bearing rollers.In the third chapter, mathematical spatial models of the formation of the ends of round parts during grinding with conical calibration sections are developed, it is proved that the geometric error of the length of the part is zero according to the developed grinding scheme. Also, as a result of a more uniform distribution of the allowance along the rough cutting edge of the grinding wheel, the quality of the surface layer of the ends of the parts improves.The fourth chapter presents the results of an experimental study of the processes of removal of allowance, tool wear, forming accuracy and thermal stress during grinding with oriented wheels in order to verify the reliability of the results obtained during the theoretical study of the process of grinding the end surfaces of bearing rollers with oriented wheels.Scientific novelty of the obtained results:1. For the first time, a new method of double-sided grinding of the ends of the bearing rollers with specially oriented and profiled wheels with a conical calibration section was proposed, which reduces the geometric processing error to zero.2. For the first time, the orientation angles of the grinding headstocks of the machine were determined, at which the geometric error of processing will be zero and the shaping of the end surface will be provided by the method of copying the generating cone, which is perpendicular to the processed surface and lies in the plane passing through the axis of rotation of the wheel.3. For the first time, mathematical models were developed on the basis of which the dependences of the axial movement of the grinding wheel on the coordinates of the diamond pencil, which rotates together with the feed drum of the machine tool in order to form a rectilinear calibration area, were obtained.4. For the first time, with the proposed method of processing end surfaces, the allowance is cut only by the rough section of the grinding wheel, and the final accuracy will be formed by the method of copying on the conical section of the wheel at the exit from the processing zone, which ensures minimal forces and thermal stress of the process.Practical significance of the obtained results:1. The proposed scheme for adjusting grinding wheels to obtain conical calibration sections provides simultaneous shaping of two wheels and can be used not only on machines equipped with CNC systems, but also without them. Due to the simultaneous editing of two wheels, the preparation time for work is reduced and, accordingly, the overall productivity of the equipment increases.2. When straightening the rough and finishing sections of the wheel, the angular speed of the feed drum is constant, which ensures the formation of different roughness along the radius line and improves the conditions in the cutting zone. When straightening the calibration section, the angular speed gradually decreases, this ensures the constant development of this part of the surface and improves the quality of grinding the ends.3. On the basis of the developed general modular spatial models of the ruling tool and the process of adjusting grinding wheels to obtain a conical calibration section, software is proposed for implementation from the CNC system.4. The minimum permissible length of the calibration section of the grinding wheel during double-sided processing of the ends of round parts is determined.5. The authorship of the acquirer's scientific developments is confirmed by the obtained utility model patent.6. Practical recommendations on the use of scientific developments were developed and implemented in production at "Sensor Enterprise" LLC "ZAVOD RAPID" (Chernihiv), PJSC "Cheksil-Avtoservice" (Chernihiv), LLC "Italtex Merino" (Chernihiv) ). The expected economic effect from the implementation of the work results is about UAH 300,000. in a year.7. The results and methods of the dissertation are used in the educational process of the department of automobile transport and industrial engineering of the Chernihiv Polytechnic National University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського