Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Заячникова Т.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Заячникова Т.В. 
Зміна больової чутливості щурів під впливом гіпокінетичного стресу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Заячникова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни больової чутливості щурів під впливом гіпокінетичного (ГК) стресу різної тривалості. Показано, що ГК стрес змінює поведінкові реакції у щурів за дії больових стресів (у "формаліновому" й "оцтовому" тестах), а також больову чутливість на пороговому рівні у тестах "гарячої пластинки" й електростимуляції, що доводить модифікувальну дію ГК на больову чутливість тварин незалежно від природи больового подразника. За цього модифікувальний ефект ГК стресу на больову чутливість залежить від тривалості обмеження рухливості. За адаптації щурів до нетривалого ГК стресу (1 - 6-та доба) відзначалося зменшення тривалості больових реакцій на фоні збільшення больового порогу та рівня витривалості болю, тривалості рухової активності, відновлення кореляційних і кластерних взаємозв'язків між вивченими поведінковими проявами, синхронізацію ритмічних процесів больової чутливості щурів у мікродіапазоні, що є оптимальним для розвитку адаптивної поведінки та свідчить про розвиток в організмі щурів перехресної або крос-адаптації. На фоні блокади опіоїдних рецепторів модулювальний вплив ГК стресу на рівень больової чутливості знизився, що доводить участь системи опіоїдних пептидів у механізмах модифікувальної дії ГК стресу на больову чутливість. За тривалої ГК (7 - 9-та доба) відзначалося збільшення тривалості больових реакцій, зменшення тривалості рухової активності, больового порогу та рівня витривалості болю, роз'єднування взаємозв'язків між больовими та небольовими поведінковими проявами, розвиток дисинхронозу, що взаємопов'язано з розвитком першої стадії стресу - реакції тривоги, за якої відбувається гіперактивація стрес-реалізувальних на фоні пригнічення активності стрес-лімітувальних систем організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е60*739.221.4 +
Шифр НБУВ: РА352248

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського