Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Захарова В.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Захарова В.І. 
Коронарний синдром Х: патогенетичні механізми, діагностика та ефективність терапії інгібіторами ангіотензин-перетворювального ферменту при тривалому спостереженні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.І. Захарова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 18 с. — укp.

На базі результатів проведених досліджень вивчено частоту основних факторів ризику серцево-судинних захворювань, особливості клінічного перебігу, неінвазивні маркери атеросклерозу (АС) у хворих з коронарним синдромом X (КСX) у порівнянні з такими за початкового атеросклеротичного ураження коронарної артерії (КА). У хворих з КСX на відміну від початкового АС КА установлено меншу частоту всіх класичних факторів серцево-судинного ризику, крім порушення толерантності до глюкози. За цього клінічні прояви характеризуються наявністю стенокардії у спокої у 65 % випадків, тривалістю одного нападу стенокардії більше 10 хв у 60 % випадків і відсутністю позитивного ефекту від нітрогліцерину у 62,5 % випадків. За результатами дослідження неінвазивних маркерів АС з'ясовано відсутність проявів подібного ефекту у хворих з КСX. Вивчено особливості ішемії міокарда у таких хворих за результатами навантажувального тестування, стрес-ехокардіографії за використання дипіридамолу та холтерівського моніторингу (ХМ) електрокардіограми (ЕКГ). Установлено, що для хворих з КСX характерними є зниження толерантності до фізичного навантаження, яке є більш вираженим у хворих з початковим АС КА; відсутність регіональних порушень скоротливості міокарда у випадку ішемічних змін на ЕКГ за умов стрес-ехокардіграфічного тесту з застосуванням дипіридамолу та наявність безбольової ішемії міокарду у разі ХМ ЕКГ. На підставі даних порівняльної комплексної оцінки стану ендотеліальної функції та вегетативної регуляції діяльності серцево-судинної системи у досліджених хворих і початкового АС КА вперше встановлено більш виражені порушення ендотелій-залежної вазодилатації та вегетативного балансу у вхорих з КСX. Показано, що довгоривале (впродовж 6 - 12 місяців) лікування хворих з КСX I-ангіотензин-перетворювальним ферментом перидоприлом зумовлює зменшення клінічних проявів захворювання, нормалізацію ендотеліальної функції, вегетативне забезпечення діяльності серця та покращення фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67 + Р410.11 +
Шифр НБУВ: РА356530

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського