Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Задорожна Г.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Задорожна Г.О. 
Вплив вихрового імпульсного магнітного поля на біоелектричну активність гіпоталамуса щурів за фізіологічних умов та умов стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.О. Задорожна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив вихрових імпульсних магнітних полів (МП), які створені їх обертанням у правому та лівому напрямку, на сумарну фонову електричну активність ерго- та трофотропної зон гіпоталамуса щурів за фізіологічних умов і за умов моделювання стресу. Зазначено, що зміни біоелектричної активності гіпоталамуса (БЕАГ) під дією вихрового імпульсного магнітного сигналу залежать від напрямку обертання поля та від вихідного стану досліджених структур. Встановлено відповідність змін параметрів електрогіпоталамограми щурів під дією МП змінам показників БЕАГ під час розвитку стрес-реакції за результатами експериментів. Визначено закономірності дії МП на організм тварин як стресу-чинника та вміст кортикостерону у сироватці крові щурів. Доведено, що вихрове МП правого обертання більш виражає зміни електрогіпоталамограми щурів, що свідчить про відповідність правоспрямованого магнітного сигналу структурній анізотропії біооб'єктів; дії МП на зміни біоелектричної активності гіпоталамуса стресованих щурів більш інтенсивні та починаються раніше у порівнянні зі змінами, які вносить ізольований вплив стресу та поля. Визначено відмінність у формуванні відповіді на МП від стрес-відповіді, яка полягає у більш виражених змінах в елетричній активності трофотропного відділу гіпоталамуса, в період стресу більша варіативність аналізованих показників спостерігається в ерготропній зоні гіпоталамуса. Підтверджено активацію трофотропних реакцій під дією МП дослідженнями балансу вегетативної регуляції за даними варіативності серцевого ритму та поведінковими показниками у тесті "відкрите поле".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32-633.3 + Е60*739.177.32*112.4 +
Шифр НБУВ: РА368034

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського