Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (165)Книжкові видання та компакт-диски (166)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Журба$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Журба 
Виховання духовності у підлітків в сучасній українській сім'ї і школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Катерина Олександрівна Журба ; Інститут проблем виховання АПН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч491.352
Шифр НБУВ: РА308248

Рубрики:

      
2.

Журба Т.О. 
Вплив біологічних флогогенних факторів на епітеліоцити піхви в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.О. Журба ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано механізми впливу структурних компонентів бактерій на метаболічний статус епітеліоцитів піхви in vitro. Показано здатність епітеліоцитів піхви продукувати інтерлейкіни, кахектин, трансформувальний фактор росту, простагландин E2 та гамма-інтерферон in vitro. Установлено рівні секреції медіаторів, активності процесів перекисного окиснення ліпідів, каталази, супероксиддисмутази, вмісту циклічних нуклеотидів, а також рівні експресії рецепторів до моноклональних антитіл СВ38 і СВ95 епітеліоцитами піхви здорових жінок та жінок, хворих на бактеріальний вагіноз різного ступеня тяжкості. Установлено дозо- та часозалежний вплив структурних компонентів етіологічних агентів бактеріального вагінозу на секрецію медіаторів епітеліоцитами піхви здорових жінок in vitro. Установлено дозозалежний і видоспецифічний вплив бактеріальних компонентів на вміст в епітеліоцитах піхви продуктів перекисного окиснення ліпідів, активність каталази та супероксиддисмутази, внутрішньоклітинний вміст циклічних нуклеотидів і експресію рецепторів CD39 і CD95.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.23 + Р715.3 +
Шифр НБУВ: РА356260

Рубрики:

      
3.

Журба М.А. 
Громадські об'єднання українського села: етнонаціональні та міжнародні аспекти діяльності (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.А. Журба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 35 с. — укp.

Виявлено доктринальні засади та функціональні виміри впровадження інтернаціоналізму у селянське середовище України у 20 - 30-ті рр. ХХ ст. На базі вперше введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історичні обставини створення та діяльності селянських спілок, кооперативних організацій та добровільних товариств національних меншин. У світлі сучасних концептуальних підходів визначено роль міжреспубліканських контактів селянських об'єднань у насадженні уніфікованих форм радянської громадськості, виявлено механізми, спрямованість та оцінено ступінь ефективності залучення селянства України до загальносоюзних господарсько-політичних компаній. Розкрито зміст, визначальні чинники та діалектику соціальної рефлексії організованого селянства на події за кордоном. Висвітлено участь громадських об'єднань радянського села у діяльності Міжнародного кооперативного альянса, МОДРу та Міжнародного Червоного Хреста. Здійснено темпорально-компаративний аналіз функціонування селянських спілок України та країн "народної демократії" у процесі аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 + Ф61(2)93(2УКР)486.3 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323201

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Журба І.Є. 
Економіко-географічні засади раціонального природокористування в регіоні (на прикладі Хмельницької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.Є. Журба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Узагальнено та поглиблено теоретико-методологічні положення раціонального природокористування, здійснено економіко-географічну оцінку природно-ресурсного потенціалу (ПРП) і проаналізовано стан його використання у різних галузях господарства на прикладі Хмельниччини. Розглянуто основні чинники раціонального природокористування в регіоні за умов становлення ринкових відносин, його екологічні аспекти. Вивчено компонентно-функціональну та територіально-функціональну структури ПРП, досліджено особливості використання кожного з видів ресурсів (земельних, лісових, водних, мінеральних, рекреаційних) у регіоні. Здійснено просторову диференціацію ПРП області. Виявлено природно-ресурсні райони, які відрізняються між собою за структурою ПРП і ресурсозабезпеченістю. Запропоновано шляхи подальшої екологізації суспільного виробництва та збереження довкілля у регіоні за умов реформування економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-4Хме)1
Шифр НБУВ: РА317734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Журба М.А. 
Естетична доцільність як феномен імперативності (на аналізі економічної діяльності): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / М.А. Журба ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Запропоновано концепцію ролі естетичної імперативності в життєдіяльності людини. Проаналізовано онтологічну суть і механізм дії естетичної імперативності на підставі результатів дослідження естетичних напрацювань представників німецької класичної та сучасної філософії. Розглянуто феномен прояву естетичного імперативу в економічному нормативі. Виявлено амбівалентність естетичного простору у контексті єдності краси та квазікраси, яка більш достеменно розкриває саме естетичні детермінанти економічного буття. Висвітлено питання щодо побудови людиною техносфери. Це дозволило використати певні факти зі сфери архітектури, художньої літератури, живопису, дизайну, реклами, кіно з метою висвітлення прояву естетичної імперативності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + Ю814 +
Шифр НБУВ: РА362437

Рубрики:

      
6.

Журба В.О. 
Моделювання хвильових процесів у електродинамічних системах підсилювача на ефекті Сміта - Парселла: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.О. Журба ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження загальних фізичних закономірностей хвильових процесів у нерегулярних квазіоптичних хвилеводно-діелектричних структурах підсилювача на ефекті Сміта - Парселла. На підставі огляду певних літературних джерел проаналізовано сучасний рівень розвитку нерегулярних квазіоптичних систем, які застосовуються в електроніці та техніці міліметрових і субміліметрових діапазонів хвиль. Наведено структурну схему класифікації таких систем. Розглянуто числові й експериментальні методи моделювання електомагнітних полів у нерегулярних квазіооптичних системах пристроїв міліметрового та субміліметрового діапазонів. Описано методику вимірювань і схеми експериментальних установок. Для моделі підсилювача з використанням ефекту Сміта - Парселла одержано та проаналізовано загальне трансцендентне дисперсійне рівняння, що враховує вплив поздовжніх і поперечних електронних хвиль на його електродинамічні характеристики. Вивчено особливості відкритих хвилеводів з дзеркалами плоскої та циліндричної конфігурації за наявності в їх об'ємі ділектричного або періодичного металодіелектричного шару. Показано можливість значного зменшення дифракційних втрат у відкритому хвилеводі з квадратичною корекцією дзеркал. З використанням методів числового аналізу й експриментального моделювання встановлено, що планарні металодіелектричні структури можуть бути використані під час створення приладів дифракційної електроніки в інтегральному виконанні. Показано можливість селекції прямої та зворотної хвиль у відкритому хвилеводі з дифракційно-зв'язаними джерелами випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75-01 +
Шифр НБУВ: РА364611

Рубрики:

      
7.

Журба О. В. 
Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі навчання етики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Журба ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз розробленості проблеми у теорії та практиці навчання етики у вітчизняній та зарубіжній школі. Доведено, що ефективність пізнавальної діяльності можливо покращити шляхом поетапної її організації відповідно щодо психологічних закономірностей процесу навчального пізнання, спрямованої на максимально активну позицію учня як суб'єкта навчання. Визначено, що це обумовлює широке впровадження різних моделей активного навчання від проблемного викладу навчального матеріалу вчителем і розв'язання проблемних завдань щодо інтерактивної діяльності учнів. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено дану методику навчання етики у V - VI класах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю7 р20 + Ч421.220
Шифр НБУВ: РА373432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
8.

Журба А.І. 
Особливості предмета доказування у справах про комп'ютерні злочини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.І. Журба ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей предмета доказування у справах про комп'ютерні злочини. Наведено теоретичні положення та практичні рекомендації, а також висвітлено результати комплексного аналізу наукових досліджень у юридичному та технічному аспектах. Проаналізовано досвід, одержаний у інших країнах внаслідок боротьби з такими злочинами. Запропоновано визначення поняття "комп'ютерні злочини", шляхи вирішення питань щодо предмета доказування. Розкрито суть елементів предмета доказування у справах цієї категорії. Виявлено й обгрунтовано їх особливості. Досліджено певні елементи предмета доказування, а саме: події злочину, обставини, які характеризують особу обвинуваченого та впливають на його покарання, характер і розмір заподіяної комп'ютерним злочином шкоди, причини й умови, які сприяли його вчиненню. За результатами дослідження наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Журба 
Праця громадян України за кордоном: особливості правового регулювання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Олександр Валерійович Журба ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.13(4УКР) + Х937
Шифр НБУВ: РА360085

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Журба І.О. 
Розвиток виробництва м'ясопродуктів на підприємствах переробної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.О. Журба ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено закономірності та особливості економічного розвитку м'ясопереробних підприємств за умов звуження ресурсного потенціалу та розроблено теоретичні положення, методичні та практичні рекомендації стосовно подальшого зростання виробництва м'яса та продукції його переробки на засадах ринкових відносин. Розвинуто наукові та методичні положення щодо суті інтеграції та її складової, обгрунтовано доцільність створення малих м'ясопереробних підприємств на приватній чи корпоративній основі. Уточнено організаційно-економічні чинники, що впливають на ефективність діяльності м'ясопереробних підприємств. Системазовано резерви енерго- та працезаощадження у виробничих процесах галузі спеціалізованого м'ясного скотарства. Оцінено м'ясосировинні ресурси в сільгосптоваровиробників, обгрунтовано організацію інтенсивного виробництва яловичини та свинини для різних форм господарювання на селі. Запропоновано методичні підходи щодо формування виробничої функції інвестицій в основні та оборотні засоби, маркетингової діяльності в ковбасному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.2
Шифр НБУВ: РА321043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Журба О.С. 
Соціально-економічні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.С. Журба ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади формування системи міжбюджетних відносин в Україні. Проаналізовано основні етапи еволюції теорії суспільних фінансів, розкрито специфічні особливості теорії місцевих фінансів. Систематизовано принципові обмеження діяльності влади та можливостей її впливу на регіональний розвиток. Розкрито сутність, суспільні джерела, складові елементи міжбюджетних відносин у структурі суспільних фінансів, запропоновано методологічні підходи щодо аналізу регіональної економічної політики. Розглянуто структуру та методи регулювання міжбюджетних відносин в процесі реалізації цільових пріоритетів регіонального розвитку та загальнонаціональних цілей. Встановлено нормативні принципи районування та децентралізації за умов трансформації. Визначено необхідні та достатні умови оптимального розміщення податково-бюджетних структур на регіональному рівні. Показано специфіку трансформаційної моделі міжбюджетних відносин. Наведено пропозиції щодо реформування системи міжбюджетних відносни в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА353128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Журба С.С. 
Художній світ української імпресіоністичної повісті 20-х років XX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.С. Журба ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню художнього світу української імпресіоністичної повісті 20-х років XX століття. Головну увагу приділено жанротворчим пошукам митців, інтертекстуальності та внутрішній дискусійності, літературознавчому аналізу творів А.Головка, М.Івченка, М.Ірчана, Г.Косинки, Г.Михайличенка, В.Підмогильного, О.Турянського, Ю.Яновського. Повість розглядається як цілісна структура в плані вивчення домінуючих ознак її поетики, концепції героя, структури тексту (сюжет, композиція, конфлікт, часово-просторові координати).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.883

Рубрики:

      
13.

Журба О. О. 
Операції аортокоронарного шунтування на працюючому серці в умовах штучного кровообігу / О. О. Журба. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню показань до аортокоронарного шунтування на працюючому серці в умовах штучного кровообігу на підставі багатофакторного аналізу передопераційних факторів ризику виникнення інтраопераційних та післяопераційних ускладнень. Для досягнення мети дослідження виконано ретроспективний аналіз історій хвороб 4068 пацієнтів, які перенесли ізольоване аортокоронарне та/або мамарно-коронарне шунтування, у тому числі 82 (2,0%) пацієнти – з екстреною конверсією на ШК під час КШ та 110 (2,7%) пацієнтів, яким КШ виконувалось в умовах запланованого допоміжного ШК без застосування кардіоплегії. Проаналізовано загально-клінічні дані, особливості супутньої та основної патології, анатомічні та патологічні особливості будови коронарних артерій та оперативного втручання. Визначено найбільш вагомими предиктори інтраопераційних та післяопераційних ускладнень та запропоновано систему прогнозування їх розвитку, що дозволяє виявити хворих, у яких доцільно планування ШК в умовах допоміжного ШК.^UThe dissertation is devoted to the determination of the indications for coronary artery bypass grafting on a working heart under artificial blood circulation based on a multifactorial analysis of preoperative risk factors for the occurrence of intraoperative and postoperative complications. For the purpose of the study, a retrospective analysis of the history of the diseases was performed on 4068 patients who had isolated aortic coronary and / or mammary coronary artery bypass grafting (CABG), including 82 (2,0%) patients with urgent conversion to the on-pump during CABG and 110 (2, 7%) of patients who had a planed On-pump CABG on beating heart (without cardioplegia). General clinical data, features of concomitant and basic pathology, anatomical and pathological features of the coronary arteries structure and surgical intervention are analyzed. The most important predictors of intraoperative and postoperative complications were determined and a system of prediction of their development was proposed, which allows to identify patients with whom it is advisable to plan On-pump beating heart CABG.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Журба С. О. 
Криміналістична характеристика та розслідування привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у сфері житлово-комунального господарства. / С. О. Журба. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження правових, теоретичних та організаційно-тактичних засад криміналістичного забезпечення розслідування привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у сфері житлово-комунального господарства з огляду на нормативні положення чинного кримінального процесуального законодавства. Надано характеристику розкраданню у сфері житлово-комунального господарства та розроблено структуру криміналістичної характеристики, зокрема окреслено предмет злочинного посягання і способи, обстановку, слідову картину й типологію осіб, які вчиняють такі кримінальні правопорушення. Досліджено проблемні аспекти виявлення та початку досудового розслідування кримінальних проваджень про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у сфері житлово-комунального господарства. Виокремлено типові слідчі ситуації та основні напрями розслідування. Розкрито особливості тактико-криміналістичного забезпечення проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій під час розслідування розкрадань у цій сфері; проаналізовано форми використання спеціальних знань за таких умов.^UBased on the regulations of current criminal procedure legislation the dissertation deals with a comprehensive study of legal, theoretical, organizational and tactical principles of forensic investigation of misappropriation of property, embezzlement or taking it by abuse of authority in the public housing sector. The characteristics of embezzlement of property in the public housing sector are given and the structure of forensic characteristics is developed, in particular the subject of criminal encroachment and methods, situation, trace picture and typology of persons committing such criminal offenses are outlined. The problematic aspects of detection and initiation of pre-trial investigation of criminal proceedings concerning the misappropriation of property, embezzlement or taking it by abuse of authority in the public housing sector are investigated. Typical investigative situations and main directions of investigation are singled out. The peculiarities of tactical and forensic support of investigative (search) actions and covert investigative (search) actions during the investigation of embezzlement in this sector are revealed; the forms of use of special knowledge under such conditions are analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гриців Т. Г. 
Виховання ціннісного ставлення до Батьківщини у молодших школярів засобами народної педагогіки / Т. Г. Гриців. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено проблемі виховання ціннісного ставлення до Батьківщини у молодших школярів засобами народної педагогіки.На засадах теоретичного аналізу досліджуваної проблеми уточнено сутність понять «ціннісне ставлення до Батьківщини», «виховання ціннісного ставлення до Батьківщини», «вихованість ціннісного ставлення до Батьківщини у молодших школярів»; визначено базові цінності – любов до Батьківщини, безкорисливе піклування, самоповага. З'ясовано потенціал народної педагогіки в освітньому процесі початкової школи у контексті виховання ціннісного ставлення до Батьківщини у молодших школярів. Визначено структурні компоненти вихoвaності цiннiсного стaвлення дo Бaтькiвщини, а саме: когнітивний, емоційно-ціннісний, поведінковий. Розроблено критерії («знання про ціннісне ставлення до Батьківщини»; «бажання виявляти ціннісне ставлення до Батьківщини»; «прояв цiннiсного стaвлення до Батьківщини у реальній діяльності» з відповідними показниками, схарактеризовано рівні (високий, достатній, середній, низький) вихованості ціннісного ставлення до Батьківщини у молодших школярів засобами народної педагогіки. Охарактеризовано психологічні механізми (національна самосвідомість та національно-культурна ідентичність) та функції виховання ціннісного ставлення до Батьківщини. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено ефективність педагогічних умов виховання ціннісного ставлення до Батьківщини у молодших школярів засобами народної педагогіки. Розроблено й апробовано проєктну виховну технологію для молодших школярів «Культурна спадщина мoєї Бaтькiвщини», яка передбачає доцільне використання різноманітних форм і методів виховної роботи.^UThe thesis research is devoted to the problem of cultivation of a values-based attitude towards the Motherland among younger schoolchildren by means of folk pedagogy. On the basis of a theoretical analysis of the problem under study, the essence of the concepts of «values-based attitude towards the Motherland», «cultivation of the values-based attitude towards the Motherland», «educatedness of the values-based attitude towards the Motherland among younger schoolchildren» was clarified. The potential of folk pedagogy in the educational process of elementary school in the context of cultivation of a values-based attitude towards the Motherland in younger schoolchildren was revealed.The structural components of educatedness of the values-based attitude towards the Motherland are determined, namely: cognitive, emotional-value, behavioral.Criteria have been developed («knowledge of the values-based attitude towards the Motherland»; «desire to show the values-based attitude towards the Motherland»; «demonstartion of the values-based attitude towards the Motherland in real activity» with relevant indicators; the levels (high, sufficient, middle, low) of educatedness of the values-based attitude towards the Motherland in younger schoolchildren by means of folk pedagogy, psychological mechanisms (national self- awareness and national-cultural identity) and functions of cultivation of the values-based attitude towards the Motherland are characterized.The effectiveness of pedagogical conditions for educating the values ​​of the Motherland in junior schoolchildren by means of folk pedagogy is theoretically substantiated and experimentally tested. The project educational technology for junior schoolchildren "Cultural heritage of my Motherland" which provides expedient use of various forms and methods of educational work is developed and tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Журба Я. О. 
Вплив блюзу на неакадемічну музику ХХ століття / Я. О. Журба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є першим комплексним дослідженням прояву характерних ознак блюзу в контексті неакадемічної музики ХХ ст. Блюз розглянуто як феномен музичної культури, який, незважаючи на масштаб свого впливу на становлення музичної культури ХХ ст., зокрема неакадемічної, не втратив власних характеристик та залишився носієм оригінальних ознак, які і сьогодні виділяють його на тлі сучасної світової культури. Вивчений соціокультурний аспект передумов виникнення блюзу, в мистецтвознавчому ракурсі досліджено його головні ознаки, виявлено характеристики, що посідають центральну позицію в комплексі його жанрових та стилістичних рис. Проаналізований прояв головних характеристик блюзу в рамках музичних напрямів jazz, rock, pop та музичних стилів rhythm&blues, rock'n'roll, funk, soulта rap.Ключові слова: блюз, афроамериканська культура, маргінальність, неакадемічна музика ХХ ст.^UThe dissertation is the first comprehensive study of the manifestation of blues in non-academic music of the twentieth century. The study highlights the state of scientific development of the problem, analyzes the source base of the research and presents the conceptual and categorical apparatus of solving the formulated issues. In the dissertation the preconditions of blues origin are investigated. It is stated that the list of these preconditions includes phenomena in the field of sociology, ethnography, psychology and culture studies. It is noted that the culture of African Americans should be classified as a subcultural phenomenon in the context of the American culture.In the course of the research, it was proved that the blues is a carrier of features of the musical genre, the musical style and musical form. It was found out that the basic feature of blues as a genre is improvisational performance. It is noted that the tradition of solo performance in the blues is a reflection of the process of personal identity of the African-American individual. The analysis of the musical form “12-bar blues” is done and the results are presented. It is established the musical form “12-bar blues” is a manifestation of the factor, when the traditions of African-American culture are opposed to the leading principles of Western European culture. The analysis of a complex of stylistic features of blues music, its performing traditions, special text themes is carried out. It was found that the characteristic genre feature of blues is the use of guitar. It is noted that the concept of “frustration” and “catharsis” should be added to the list of characteristics of blues as a genre.The concept of marginality in the context of art history is clarified. It is noted that in the art aspect the blues is a carrier of signs of marginality due to the peculiarities of its stylistic features in the context of American music culture. It was found out that this feature of the blues, namely marginality, comes from the characteristics of African American culture, which allows us to indicate the African component as dominant in the discussed phenomenon of musical culture.It is noted that the degree of influence of blues in the context of non-academic music of the twentieth century is different. It was found out that the greatest influence of blues in jazz music is mostly traced in the context of the bebop music style. It is stated that in the process of jazz music formation the influence of blues as a style gradually decreased, while the level of manifestation of genre and form-forming features of blues, on the contrary, increased. Most of the leading characteristics of the blues were reproduced in rock music and music styles such rhythm&blues and rock'n'roll. It is noted that the musical style of rhythm&blues is a neo-tradition of blues performance. Within the music styles such as funk, soul, rap and such as direction of pop music, the degree of manifestation of the main characteristics of blues is set as average. The least signs of blues were reproduced in the musical direction of pop, due to the dominant position of the entertainment component and the lack of signs of marginality.It is stated that the characteristic genre, stylistic and formative features of the blues, which found expression in the musical trends and styles of non-academic music of the twentieth century, are closely related to the socio-cultural conditions of its origin and, accordingly, socio-cultural characteristics of the African American community. In this regard, the important position of African American culture in the formation of non-academic music of the twentieth century is pointed out. Its characteristic features, namely: socio-cultural marginal position, high level of ethnic self-identification, features of the psychological state of the migrant, features of acculturation of Africans in the USA cultural space, the factor of constant resistance and struggle of African Americans for their rights, close connection of musical creativity played a leading role in shaping the system of main characteristics of the blues, which formed a separate layer of non-academic music of the twentieth century and, at the same time, greatly influenced the process of its formation.Key words: blues, African American culture, marginality, non-academic music of the XX century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Орлова Г. В. 
Виховання Я-концепції молодшого школяра у позакласній діяльності / Г. В. Орлова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше представлено наукове осмислення проблеми виховання Я-концепції дітей молодшого шкільного віку у позакласній діяльності закладів загальної середньої освіти, що виявляється в обґрунтуванні педагогічних умов досліджуваного процесу, розробці форм і методів виховання Я-концепції. Визначено критерії вихованості Я-концепції молодших школярів у позакласній діяльності (когнітивний, емоційно-ціннісний, вольовий та поведінковий), які відображають відповідні компоненти Я-концепції молодших школярів. Кожен з цих критеріїв має показники, які більш детально розкривають їх сутність та доповнюють один одного. На основі зазначеного схарактеризовано рівні вихованості Я-концепції молодших школярів у позакласній діяльності (низький, середній, високий). Встановлено, що Я-концепція молодших школярів є складовою особистості, що динамічно розвивається в процесі навчальної діяльності.Визначено педагогічні умови виховання Я-концепції молодших школярів у позакласній діяльності, а саме - підвищення педагогічної культури батьків щодо виховання Я-концепції молодших школярів, підготовка вчителів до виховання Я-концепції молодших школярів та розроблення та впровадження тренінгу «Пізнай себе», спрямованого на виховання Я-концепції молодших школярів: збільшення обсягу інформації про себе, виховання наполегливості, виховання позитивної самооцінки, моральності та духовних цінностей.^UThe dissertation presents for the first time a scientific understanding of the problem of educating of the self-concept of primary school children in extracurricular activities in the institutions of general Secondary Education, which is manifested in the justification of the pedagogical conditions of the process under study, the development of forms and methods of educating of the self-concept. The criteria for establishing the level of education of the Self-concept of younger schoolchildren in extracurricular activities (cognitive, emotional-value, volitional and behavioral) are defined, which reflect the corresponding components of the Self-concept of younger schoolchildren. Each of these criteria has indicators that reveal their essence in more detail and complement each other. Based on this, the levels of the Self-concept development in the Primary School students in extracurricular activities (low, medium, high) are characterized.It is established that the self-concept of the Primary School students is a component of the personality that develops dynamically in the process of educational activities.The pedagogical conditions for educating of the Self-concept of younger schoolchildren in extracurricular activities are defined, namely: improving the pedagogical culture of parents regarding the education of the Self-concept of younger schoolchildren; preparing teachers for the education of the Self-concept of younger schoolchildren; and developing and implementing the training "Know Yourself", aimed at educating the Self-concept of younger schoolchildren (increasing the amount of information about the Self, forming persistance, positive self-esteem, morality and spiritual values).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Журба В. В. 
Стиль bebopу джазовій музичній культурі США 1940 – першої половини 1950-х років / В. В. Журба. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації з'ясовано роль стилю bebopу рамках історичного розвитку музичної джазової культури США. Музичний стиль bebopрозглянуто як складний соціокультурний феномен, що заклав основу для формування провідних засад наступної епохи сучасного джазу. Проаналізовано передумови виникнення стилю bebop. Досліджено його провідні особливості, серед нихокреслені риси, які притаманні ері традиційного джазу, та ознаки, що сприяли формуванню виконавських традицій та комплексу засобів музичної виразності сучасної джазової епохи. Проаналізовані виконавські стилі провідних діячів музичного стилю bebop, виявлена їх роль у становленні вказаного музичного стилю та, водночас, в еволюційних процесах, які відбулися в рамках джазової музичної культури США 1940 – першої половини 1950-х років.Ключові слова: музичний стиль bebop, еволюція, традиційний джаз, ера сучасного джазу, Ч. Паркер, Д. Гіллеспі, Т. Монк, виконавський стиль.^UThe dissertation clarifies the role of the bebop style in the historical development of US jazz music culture. The study analyzes and reveals the state of scientific development of the problem, provides the analysis of the source base of the study, as well as clarifies the content of key terms and concepts that were involved in the research of the problem. It is stated that the bebop style, which plays a significant role in the development of jazz music, has not been researched andfully described in terms of a particular concept or theory.It is pointed out that the list of preconditions for the emergence of musical style, which became a catalyst for strategic change in jazz music culture, should include features of the process of social and ethnic self-determination of African Americans in the 1940s. The characteristics of the process of ethnic self-determination of African Americans, which was complex due to the peculiarities of the relationship between civicand ethnic identity of the African American individual. The absence of signs of mass culture in the primary characteristics of jazz music was revealed and it was noted that this aspect played a leading role at the beginning of the evolutionary changes that took place within the bebop music style.The connection between the leading features of the musical language of the bebop style and its socio-cultural characteristics has been revealed. Elements that have become a fundamental component of the process of transition of jazz music culture from the period of traditional jazz to the era of Modern Jazz are specified. The characteristic features of the musical language of the bebop style, which are common with the elements of musical speech of the traditional jazz era, are outlined. It is stated that, based on the general principles of development of any phenomenon, the bebop music style period should be characterized as a revolutionary one in the evolutionary development of jazz music. It is stated that within the framework of this musical style there was a transformation of the traditions of stage behavior and stage image.The dominant factor of improvisation within the specified musical style is pointed out, which significantly influenced the formation of a set of means of musical expression of the bebop style. It is noted that the aspect of improvisation has led to a decrease in the leading role of thematic melodic material, which is also reflected in the traditions of improvisation of the era of modern jazz. This aspect is mostly reflected in the traditions of free jazz, where the theme of a jazz work becomes only an emotional occasion for improvisation, but not a semantic grain any longer. It has been noted that the aspect of freedom that was introduced into improvisation by bebop musicians is also a reflection of the racial issue that has permanently accompanied the African-American community in the United States.The performance style of the leading figures of the bebop musical style, namely C. Parker, D. Gillespie and T. Monk, is analyzed. Information about their creative achievements is provided.The analysis of their psychological features, their temperament in particular and its characteristics in terms of interaction with the characteristics of the musical language of these performers was done. According to the results of the study, it was establishedthat these musicians represent a triad formed on the basis of their temperaments: introvert, ambivert, extravert. It is stated that in the framework of the work of these jazz performers there was a full cycle of formation of a new style, which formed the basis for the stylistic complex of the modern jazz era.The theoretical significance of the dissertation is that the musical style of bebop is presented as a complex socio-cultural phenomenon, which provides an opportunity to characterize its different aspects,which, in turn, opens wide prospects for further study of this phenomenon of the twentieth century music culture. The novelty of the study is that for the first time in Ukrainian art history an attempt was made to comprehend the transformational processes that took place in the jazz music of the twentieth century, which, in turn, influenced the formation of the next era of modern jazz, which continues today.Keywords: the bebop music style, evolution, traditional jazz, era of modern jazz, C. Parker, D. Gillespie, T. Monk, performing style.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Журба М. Ю. 
Рід Lycium L. в Україні: інтродукція, біоекологічні, морфологічні, біохімічні особливості / М. Ю. Журба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено систематичному огляду роду Lycium L. флори України, природного поширення, формування культигенного ареалу у світі і в Україні, історії інтродукції, дослідженню морфологічних, біологічних, екологічних особливостей, біохімічних властивостей видів L. barbarum L., L. chinense Mill., L. truncatum Y.C. Wang у Правобережному Лісостепу України та перспективам їх використання.Наведено новий систематичний огляд роду Lycium флори України на основі інвентаризації 20 гербаріїв (у тому числі, зарубіжних) та результатів оригінальних польових досліджень. Уперше наведено три нових види Lycium – L. chinense, L. truncatum та L. ruthenicum з детальним морфологічним описом. Проаналізовано положення роду Lycium в системі покритонасінних. Вперше досліджено історію інтродукції, стан та перспективи культивування Lycium spp. у світі і в Україні, окреслено природний та культигенний ареали L. barbarum та L. chinense. Вперше в умовах інтродукції досліджено морфологічні ознаки і морфометричні параметри вегетативних і генеративних органів видів і сортів Lycium. Встановлено рівні їх мінливості, визначено важливі і індиферентні для селекції ознаки. Вперше одержано оригінальні дані з біоекологічних особливостей трьох видів Lycium, інтродукованих в умови Правобережного Лісостепу України. З'ясовано особливості проходження фенологічних фаз у рослин, динаміку розвитку флоральної сфери Lycium spp. Визначено зимостійкість видів і сортів Lycium та їх репродуктивну здатність. Визначено посухостійкість рослин на основі змін водно-фізичних властивостей листкового апарату. Відмічено високу посухостійкість видів L. truncatum та L. barbarum, нижчу – у L. chinense. Оцінено біохімічний склад плодів та листків рослин Lycium. Опрацьовано способи і визначено строки насінного і вегетативного розмноження. Оцінено перспективи культивування Lycium spp. Сформовано у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка НАН України унікальний генофонд видів і сортів Lycium spp., інтродукованих з різних географічних регіонів Північної Америки, Східної Азії та Європи.^UThe thesis is devoted to a systematic review of the genus Lycium L. flora of Ukraine, natural distribution, the formation of a cultivated range in the world and Ukraine, the history of introduction, the study of morphological, biological, ecological features, biochemical properties of species L. barbarum L., L. chinense Mill., L. truncatum Y.C. Wang in the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine and the prospects for their use.A new systematic review of the genus Lycium of the flora of Ukraine is presented based on an inventory of 20 herbaria (including foreign ones) and the results of original field research. For the first time, three new species of L. chinense, L. truncatum and L. ruthenicum, are presented with a detailed morphological description. The position of the genus Lycium in the angiosperm system was analyzed. For the first time, the history of the introduction, the state, and prospects of the cultivation of Lycium spp. in the world and Ukraine, the natural and cultigen areas of L. barbarum and L. chinense have been determined. For the first time, under conditions of introduction, the morphological characteristics and morphometric parameters of the vegetative and generative organs of the species and varieties of Lycium were studied. The levels of their variability have been determined, and important and indifferent for breeding traits have been determined. For the first time, original data were obtained on the bioecological characteristics of three species of Lycium introduced into the conditions of the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine. The peculiarities of the passage of phenological phases of development, flowering, and fruiting, the dynamics of the development of the floral sphere of Lycium spp. The beginning of the growing season was noted with the accumulation of SET from22.0 to 84.0°C, which occurs in March-early April. Leaf opening and shoot growth in L. barbarum begins at an average daily temperature of 10°C, in L. chinense and L. truncatum– 12°C. The average length of the growing season in Lycium spp. is 214±8.5 days. Plants of Lycium spp. bloom 3-4 (sometimes 5) times during the growing season, depending on the characteristics of the species and weather and climatic conditions. Mass flowering of all species occurs in the second half of August – early September. The winter hardiness of Lycium species and varieties and their reproductive capacity have been determined. The drought resistance of plants was determined based on changes in the water-physical properties of the leaf apparatus. The high drought tolerance of plants is due to a high degree of water retention capacity and a low level of water deficiency in leaves. High drought resistance of L. truncatum and L. barbarum species was noted, and lower – in L. chinense. The biochemical composition of fruits and leaves of Lycium plants was estimated. Methods have been developed and the timing of seed and vegetative reproduction has been determined. Prospects for the perspectives of cultivation of Lycium spp. Formed in the M.M. Gryshko National Botanical Garden of National Academy of Sciences of Ukraine a unique gene pool of species and varieties of Lycium spp., introduced from different geographic regions of North America, East Asia, and Europe.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського