Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Довбиш Л.Л.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Довбиш Л.Л. 
Забруднення важкими металами дерново-підзолистих грунтів лісоаграрних ландшафтів Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.Л. Довбиш ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2002. — 19 с. — укp.

Визначено параметри забруднення важкими металами дерново-підзолистих грунтів, описано елементи агроландшафту та закономірності їх міграції в ландшафтній сфері й природних екосистемах з урахуванням впливу полезахисних лісових смуг. Встановлено, що вміст Zn і Cu в грунтах Полісся знаходиться на рівні місцевого геохімічного фону, а вміст Pb, Ni, Co, і Cd перевищує фонові значення. Доведено, що полезахисні лісові смуги в ландшафтах Полісся є потужними природними бар'єрами на шляху територіальної міграції важких металів. Закономірність у розподілі важких металів в облісненому полі полягає в тому, що вони максимально накопичувалися безпосередньо у лісосмузі та зоні 2H від лісосмуги: у разі збільшення відстані від лісосмуги у бік відкритого поля валовий вміст металів зменшується. Досліджено залежність величини вмісту важких металів у дерново-підзолистих грунтах Полісся від фізико-хімічних показників, встановлено пряму пропорціональну залежність їх рухомості від величини вмісту гумусу, pH сольової витяжки, гранулометричного складу. Виявлено, що найвищий відсоток клітковиноруйнувальних організмів спостерігається в грунті з найменшим ступенем забруднення важкими металами, а характер накопичення важких металів рослинами залежить від їх біологічних особливостей. Зазначено, що максимальне накопичення важких металів рослинами виявлено у злакових культур. Визначено, що екологічна ситуація забруднення дерново-підзолистих грунтів ландшафтів важкими металами в чотирьох адміністративних районах небезпечна, а в одному - помірно небезпечна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9важкі метали(4Укр) + П034.13-23(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського