Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гупало$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Гупало 
Методика обгрунтування техніко-економічних показників інвестиційних будівельних проектів по зведенню житлово-цивільних об'єктів на стадії передпроектного аналізу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ольга Юріївна Гупало ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)315.441.2-33
Шифр НБУВ: РА315927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Гупало 
Підвищення радіаційної якості будівництва житлових будівель з урахуванням впливу інноваційних напрямів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Олег Семенович Гупало ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.8
Шифр НБУВ: РА365580

Рубрики:

      
3.

Гупаловська В.А. 
Професійна самореалізація як чинник становлення особистості жінки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.А. Гупаловська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Розглянуто професійну самоорганізацію як один з вагомих чинників становлення особистості жінки. Проаналізовано зміст понять "становлення особистості", "професійна самореалізація", виділено показники вказаного становлення, умови, передумови, детермінанти, рівні, механізм, способи, засоби, стратегії самореалізації, критерії професійної самореалізації. Проаналізовано вплив соціокультурних умов на самореалізацію жінки, перешкоди, спричинені статеворольовими стереотипами, віковими та індивідуально-психологічними особливостями когнітивної, емоційної та мотиваційної сфер особистості, комунікативними особливостями, поведінкою у конфлікті, рівнем самоактуалізації жінки. Показано, що професійна самореалізація - вагоміший чинник становлення особистості у порівнянні з реалізацією у сфері сім'ї. Запропоновано програму тренінгу особистісного зростання з метою корекції самоставлення, мотивації, покращення саморегуляції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + С5*423.21*423.12 +
Шифр НБУВ: РА338892

Рубрики:

      
4.

Гупало О.В. 
Удосконалення роботи печей безперервної дії прокатного виробництва з метою енергозбереження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.В. Гупало ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено процес теплообміну у прямо- та протитечії з урахуванням втрат теплоти робочим простором у навколишнє середовище. Уточнено умови передачі теплоти в методичних зонах печей безперервної дії. Обгрунтовано необхідні умови генерації та передачі теплоти в опалювальних зонах методичних та кільцевих печей, які забезпечують реалізацію заданого графіка нагрівання металу. Запропоновано методику розрахунку печей безперервної дії з розподіленим підведенням палива, з використанням якої розроблено енергозберігаючі технології нагрівання металу у кільцевій печі за умов ритмічної та неритмічної роботи прокатного стану. З використанням результатів експериментальних досліджень розроблено методику розрахунку та проаналізовано тепломасообмінні процеси у прямо- та протитечійних печах лінії гарячого цинкування. Розроблено нетрадиційну прямо-протитечійну схему печі та енергозберігаючу технологію нагрівання офлюсованих труб перед гарячим цинкуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003.1-1 +
Шифр НБУВ: РА340428

Рубрики:

      
5.

Наболотний О. І. 
Хірургічне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок поєднаного з тазовим венозним рефлюксом / О. І. Наболотний. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі представлений аналіз результатів лікування 100 пацієнток репродуктивного віку із варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок. Залежно від поставлених завдань дослідження, пацієнтки були поділені на дві групи: основна група (50 спостережень), яка в свою чергу була поділена на підгрупу А, в яку увійшли пацієнтки із несафеновим та несафеново-сафеновим варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок та варикозним розширенням вен тазу (n=25) та підгрупу Б, в яку увійшли пацієнтки із варикозним розширенням поверхневих вен системи великої підшкірної вени та варикозним розширенням вен тазу (n=25). В групу порівняння увійшли пацієнтки із системним варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок в басейні великої підшкірної вени, яким було виконано ендовенозну лазерну абляцію стовбура великої підшкірної вени (n=50). В процесі виконання дослідження розроблено способи гібридного хірургічного лікування, які передбачають одноетапну корекцію патологічного венозного рефлюксу вен тазу та поверхневих вен нижніх кінцівок. На основі отриманих даних, розроблено алгоритм діагностики та лікування пацієнток із варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок та варикозним розширенням вен тазу, що дозволило уникнути рецидивів варикозного розширення поверхневих вен нижніх кінцівок в основній групі дослідження терміном спостереження 2 роки.^UThe thesis presents an analysis of the results of treatment of 100 patients of reproductive age with lower limbs varicose veins. Depending on the objectives of the study, the patients were divided into two groups: the main group (50 observations), which in turn was divided into subgroup A, which included patients with non-saphenous and non-saphenous – saphenous lower limbs varicose veins and varicose veins of the pelvis (n=25) and subgroup B, which included patients with varicose veins in the system of great saphenous vein and varicose veins of the pelvis (n=25). The comparison group included patients with systemic varicose veins in the system of great saphenous vein, which underwent the endovascular laser ablation of the great saphenous vein trunk (n=50). In the course of the study, the methods of hybrid surgical intervention in patients with combined pelvic veins reflux and the lower limbs superficial varicose veins have been developed, allowing to perform the one-step correction of the abovementioned conditions. On the basis of the obtained data, an algorithm for diagnosing and treating patients with lower limbs superficial varicose veins and varicose veins of the pelvis was developed, enabling to avoid the recurrence of lower limbs superficial varicose veins in the main study group for a period of observation of 2 years.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шаповалов Д. Ю. 
Обгрунтування диференційованого застосування хірургічних методів реваскуляризації гомілки та стопи у хворих на цукровий діабет / Д. Ю. Шаповалов. — Б.м., 2022 — укp.

В дисертаційній роботі обґрунтовується вибір методики реваскуляризації гомілки та стопи у хворих на цукровий діабет на підставі даних комплексного обстеження.Патологічний стан, розглянутий в дисертації, ішемічна діабетична стопа, виникає внаслідок поєднання двох важких захворювань – цукрового діабету та артеросклерозу артерій нижніх кінцівок. За даними науковців США та низки європейських країн, великі нетравматичні ампутації у хворих на цукровий діабет виконують у 45-70% спостережень. З них, при поєднанні цукрового діабету і захворювань периферичних артерій, кількість виконаних ампутацій досягає 37-47% спостережень, без діабету складає– 16,2%-22,1%. Після великих ампутацій середня тривалість життя у 50% хворих на цукровий діабет лише 2 роки , а 5-річна летальність складає 40-90% спостережень. Обґрунтування диференційованого застосування методів реваскуляризації (хірургічне та рентгенендоваскулярне втручання) викладені в Inter-Society Consensus for the Management of Peripheral Arterial Disease (TASC-II), на який спиралися хірурги при виборі методики реваскуляризації. Проте особливості атеросклеротичного ураження артерій у хворих на цукровий діабет в ньому не висвітлені. Швидкий перехід до збільшення частки рентгенедоваскулярних втручань призвів до зростання інтраопераційних та ранніх ускладнень, росту кількості повторних операцій та незадовільних результатів, особливо у хворих на цукровий діабет, що змусило переглянути стратегію ″більшість - ендоваскулярно″. Захоплення рентгенендоваскулярною хірургією вдалось збалансувати в Глобальних рекомендаціях ESVS(2019) з лікування хронічної ішемії, що загрожує кінцівці, але в них наголошені обмеження, щодо застосування наведених рекомендацій у хворих на цукровий діабет в зв'язку з суттєвою різницею між захворюваннями периферичних артерій та ішемічною діабетичною стопою, що і спонукало нас продовжити початі дослідження.Тому, вважаємо важливим диференційований підхід до застосування двох базових та двох похідних методів інтервенційної реваскуляризації. До базових відносять хірургічну та рентгенендоваскулярну реваскуляризацію (ангіопластика). До похідних відносять гібридну реваскуляризацію (комбінування рентгенендоваскулярної та хірургічної технік в межах одного втручання), а також катетер-спрямований тромболізис - застосування рентгенендоваскулярної техніки для прицільного введення тромболітичних препаратів.Мета. Підвищити ефективність лікування хворих на цукровий діабет з ураженням артерій нижньої кінцівки шляхом удосконалення діагностично-лікувального алгоритму диференційованого застосування методик реваскуляризації. Для досягнення мети був проведений ретроспективний аналіз хірургічних реваскуляризацій за період 2001-2009рр. та рентгенедоваскулярних реваскуляризацій, виконаних в ДНУ за період 2013-2014 років. Результати застосування хірургічної методики реваскуляризації визнані незадовільними в зв'язку з великою кількістю відмов в реваскуляризації – 36%, ця група обрана в якості першої групи порівняння – ГП1. Результати застосування рентгенендоваскулярної методики реваскуляризації визнані незадовільними в зв'язку з високим відсотком повторних втручань – 31,9% та низьким показником загоєння трофічних змін- 44,7%. Висунута теоретично обгрунтована гіпотеза диференційованого застосування методів реваскуляризації гомілки та стопи у хворих на цукровий діабет, яка включала в собі виконання двох послідовних етапів - діагностичного та лікувального, кожен з яких мав обмежитись одним візитом пацієнта. Задачі діагностичного етапу – визначення показань до реваскуляризації та її доцільності, діагностика гемодинамічно значущих артеріальних уражень за допомогою ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС), вибір методу реваскуляризації та визначення особливостей її виконання. Планування втручання припускало можливість переходу від одного методу до іншого. Задачі лікувального етапу - відновлення кровопостачання в стопі, особливо в найбільш уражених ділянках, спираючись на ангіосомну концепцію, у випадку неефективності, чи неможливості застосування обраного методу, обґрунтована зміна його на більш ефективний, в межах одного втручання.В дослідження включали хворих на цукровий діабет ІІ типу з трофічними змінами стопи та атеросклеротичним ураженням магістральних артерій нижньої кінцівки. Післяопераційний термін моніторингу пацієнтів в наведеному дослідженні склав 12 міс., початковою точкою в кожному випадку була перша реваскуляризація, фінальною точкою – загоєння трофічних змін, закінчення терміну спостереження.^UIn the dissertation work the choice of a technique of revascularization of a shin and foot at patients with a diabetes mellitus on the basis of data of complex inspection is substantiated.The pathological condition considered in the dissertation, ischemic diabetic foot, occurs due to a combination of two severe diseases - diabetes and atherosclerosis of the arteries of the limb.The number of patients with diabetes, according to the WHO report for 2016 in Ukraine is 9.1% and tends to increase, both in Ukraine and around the world. Patients with diabetes are 2.5 times more prone to peripheral artery disease than people of the same age without diabetes.Damage to the arteries of the lower extremities by atherosclerosis in combination with diabetes remains the main cause of non-traumatic amputations of the lower extremities, which significantly impairs the quality of life and leads to disability of people over 50 years.The risk of trophic disorders with foot lesions, of all patients with diabetes is 25% of observations, and according to some studies can reach 34%. According to the International Diabetes Federation, 9.1 million of the world's 26.1 million people suffer from trophic foot ulcers each year. According to scientists from the United States and a number of European countries, large non-traumatic amputations in patients with diabetes are performed in 45-70% of cases. Of these, in the combination of diabetes mellitus and peripheral artery disease, the number of performed amputations reaches 37-47% of cases, without diabetes is 16.2% -22.1%. After major amputations, the average life expectancy of 50% of diabetics is only 2 years, and the 5-year mortality rate is 40-90% of cases.The use of revascularization allows to achieve limb preservation in diabetics with peripheral artery disease for 1 year in 78-85% of cases, and without revascularization in 54%.Rationale for the differentiated use of surgical methods of revascularization (reversible surgery and X-ray endovascular intervention) are presented in TASK-II (2007) on which surgeons relied when choosing a method of revascularization, but the features of atherosclerotic arteries in patients with diabetes mellitus. Inter-Society Consensus for the Management of Peripheral Arterial Disease (TASC-II).The rapid transition to an increase in the rate of interventions has led to intraoperative and early complications, increased reoperations and unsatisfactory results, especially in patients with diabetes, which has led to a revision of the strategy "most endovascular".The interest in endovascular surgery has been balanced in the ESVS Global Guidelines (2019) for the treatment of chronic ischemia threatening the extremities, but they limit the application of these guidelines to patients with diabetes due to the significant difference between peripheral and peripheral arterial disease and diabetes. foot, which prompted us to continue the research.Therefore, we consider it important to have a differentiated approach to the use of two basic and two derived methods of interventional revascularization. The basic ones include surgical and endovascular revascularization (angioplasty). Derivatives include hybrid revascularization (a combination of X-ray endovascular and surgical techniques within a single procedure), as well as catheter-directed thrombolysis - the use of endovascular techniques for targeted administration of thrombolytic drugs.Aim. To increase the effectiveness of treatment of patients with diabetes mellitus with lesions of the arteries of the lower extremity by improving the diagnostic and treatment algorithm for differentiated application of revascularization techniques.To achieve this goal, a retrospective analysis of surgical revascularizations for the period 2001-2009 was conducted. and X-ray vascular revascularizations performed at DNU for the period 2013-2014. The results of surgical revascularization were considered unsatisfactory due to the large number of failures in revascularization - 36%, this group was selected as the first group of comparison - GC1.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Луцик І. П. 
Християнські некрополі Галицько-Волинських земель ХІ–ХІV століть: автореферат дис. ... к. і. н. : 032 / І. П. Луцик. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено міждисциплінарному дослідженню християнських поховальних пам’яток ХІ–ХІV ст. виявлених в межах Галицько-Волинських земель. У центрі уваги перебувають археологічно дослідженні поховальні об’єкти, їхня топографія, типологія і супровідний інвентар, детальне вивчення яких у поєднанні з аналізом наративних та інших джерел дає змогу відповісти на питання щодо процесу формування християнської поховальної культури, її ідейної і практичної складової у княжу добу. Метою дослідження є систематизація поховальних пам’яток, узагальнення процесу формування християнських есхатологічних уявлень у поховальній культурі на території Галицької та Волинської земель, становлення і поширення християнської фунеральної обрядовості як складової частини ідеології. Об’єктом дослідження стали християнські поховальні пам’ятки на території ГалицькоВолинських земель, їхня топографія, типологія і супровідний інвентар. Предмет дослідження – процес формування християнської поховальної культури, її ідейна і практична складові. Методологічну основу праці становлять загальнонаукові принципи системності, об’єктивності й історизму в поєднанні з проблемно-аналітичним підходом, а також використанням базових для дослідження археологічних пам’яток методологічних прийомів: стратиграфічного, порівняльнотипологічного, хронологічного, картографічного, статистичного, антропологічного, дендрологічного, синтезноретроспективного, а також методів 3D фіксації та графічної реконструкції.^UThe dissertation is devoted to the interdisciplinary study of Christian burial monuments of the 11th-14th centuries. found within the Galicia-Volhynia lands. The focus of archaeological research is on burial objects, their topography, typology and accompanying inventory, the detailed study of which in combination with the analysis of narrative and other sources makes it possible to answer questions about the process of formation of Christian burial culture, its ideological and practical components in the princely era . The purpose of the study is the systematization of funerary monuments, the generalization of the process of formation of Christian eschatological ideas in the funerary culture on the territory of Galicia and Volhynia lands, the formation and spread of Christian funeral rites as a component of ideology. The object of the study was the Christian burial monuments on the territory of the Galicia-Volyn lands, their topography, typology and accompanying inventory. The subject of the study is the process of formation of Christian burial culture, its ideological and practical components. The methodological basis of the work is the general scientific principles of systematicity, objectivity and historicism in combination with a problem-analytical approach, as well as the use of methodological techniques basic to the study of archaeological monuments: stratigraphic, comparative typological, chronological, cartographic, statistical, anthropological, dendrological, synthesis-retrospective, as well as methods of 3D fixation and graphic reconstruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського