Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гуменюк О.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гуменюк О.М. 
Любовна лірика в кримськотатарському пісенному фольклорі: тематичні мотиви, особливості поетики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.М. Гуменюк ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито значення ліричної пісні у жанровій системі національного фольклору, осмислено особливу роль у ній пісні кохання. Досліджено тематичні мотиви й особливості поетики кримськотатарської фольклорної любовної лірики. Розглянуто макам - старовинний фольклорний жанр, в якому превалюють тужливі любовні мотиви та зрідка означаються світлі надії. Доведено, що глибинна емоційність зразків цього жанру поєднується з філософічною медитативністю. Проаналізовано найбільш поширений у кримськотатарському пісенному фольклорі жанр легкої ліричної пісні, в якому також превалюють любовні мотиви. З'ясовано, що для цих пісень характерна жвавість, часто грайливість, яка ефективно контрастує з відчутною у них елегійною тональністю. У легких ліричних піснях виділено три основні цикли - пісні сумного кохання, долання тривог і скрут, щасливої любові. Зроблено висновок, що характерними особливостями поетичного світу кримськотатарської народної любовної пісні є проникливе осягнення печалей і радостей кохання, передача широкої гами почуттів, тонких настроєвих відтінків, інтонаційне багатство, мальовнича метафоричність і символічна сконденсованість лаконічної образності, динамічний розвиток ліричного сюжету, за яким нерідко вгадуються обриси сюжету фабульно-оповідного, стрункість і вигадливість композиції (лінійної, ретроспективної, мозаїчної, система експресивних повторів, яка посилює орнаментальність і чітку злагодженість викладу, вишукана звукова та ритмічна організація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР=632.94)-631 +
Шифр НБУВ: РА368973

      
2.

Гуменюк О.М. 
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Гуменюк ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально апробовано організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю у контексті загальних вимог особистісного підходу до організації процесу професійної підготовки. На підставі факторного аналізу тенденцій розвитку систем освіти та середовищних систем і досвіду професійної підготовки допоміжних фахівців зазначеного профілю за рубежем виявлено зумовленість і необхідність фахової підготовки в Україні молодшого спеціаліста стоматологічного профілю. Обгрунтовано зміст і розроблено модель професійної підготовки нового для України фахівця - асистента лікаря-стоматолога, а також його освітньо-кваліфікаційну характеристику й освітньо-професійну програму. Визначено організаційно-педагогічні умови, які забезпечать ефективність професійної підготовки асистента лікаря-стоматолога у вищому медичному навчальному закладі, а саме: систему трисуб'єктної взаємодії навчального закладу, студента як майбутнього фахівця та потенційного роботодавця, а також педагогічні можливості для самореалізації студента як суб'єкта власної професійної підготовки. Запропоновано варіанти інтерактивного трисуб'єктного планування та адаптивного управління, методику роботи з індивідуальним навчальним "Портфелем фахівця" та колективним "Портфелем документів асоціації асистентів лікаря-стоматолога" як способи формування суб'єктного досвіду майбутнього фахівця. Шляхом експерименту доведено ефективність впровадження організаційно-педагогічних умов фахової підготовки асистента лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66 р2-34 +
Шифр НБУВ: РА329755

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського