Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гребень О.Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Гребень О.Б. 
Цестоди птахів Українського Полісся: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.25 / О.Б. Гребень ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено повний аналіз цестодофауни птахів Українського Полісся та фонових видів птахів Києва та його околиць. Наведено порівняльну характеристику видового складу цестод Лівобережного та Правобережного Полісся України, визначено внесок цестодофауни птахів даного регіону в цестодофауну птахів України в цілому. З 140-ка виявлених видів цестод 83 вперше зареєстровано у птахів Полісся, а 21 - новий для фауни України. Описано новий вид цестод Aploparaksis (Tanureria) vanelli Komyushin, Bondarenko, Greben, 2006 від чайки (Vanellus vanellus L.) та 4 види родини Dilepididae: Fuhrmanolepis sp. від звичайного баранця (Gallinago gallinago L.), Liga sp. 1 та Liga sp. 2 від звичайного дятла (Dendrocopus major L.), Spiniglans sp. від сороки (Pica pica L.) і 2 види родини Echinocotylidae: Echinocotyle sp. від звичайного баранця (G. gallinago) та Sobolevicantus sp. від крижня (Аnas platyrhynchos L.), що мають ознаки нових видів. Відновлено самостійність виду Diorchis tschanensis Krotov, 1949, який вважався синонімом Diorchis spinata Mayhew, 1929 або Diorchis formosensis Sugimoto, 1934. Суттєво доповнено відомості з морфології кількох раніше недостатньо вивчених видів цестод. Вперше за умов Лівобережного Полісся України вивчено локальну фауну цестод шпака та її сезонно-вікову динаміку. З'ясовано, що на даній території на відміну від інших регіонів домінують лише два види цестод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141.72*832 + Е0*836.6:Е623.35 +
Шифр НБУВ: РА357219

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського