Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (155)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладких$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Гладких 
Верифікація динамічних параметрів електронних пристроїв на основі К- значного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Тетяна Валентинівна Гладких ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-02
Шифр НБУВ: РА348527

Рубрики:

      
2.

Гладких І.В. 
Плазмаферез в комплексній інтенсивній терапії опікового шоку у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / І.В. Гладких ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено питання раннього застосування екстракорпорального методу детоксикації - мембранного плазмаферезу - у разі важкого та вкрай важкого опікового шоку в дітей. Одержано результати клінічних, біохімічних, імунологічних досліджень перебігу опікової хвороби за умов традиційного лікування та шляхом застосування мембранного плазмаферезу. Сформульовано основні положення про патофізіологічні механізми розвитку інтоксикації. Виявлено терміни та критерії розвитку ендотоксемії. Висвітлено активізуючий вплив мембранного плазмаферезу на імунну систему організму, функцію печінки і нирок на характер запальної реакції та регенерації у рані. Внаслідок раннього застосування мембранного плазмаферезу в комплексній інтенсивній терапії опікового шоку в дітей знижено кількість ускладнень, поліпшено наслідки лікування та виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1-52
Шифр НБУВ: РА312352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Гладких В.В. 
Синкретичний характер становлення традиції дзен-буддизму: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Гладких ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесу генези та становлення дзен-буддизму, розкрито його еволюцію як об'єктивний, детермінований конкретними історичними обставинами та внутрішніми закономірностями розвитку релігії процес взаємодії ідеологічних, соціально-психологічних, історичних, економічних та етнічних чинників. З'ясовано загальні закономірності еволюції релігій, однією із загальних властивостей якої є явище релігійного синкретизму, розкрито його передумови, динаміку, сутність та внутрішню структуру. Визначено основні принципи вивчення генези та становлення релігії як синкретичного за своєю суттю процесу. На основі цих принципів з'ясовано стадії розвитку дзен-буддизму, механізми трансформації однієї стадії в іншу, закономірності цих перетворень. Простежено причини специфічної взаємодії світських та релігійних елементів у дзен-буддизмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э353.2 + Э35-482 +
Шифр НБУВ: РА335672

Рубрики:

      
4.

Гладких В.Ю. 
Структура м'язів та внутрішньом'язових вен гомілки у людей в нормі та при хронічній венозній недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Ю. Гладких ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено та порівняно структурні зміни м'язової тканини і кровоносних судин гомілки у людей у віковому аспекті в нормі і у хворих, що хворіють на хронічну венозну недостатність. Розглянуто морфологічну оцінку стану внутрішньом'язових вен литкового м'яза, мікроциркуляторного русла та їх змін з урахуванням вікових змін, статі та ступеня хронічної венозної недостатності. Виявлено у різних вікових групах перебудову структурних компонентів м'язово-венозної помпи гомілки, яка характеризується прогресуючим збільшенням діаметра просвіту та витонченням стінки венул литкового м'яза, компенсаторною гіпертрофією м'язової оболонки з гіперплазією еластичних волокон і формуванням внутрішньої еластичної мембрани у внутрішньом'язових венах малого калібру. В процесі аналізу відомих регресійних моделей обрано повну квадратичну модель з ефектами взаємодії першого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-3 + Р410.23-3 + Е70*692.132 +
Шифр НБУВ: РА368652

Рубрики:

      
5.

Гладких Д.П. 
Теоретичне й експериментальне моделювання лікувальної дії нативних і кріоконсервованих продуктів фетоплацентарного комплексу при автоімунному тиреоїдиті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / Д.П. Гладких ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено оригінальну теоретичну модель автоімунного тиреоїдиту (АІТ) у вигляді рівнянь балансу імунокомпетентних клітин, автоантигенів, комплементарних до них антитіл і фолікулів щитовидної залози. З'ясовано, що лікувальний ефект може бути досягнуто шляхом одномоментного введення в організм хворого продуктів фетоплацентарного комплексу (ПФК). Одержано комплексні дані про динаміку зміни гормонотвірної функції щитовидної залози й імунного статусу лабораторних мишей, а також автоантитіл у сироватці крові тварин під час експериментального моделювання АІТ. Встановлено доцільність застосування нативних і кріоконсервованих ПФК для лікування аутоімунного тиреоїдиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-52
Шифр НБУВ: РА373880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Гладких І.І. 
Теорія і методи визначення і моделювання динаміки рельєфу морського дна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / І.І. Гладких ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів геодезичних робіт на шельфі, які базуються на застосуванні засобів супутникової геодезії, гідролокації, підводного нівелювання і зондування морського дна. В дисертації розроблено новий напрямок у математичному моделюванні динаміки рельєфу морського дна, який базується на двох способах: способі паралельного переносу основних форм рельєфу за рахунок ковзання грунту та способу переносу вздовжберегового потоку наносів. Запропоновано методи розрахунку силової дії пересувного грунту на підводні споруди та прогнозування їх стану під час експлуатації на морському дні. Основні результати праці знайшли промислове впровадження при проектуванні, будівництві та експлуатації морських підводних споруд на шельфі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2с18

      
7.

Гладких Д.М. 
Форми і методи державного регулювання цін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.М. Гладких ; Н.-д. екон. ін-т Мін-ва економіки України. — К., 1999. — 19 с.: табл.: табл.: табл.: табл. — укp.

Робота присвячена питанням методики державного регулювання процесом ціноутворення в Україні. Вивчені теоретичні основи механізму ціноутворення на різних типах ринків. Узагальнені класичні й сучасні теорії, що досліджують механізм виникнення й розвитку інфляції. Проаналізовано передумови, особливості та наслідки інфляційного процесу в Україні, досліджено сучасний механізм державного регулювання цін в країні. Визначено оптимальні в сучасних макроекономічних умовах методи впливу на формування цінової структури товарів і послуг. Обгрунтовані концептуальні засади побудови механізму державного регулювання процесу ціноутворення, а також стратегічну необхідність досягнення збалансованості державного бюджету за рахунок стимулювання вітчизняного товарного виробництва і відповідного розширення бази оподаткування в сучасних макроекономічних умовах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8

Рубрики:

      
8.

Гладких Д. М. 
Забезпечення банківської безпеки України в умовах розвитку інформаційної економіки / Д. М. Гладких. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розглядаються концептуальні, методологічні, інструментальні та прикладні компоненти забезпечення банківської безпеки України в умовах розвитку інформаційної економіки. Визначено ключові ризики та можливості розвитку банківської системи України в умовах розвитку інформаційної економіки. Розроблено концептуальні засади та сформовано категорійний базис забезпечення банківської безпеки держави в умовах розвитку інформаційної економіки. Уточнено науково-методичний підхід до комплексного оцінювання банківської безпеки держави в умовах розвитку інформаційної економіки та запропоновано комплекс відповідних індикаторів економічної безпеки держави. Досліджено ключові елементи інформаційної економіки, що впливають на діяльність банківської системи та забезпечення банківської безпеки держави: розвиток безготівкових розрахунків, поширення криптовалют, розвиток електронних кредитних платформ. Запропоновано науково-методичні та науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення інституційного базису розвитку банківської системи України в умовах розвитку інформаційної економіки.^UThe dissertation is devoted to the development of conceptual, methodological, instrumental and applied components of ensuring bank security of Ukraine in the conditions of development of information economy.The conceptual bases for ensuring the state's banking security under the conditions of the information economy development as a set of theoretical and methodological provisions for determining: methodological approach, goals, principles and methods, technology (tasks, methodologies, recommendations) of this process using the strategy of active adaptation of the banking system to changes in external environment, taking into account the requirements of economic security of the state.The structure of conceptual and categorical basis for ensuring the banking security of the state in the conditions of development of the information economy is proposed, which establishes logical connections between the basic categories of management of the development of the banking system of Ukraine and ensuring the economic security of the state; contains special concepts with their corresponding meaningful content in terms of security-oriented approach (in particular: "banking system of Ukraine"; "the object of ensuring state banking security in the conditions of information economy development", "criteria for ensuring state banking security" and others) as a theoretical basis improvement of the state's economic security system and development of methodological approaches to its provision in the banking sector.Improved scientific and methodological approaches to the relationship between the development of the banking system of Ukraine and elements of the economic security system of the state, in particular, the consideration of the first as a tool for the realization of national economic interests and interests of the state in other areas of national security, which creates new opportunities for ensuring the economic security of the state, and as sources of risks and threats to the economic security of the state by its constituents due to the institutional weakness of the banking system, its poor capitalization, persistent loss, inability to provide corporate business with cheap long-term national currency loans, etc.Improved scientific and methodological approaches to comprehensive assessment of the economic security of the state in the banking sector in the conditions of development of information economy, which, unlike the existing ones, provide an assessment of the current state of economic security in the banking sector using a new system of indicators and appropriate methodology for the calculation of group and integrated indicator to justify management decisions in the banking sector in the system of economic security of the state.The complex of indicators of state bank security in the conditions of development of the information economy is offered, which differs from others by its formation in criterion section in accordance with the following factors: ensuring a sufficient level of capitalization of the banking system; ensuring its profitability and profitability; ensuring the liquidity of the banking system; ensuring a balanced structure of hryvnia and currency assets and liabilities; ensuring competition and financial inclusion; ensuring the development of key elements of the information economy: cashless payments, electronic credit platforms, the cryptocurrency market; justification of the threshold and optimal values of bank security indicators; determination of weighting coefficients (for determining the weight of both indicators in each of the groups and group indicators) in order to calculate the integral indicator of the state's banking security in the conditions of development of information economy.The scientific and methodological recommendations on the improvement of the institutional basis for the development of the banking system of Ukraine in the context of the implementation of the state economic security policy, differing by their detail in the sectoral section (in the field of non-cash payments, circulation of cryptocurrencies, development of electronic credit platforms) are substantiated.Scientific and practical recommendations are offered to ensure the protection of Ukraine's payment infrastructure as a key element of the state's banking security against fraud and unauthorized interventions, supplemented by a number of proposals to be taken into account in the legislation of Ukraine on critical infrastructure.The scientific and practical recommendations on the priorities of the development of the banking system of Ukraine in the conditions of the information economy development are distinguished. consequences of the destructive impact of fundamentally new risks to the banking system and threats to the economic security of the state in banking and other areas related to the development of the information economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гладких Ф. В. 
Застосування кріоекстракту плаценти для корекції ульцерогенної дії нестероїдних протизапальних засобів (експериментальне дослідження) / Ф. В. Гладких. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – перебіг патологічних змін у внутрішніх органах щурів на тлі експериментального ульцерогенезу, індукованого нестероїдними протизапальними засобами.Мета дослідження – встановити вплив кріоекстракту плаценти на ульцерогенну дію та терапевтичну ефективність нестероїдних протизапальних засобів.Методи дослідження та апаратура – патофізіологічні, онкометричні, планіметричні, макроскопічні, патоморфологічні та імуногістохімічні, гематологічні та біохімічні, статистичні методи. Дослідження проведені із використанням електростимулятора лабораторного «ЕСЛ-2», механічного тензоалгозиметра «Paw Pressure Analgesia Meter DAQ 37215» (Ugo Basile, Італія), тестера інвалідності («Linton Instrumentation», Великобританія), автоматизованого геманалізатора, кріоапарату «Cryo Pro Maxi» (Cortex Technology, Данія) та інвертованого мікроскопу (Meiji Techno, Японія).Результати та їх новизна – вперше встановлено наявність противиразкової активності у кріоконсервованого екстракту плаценти, яка на тлі профілактичного введення на моделі гострого індометацин-індукованого ушкодження шлунка становила 69,1%; на моделі гострого диклофенак натрій-індукованого ушкодження – 92,1%. За лікувального режиму застосування у щурів з субхронічною мелоксикам-індукованою гастропатією противиразкова активність становила 100%. За лікувально-профілактичного режиму застосування противиразкова активність кріоконсервованого екстракту плаценти на моделях субхронічних ібупрофен-індукованого та індукованого ацетилсаліциловою кислотою ушкодження шлунка становила 72,8% та 70,6% відповідно. Вперше встановлено механізми противиразкової активності кріоекстракту плаценти на тлі експериментального ревматоїдного артриту. Розширено уявлення про вплив кріоекстракту плаценти на функціональний стан шлунково-кишкового тракту, апоптоз епітеліоцитів шлунка, асоційований із нестероїдними протизапальними засобами. Вперше отримано наукові дані щодо модифікації протизапальної та аналгетичної активності нестероїдних протизапальних засобів під впливом кріоконсервованого екстракту плаценти при їх комбінованому застосуванні. Отримано нові дані про механізми протизапальної активності кріоконсервованого екстракту плаценти та нестероїдних протизапальних засобів при їх комбінованому застосуванні.Ступінь впровадження – опубліковано 33 наукові роботи.Галузь застосування – кріомедицина, фармакологія, гастроентерологія, ревматологія.^UThe object of the study was the course of pathological changes in the internal organs of rats on the background of experimental ulcerogenesis induced by nonsteroidal anti-inflammatory drugs.The aim of the study was to establish the effect of placental cryoextract on ulcerogenic action and therapeutic efficiency of nonsteroidal anti-inflammatory drugs.Research methods and equipment were as follows: pathophysiological, oncometric, planimetric, macroscopic, pathomorphological and immune histochemical, hematological and biochemical, statistical. The studies were performed using an electrical stimulator of the laboratory "ESL-2", mechanical strain gauge "Paw Pressure Analgesia Meter DAQ 37215" (Ugo Basile, Italy), disability tester ("Linton Instrumentation", UK), automated hemanalyst, cryodevice "Cryo Max" (Cortex Technology, Denmark) and inverted microscope (Meiji Techno, Japan).Results and their novelty –the presence of antiulcer activity in cryopreserved placenta extract was for the first time established, which against the background of prophylactic administration in the model of acute indomethacin-induced gastric injury was 69.1%; in the model of acute diclofenac sodium-induced damage it made 92.1%. Under the treatment regimen in rats with subchronic meloxicam-induced gastropathy, the antiulcer activity was 100%. Under the treatment-and-prophylactic regimen, the antiulcer activity of cryopreserved placenta extract in models of subchronic ibuprofen-induced and acetylsalicylic acid-induced gastric damage was 72.8% and 70.6%, respectively. The mechanisms of antiulcer activity of placental cryoextract on the background of experimental rheumatoid arthritis were established for the first time. The influence of placental cryoextract on the functional state of the gastrointestinal tract, apoptosis of gastric epitheliocytes associated with nonsteroidal anti-inflammatory drugs. For the first time, scientific data on the modification of anti-inflammatory and analgesic activity of nonsteroidal anti-inflammatory drugs under the influence of cryopreserved placenta extract in their combined use were obtained. New data on the mechanisms of anti-inflammatory activity of cryopreserved placenta extract and nonsteroidal anti-inflammatory drugs when they used in combination have been obtained.Degree of implementation – 33 scientific papers have been published.Field of application – cryomedicine, pharmacology, gastroenterology, rheumatology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кульбацький А. А. 
Підвищення ефективності судноводіння на водних шляхах України з застосуванням сучасних інформаційних технологій / А. А. Кульбацький. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні наведено аналітичні вирази, які формалізують відповідність вимог по габаритам суднового ходу, розміріням судна і точності контролю місця судна.Отримано аналітичні вирази критеріїв оцінки вірогідності безпечного плавання в стислих умовах.Запропонована процедура оцінювання величини інформаційної похибки габаритів суднового ходу залежно від динамічної моделі прогнозу його руху.Розглянуто питання урахування впливу достовірності прогнозування рівня води на вірогідність безпечної проводки.Запропоновано удосконалений метод оцінки безпечної проводки суден шляхом вибору оптимального способу планування шляху та використання способів високоточного управління з урахуванням інформаційних похибок.Представлено результати імітаційного моделювання оцінки вірогідностіпроводки судна плановим маршрутом на водних шляхах в стислих умовах з урахуванням інформаційних технологій.Ключові слова: безпека судноводіння, проводка суден, водні шляхи,річкові інформаційні системи,сучасні інформаційні технології.^UAnalytical expressions formalizing compliance with the requirements for fairway dimensions, ship measurements and accuracy of control of the ship'sposition are given in the dissertation research.Analytical expressions of assessment criteria of accuracy of safe navigation in congested waters have been obtained.The procedure of estimating the value of information error in fairwaydimensions depending on dynamic model of the ship motion prediction has been suggested.The issue of considering the effect of water level prediction accuracy on safe navigation have been addressed.The improved method of safe navigation assessment by choosing the best possible way of route planning and using the ways of high-accuracy control taking in to account information errors has been suggested.The results of simulation modelling of safe navigation assessment according to the planned route on the waterways in congested waterstaking into account information technologies.Key words: navigation safety, safe navigation, waterways, river information systems, modern information technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Капочкіна М. Б. 
Гідродинамічне та фізико-статистичне моделювання, як складова гідрографічного та гідрометеорологічного забезпечення флоту / М. Б. Капочкіна. — Б.м., 2021 — укp.

Загальної концепції впровадження методів математичного моделювання в геоінформаційні системи навігаційно-гідрографічного та гідрометеорологічного забезпечення мореплавства не існує, тому що вважається, що не всі задачі підлягають математичному моделюванню.Тому на першому етапі важливо на конкретних прикладах продемонструвати можливості математичного моделювання у напрямку гідрометеорологічного і, особливо, навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, як складової системи забезпечення безпеки мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна, та на базі отриманого досвіду розширювати перелік задач, які практично вирішуються методами математичного моделювання. У дисертаційній роботі отримано такі наукові результати:- вперше запропоновано алгоритм підвищення точності позиціонування суден (розрахунок систематичної похибки визначення орбітальних характеристик геодезичних супутників відносно центру геоцентричної системи WGS-84), що має як фундаментальне теоретичне значення, так і може бути базою для подальшого вдосконалення (зменшення похибки) методів супутникової геодезії з метою забезпечення безпеки мореплавства, шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна, що відрізняється відсутністю відомостей в існуючій науковій літературі;- вперше запропоновано алгоритм обчислення статистичними методами результатів математичного моделювання розповсюдження гідроакустичної хвилі за променевою теорією (встановлена можливість існування періодичного у просторі проявлення зон акустичної тіні); на практиці це дозволяє більш ефективно використовувати корабельні сонари, що дає можливість забезпечити безпеку мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна. В інтересах ВМС ЗС України це дозволить на більш високому рівні виконувати тактичні прийоми маневрування з урахуванням даних розрахунку акустичних полів самого корабля та акустичних полів гідроакустичних станцій;- удосконалено алгоритми статистичних обрахунків результатів математичного моделювання гідродинамічного поля судна, яке генерує корабельні хвилі, що впливають на швидкість руху судна; розроблене методичне підґрунтя визначення критичної швидкості руху судна, при збільшенні якої, за рахунок трансформації корабельних хвиль, відбувається перехід з економного на неекономний режим руху, за якого збільшення потужності не приводить до відповідного збільшення швидкості, що зменшує маневреність судна;- удосконалено алгоритми статистичних обрахунків результатів математичного моделювання акустичного поля судна; створене методичне підґрунтя для визначення залежної від швидкості руху судна довгохвильової складової акустичного поля судна, яке формується підводною частиною корпусу, що дозволяє забезпечити безпеку мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна в умовах мінної загрози;- отримано подальший розвиток алгоритму статистичного обчислення результатів математичного гідродинамічного моделювання гідродинамічного поля судна, яке раптово може змінювати швидкість його руху, що дозволяє забезпечити безпеку мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судном;- отримали подальший розвиток алгоритми статистичного обчислення результатів математичного гідродинамічного моделювання дрейфових течій на прикладі акваторії Одеського торгівельного порту. Тобто виконано тестовий розрахунок вертикального розподілу швидкості та напрямку течій в акваторії Одеського торгівельного порту. За умов нагонного вітру в акваторії порту виникають дрейфові (поверхневі) та компенсаційні (придонні) течії. За таких умов дрейф суден з різною осадкою відбуватиметься у різних напрямках. У зв'язку з тим, що течії і зміни їх напрямку та швидкості з глибиною складають суттєву навігаційну загрозу, впливаючи на ефективність засобів керування судном, пропонується у портах та узкостях доповнити існуючу геоінформтивну систему інформаційним шаром 3D течій;- отримали подальший розвиток алгоритми статистичного обчислення результатів математичного гідродинамічного моделювання процесів формування на морському дні тимчасових навігаційних перешкод типу барів та банок. Ключові слова: керування рухом судна, маневреність судна, математичне гідродинамічне моделювання, фізико-статистичне моделювання, навігаційно-гідрографічне та гідрометеорологічне забезпечення, гідроакустичне поле судна, гідродинамічне поле судна, похибки супутникової геодезичної системи позиціонування.^UThere is no general concept for the introduction of mathematical modeling in geoinformation systems of navigational-hydrographic and hydrometeorological navigation, since not all tasks are subject to mathematical modeling. Therefore, at the first stage it is considered relevant to demonstrate the possibilities of mathematical modeling in the direction of hydrometeorological and especially navigational and hydrographic support of navigation, as part of the system of maritime safety through effective maneuvering and control of ship traffic and on the basis of experience to expand methods of mathematical modeling.Scientific novelty in the thesis results is to create a methodological basis for solving the problem of calculating the statistical methods the results of mathematical modeling of processes on the basis of which is provided by solving the operational navigation-hydrographic and hydrometeorological support shipping as a component of navigation safety through effective maneuver and control the movement of vehicles.In the dissertation work the following scientific results were obtained:- for the first time an algorithm for improving the positioning accuracy of ships (calculation of systematic error in determining the orbital characteristics of geodetic satellites relative to the center of the geocentric system WGS-84) is proposed, which has both fundamental theoretical significance and can be the basis for further improvement in order to ensure the safety of navigation, by effective maneuvering and control of the movement of the vessel, characterized by a lack of information in the existing scientific literature;- for the first time the algorithm of calculation by statistical methods of results of mathematical modeling of propagation of a hydroacoustic wave according to the radiation theory is offered (possibility of existence of periodic in space of display of zones of an acoustic shadow is established); in practice, this allows more efficient use of ship sonar, which makes it possible to ensure the safety of navigation by effectively maneuvering and controlling the movement of the vessel. In the interests of the Navy of the Armed Forces of Ukraine, this will allow at a higher level to perform tactical maneuvering techniques, taking into account the calculation of the acoustic fields of the ship and the acoustic fields of sonar stations;- algorithms of statistical calculations of results of mathematical modeling of acoustic field of the vessel are improved; created a methodological basis for determining the speed-dependent long-wave component of the acoustic field of the vessel, which is formed by the underwater part of the hull, which allows to ensure the safety of navigation by effectively maneuvering and controlling the movement of the vessel in a mine threat;- further development of the algorithm for statistical calculation of the results of mathematical hydrodynamic modeling of the hydrodynamic field of the vessel, which can suddenly change the speed of its movement, which allows to ensure the safety of navigation by effectively maneuvering and controlling the movement of the vessel;- algorithms for statistical calculation of the results of mathematical hydrodynamic modeling of drift currents on the example of the water area of the Odessa commercial port were further developed. That is, a test calculation of the vertical distribution of speed and direction of currents in the waters of the Odessa commercial port was performed. Under conditions of gusty wind in the water area of the port there are drift (surface) and compensatory (bottom) currents. Under such conditions, the drift of vessels with different draft will occur in different directions. Due to the fact that currents and changes in their direction and speed with depth pose a significant navigational threat, affecting the effectiveness of ship control, it is proposed to supplement the existing geoinformation system with information layer 3D flows in ports and narrows;- algorithms for statistical calculation of the results of mathematical hydrodynamic modeling of the processes of formation of temporary navigation obstacles such as bars and cans on the seabed were further developed.Key words: ship motion control, ship maneuverability, mathematical hydrodynamic modeling, physical and statistical modeling, navigation-hydrographic and hydrometeorological support, hydroacoustic field of the ship, hydrodynamic field of the ship, errors of the satellite geodetic positioning system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського