Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гаськевич О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Гаськевич О.В. 
Структура грунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір'я: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / О.В. Гаськевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру грунтового покриву (СГП) Гологоро-Кременецького горбогір'я на різних рівнях його організації, зокрема розглянуто грунтові ареали та мікрокатени - найпростіші одиниці СГП, а також комбінації грунтів, сформовані на основі їх поєднання на певних територіях. Встановлено фактори формування СГП досліджуваного регіону та відзначено найбільш суттєвий вплив на даний процес геологогеоморфологічних та гідро-геологічних умов. Проаналізовано зміст та характерні особливості геометричної будови елементарних грунтових ареалів (ЕГА) та мікрокатену. Розраховано середню площу, коефіцієнти розчленування ареалів окремих типів грунтів, оцінено їх мінливість. Встановлено, що середні площі та коефіцієнти розчленування ЕГА залежать від ступеня еродованості грунтів. Виявлено, що зі збільшенням рівня еродованості середні площі ареалів зменшуються, а коефіцієнти розчленування зростають. Для грунтових комбінацій Гологоро-Кременецького горбогір'я, серед яких переважають варіації та поєднання, обчислено показники складності, контрастності та неоднорідності грунтового покриву. Відзначено вагомий вплив ерозійних процесів на формування даних показників. Показано, що активізація сільськогосподарського використання земель протягом тривалого періоду зумовила інтенсифікацію ерозійних процесів, що позначилося на структурі грунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір'я. Зокрема, встановлено зменшення сумарних та середніх площ ареалів нееродованих грунтів, збільшення ступеня їх мінливості, а також коефіцієнтів складності, контрастності та неоднорідності грунтованого покриву (ГП). Виявлено, що на досліджуваній території переважають крупноблокові напівконтрастні грунтові комбінації. Відзначено, що за умов подальшого інтенсивного розвитку ерозії матиме місце тенденція до зростання частки роздрібнених контрастних грунтових комбінацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П033(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340414

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського