Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Возна О.Є.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Возна О.Є. 
Екзогенна регуляція метаболізму вуглеводів мікробною популяцією рубця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.Є. Возна ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено мікробний метаболізм у шлунково-інтестинальному тракті жуйних тварин та субстратно-ерготропної біотехнології конструювання рубцево-інтермедіаторного анаболізму. Встановлено високий рівень мікробного метаболізму у рубці, сітці, книжці, сліпій і прямій. У сліпій і прямій кишках показники мікробної ферментації близькі до рубцевої. Для дорослих бичків (у порівнянні з коровами) більш характерною є підвищена продукція сумарної кількості ЛЖК із збільшеним відсотком пропіонату. Найвідчутнішу дію на рубцево-інтермедіарний метаболізм телят у період росту проявляють домішки йонофору (0,5 мг/кг живої маси в добу) у разі переходу на рослинну дієту. За умов підвищеного рівня в раціоні корів легкозброджуваних джерел азоту - ріпакового шроту і сечовини у домішці цеоліту (0,5 г/кг живої маси за добу) нормалізують процеси аміакоутворення у травній системі. У порівнянні з важкодоступними (багатими на клітковину) вуглеводами згодовування легкодоступних біосубстратів (крохмалистих концентратів) підвищує відсоток пропіонату у молярному співвідношенні (C3) - на 10 % і змінює молярні пропорції C2:C3:C4 з 59,1:31,2:9,7 на 50,4:40,9:8,7 та підвищує прирости живої маси бичків - 30 % (1064 г проти 802 г). Встановлено, що правильне поєднання джерел крохмалю ріпакового та соєвого шротів, сечовини з цеолітом у складі гранул суттєво посилює анаболічні процеси та середньодобові прирости бичків на відгодівлі (1196 г проти 1101 г або на 8,6 %), а додаткове введення в рубець болюсів з монензином (120 - 150 мг/гол/добу) дає змогу підняти їх до максимуму (1270 проти 1101 г або на 15,3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*734.237 +
Шифр НБУВ: РА322448
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського