Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Венцківська І.Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Венцківська І.Б. 
Особливості патогенезу, профілактики і лікування безплідності при генітальному ендометріозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Венцківська ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто характер змін у гормональному та імунологічному статусах жіночого організму у разі генітального ендометріозу. Зроблено оцінку клінічної ефективності та впливу на гормональний та імунологічний статуси різноманітними методами гормональної терапії ендометріозу - естроген-гестагенними препаратами, антигонадотропінами, чистим гастагеном (оргаметрил), а також під час застосування оргаметрилу з комплексом системної ензимотерапії. Розроблено тактику найбільш ефективного та фізіологічного комбінованого методу лікування неплідності внаслідок зовнішнього ендометріозу з метою відновлення репродуктивної функції (органозберігаюче хірургічне втручання у поєднанні з гормональним лікуванням - оргаметрилом у комплексі з препаратами системної ензимотерапії вобензимом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Венцківська І.Б. 
Передменструальні розлади: клініка, діагностика, прогнозування та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Венцківська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі результатів клініко-параклінічних досліджень доведено, що передменструальні розлади (ПР) є проявами захворювань, а саме: передменструального синдрому (ПМС) і передменструальних дисфоричних розладів (ПМДР), для яких характерним є віковий градієнт тяжкості. Установлено, що у більшості пацієнток з ПМС захворювання розвинулося за дії стресіндукувальних факторів у результаті проградієнтного перебігу передменструальних симптомів на тлі запальних захворювань різної локалізації, за цього превалюють фізикальні розлади, спричинені дисімунним станом, порушеннями вегетативної регуляції з помірною симпатикотонією за відсутності активації вагальної та центральної ланки вегетативної нервової системи, що зумовлює розгляд ПМС як соматопсихічну патологію, яка розвивається у фазі компенсації дистрес-синдрому. Доведено, що МДР є психосоматичним захворюванням, яке характеризується превалюванням психопатологічної симптоматики та вегетативною дисфункцією з вираженою симпатикотонією та гіперактивацією надсегментарної ланки вегетативної нервової системи та розвивається на тлі імуносупресії в акцентуйованих за істероїдним чи сенситивним типом осіб з високии рівнем реактивної й особистісної тривожності під впливом стресогенних факторів у разі декомпенсації дистрес-синдрому. Виявлено, що однією з ланок розвитку передменструальних порушень є гіпофункція яєчників, яка у випадку ПМС є первинною і здебільшого має запальний генез, для ПМДР характерний вторинний гіпогонадизм, обумовлений зниженням продукції гонадотропінів і гіперпролактинемією внаслідок зриву компенсації стреслімітувальних систем. На підставі виявлених особливостей клінічного перебігу та механізмів розвитку ПР розроблено критерії диференціальної діагностики та патогенетично обгрунтовано комплексні методи лікування різних їх форм. Створено алгоритм і математичну модель прогнозування розвитку ПМС і ПМДР та визначено фактори ризику їх розвитку з урахуванням ступеня ймовірності виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37 +
Шифр НБУВ: РА343203

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського