Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ващенко Л.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ващенко Л.М. 
Антимутагенна і протипухлинна активність IPseudomonas syringae/Ipv. Iatrofaciens/I і IPseudomonas syringae/I pv. Icoronafaciens/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.М. Ващенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено геномоделювальні та протипухлинні властивості культуральної рідини, клітин та ліпополісахаридів (ЛПС) двох патоварів P. syringae. Виявлено, що екстраговані 0,85 % розчином хлориду натрію ЛПС P. syringae pv. atrofaciens 8281 P. syringae pv. coronafaciens 9030 мають типовий для бактерій даного виду хімічний склад. В бактеріальній тест-системі з ауксотрофними за гістидином штамами Salmonella typhimurium встановлено, що P. syringae pv. atrofaciens 8281 і P. syringae pv. coronafaciens 9030 не утворюють сполук з мутагенною активністю у разі культивування на картопляному бульйоні. Виявлено, що ЛПС P. syringae pv. atrofaciens 8281 і P. syringae pv. coronafaciens 9030 притаманна антимутагенна активність стостовно спонтанного та індукованого біхроматом калію мутагенезу у тест-штамів S. typhimurium. Зазначено, що антимутагенна активність обох досліджуваних ЛПС найбільшою мірою виявляється за одночасної дії їх з мутагеном на клітини тест-штамів, що, ймовірно, обумовлюється здатністю ЛПС адсорбувати біхромат калію. Встановлено, що сік з листків пшениці у фазі сходів з ознаками ураження P. syringae pv. atrofaciens 8281 та неуражених листків має однакову антимутагенну активність. Зроблено висновок, що в уражених бактеріями рослинах пшениці не утворюються сполуки з мутагенною активністю. За допомогою моделі пухлиноутворення, спричиненого Agrobacterium tumefaciens на експлантатах картоплі, виявлено, що фільтрат культуральної рідини, зруйновані ультразвуком клітини та ЛПС патоварівP. syringae перешкоджають пухлиноутворенню, зменшують його інтенсивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.149 + Е422.141.2 +
Шифр НБУВ: РА329736

Рубрики:

      
2.

Ващенко Л.М. 
Система управління інноваційними процесами в загальній середній освіті регіону: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Л.М. Ващенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано систему управління інноваційними процесами в загальній середній освіті регіону. Науково обгрунтовано сутність і специфіку понятійного апарату, визначено зміст базових понять "інноваційний процес", "управління інноваційними процесами", "інноваційне середовище". Виявлено й охарактеризовано сутність і взаємозв'язки державного, регіонального, інституційного рівнів управління інноваційними процесами. Розроблено модель системи управління інноваційними процесами в загальній середній освіті регіону. Запропоновано критерії та показники розвитку інноваційного середовища регіону (міста, району, загальноосвітнього навчального закладу) та методику діагностики рівнів його розвитку. Виявлено та описано зміст, форми та методи управлінського впливу на ефективність інноваційних змін. Здійснено експериментальну апробацію моделі, перевірено доцільність функціонування системи, виявлено позитивну динаміку змін інноваційного середовища в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР) к22 +
Шифр НБУВ: РА343477

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського