Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Бутко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Бутко О.В. 
Екологічна безпека геологічного середовища у зв'язку із розвитком зсувних процесів (на прикладі Харківської області): автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Бутко ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Установлено регіональні закономірності розвитку зсувних процесів як складової екологічної безпеки територій (на прикладі Харківщини). Визначено основні закономірності розвитку таких процесів у межах платформенного типу геологічного середовища. Розроблено оптимальну систему керування розвитком зсувів для забезпечення екологічної безпеки та раціонального природокористування. Розраховано ризики зсувонебезпечних територій на локальному та регіональному рівнях. З використанням топографічних, геологічних карт розроблено цифрові карти зсувонебезпечних територій, застосування яких дозволить оперативно приймати рішення про впровадження запобіжних протизсувних заходів. За результатами проведених натурних спостережень протягом трьох років (2006 - 2008 рр.) з використанням інструментальних методів установлено, що одним з важливих чинників сучасної активізації зсувів платформної частини України є переважно техногенне порушення природної вологості покривних лесово-суглинистих порід, які за умов техногенно-природного перезволоження та підтоплення в межах платформної частини України тривалий час можуть бути нестійкими в інженерно-геологічному аспекті та формують зони критичного інженерно-геологічного ризику. У разі керування розвитком зсувонебезпечного процесу у кожному конкретному випадку мають бути складені технічні паспорти стосовно умов поводження у межах даного схилу. Розроблено та впроваджено заходи щодо мінімізації небезпечного розвитку цього процесу. Відзначено, що прогнозування й оцінювання ризиків негативного впливу зсувних процесів доцільно проводити для площинних сукупностей однотипних зсувів, які виділяються на підставі інженерно-геологічного районування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.52 +
Шифр НБУВ: РА365483

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського