Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (201)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Єфімов$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Єфімов Геннадій Васильович 
Воєнна організація держави в особливих умовах : державно-управлінський аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Єфімов Геннадій Васильович ; Львівський регіональний ін-т держ. управління Національної академії держ. управління при Президентові України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА366326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єфімов В.Г. 
Вплив мікроелементів і гідрогумату на показники газоенергетичного та білково-мінерального обмінів у голштинської худоби в умовах Степу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.Г. Єфімов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження доведено, що комплексне застосування гідрогумату та мінеральних сполук міді, кобальту та йоду коровам під час лактації та телятам голштинської породи покращує їх функціональний стан. За цих умов підвищується продуктивність, що обумовлює високий економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-273.1 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА345794

Рубрики:

      
4.

Єфімов Д. А. 
Електромагнітне випромінювання надвисокої частоти і блокатор альдозоредуктази ізодибут в лікуванні цукрового діабету та його ускладнень (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.14 / Д. А. Єфімов ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено клінічний ефект і механізм дії електромагнітного випромінювання надвисокої частоти (ЕМВ НВЧ) міліметрового діапазону нетеплової природи шляхом впливу на біологічно активні точки у хворих на цукровий діабет і його ускладнення. ЕМВ НВЧ нормалізує фізико-хімічні властивості мембран еритроцитів, коагулювальну активність крові, знижує глікозилювання білків крові, у тому числі й інсулінів, покращує структурну впорядкованість поліпептидного ланцюга мембран еритроцитів, кінетичні властивості клітинних ядер букального епітелію, блокує ранні продукти глікозилювання. Запропоновано запровадження даного виду терапії в комплексне лікування хворих на цукровий діабет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА374758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Єфімов Г. М. 
Інформаційна технологія для моделювання та розпізнавання мімічних проявів емоцій на обличчі людини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Г. М. Єфімов ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На базі формальної психологічної моделі емоційних станів розроблено формальну модель мімічних проявів даних емоційних станів - зроблено перехід від простору ознак, що описують базові емоції з точки зору ситуацій, в яких вони виникають, до простору ознак, які характеризують візуальну, мімічну складову для базових емоційних станів. Для уникнення неоднозначностей під час аналізу, зроблено перехід від феноменологічного визначення характеристичних мімічних ознак до певної їх формалізації за допомогою NURBS-кривих. Запропоновано загальну формальну модель мімічних проявів емоційних станів у вигляді простору ознак, визначено базис цього простору. Запропоновано нову мультимедійну технологію та засіб штучного інтелекту для аналізу мімічних проявів емоцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.54-01 + Ю953.2 + Ю935.21
Шифр НБУВ: РА376106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Єфімова С.В. 
Особливості перебігу і лікування бронхіальної астми у дітей раннього віку: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Єфімова ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну прогностичну модель і розраховано ризик розвитку важкої форми бронхіальної астми (БА) у дітей раннього віку (ДРВ). Виявлено зв"язок захворювань органів дихання у недоношених новонароджених з розвитком важкої форми бронхіальної астми у дітей раннього віку. Вперше в Україні досліджено ефективність застосування спеціальних пристроїв (Бебіхайлер, виробництва Glaxo Smith Kline) для інгаляційного введення дозованих аерозолів у лікуванні бронхіальної астми у дітей раннього віку. Створено програму тривалого лікування бронхіальної астми середньої важкості у дітей раннього віку з детальним визначенням показників для призначення різних груп протизапальних препаратів. За допомогою різних методів специфічної алергодіагностики in vitro визначено структуру сенсибілізації ДРВ, хворих на БА. Розроблено програму терапії, яка включає базисне лікування, алгоритм ведення приступу БА у ДРВ у спеціалізованому стаціонарі із застосуванням методики поєднання постурального дренажу і фізичних маніпуляційних втручань. Запропоновано програму лікування БА і навчання батьків в "астма-школі", що дозволило ефективно контролювати перебіг БА у ДРВ і значно поліпшити якість життя пацієнтів та їх родин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 + Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА327893

Рубрики:

      
7.

Єфімова Г.В. 
Оцінка економічної ефективності інвестицій в енергозбереження в промисловості (на прикладі машинобудування): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Г.В. Єфімова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено класифікацію чинників енергоощадження в машинобудівній промисловості, на підставі якої визначено перспективні напрямки економії енергії. Проаналізовано існуючі методичні підходи до вибору енерегоощадних заходів. Визначено основні недоліки сучасних практичних підходів й шляхи удосконалення методики їх відбору й оцінки ефективності. З метою організації планування заходів енергоощадження в межах єдиної стратегії з урахуванням вимог державної політики запропоновано систему часткових показників споживання та економії енергії за кожним напрямком інвестицій та з її використанням розроблено інтегративну модель вибору заходів, які сприяють максимальному використанню резервів енергоощадження. Обгрунтовано вибір критеріїв оцінки економічної ефективності й ризику інвестування та визначено деякі шляхи з удосконалення їх розрахунку. Для полегшення вибору заходів, найбільш ефективних і пов'язаних з меншим ризиком, запропоновано схему процесу прийняття рішень щодо доцільності здійснення інвестицій. Надано методичні рекомендації щодо оцінки економічної ефективності енергоощадних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851-554.081
Шифр НБУВ: РА320210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єфімов О.М. 
Правовідносини в сфері обігу векселів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Єфімов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вексельне право та вексельні зобов'язання, наведено загальну характеристику правовідносин з приводу обігу векселів. Визначено сутність вексельного права як комплексного утворення в законодавстві у складі правового інституту цінних паперів, до сфери регулювання якого належать цивільні, фінансові, адміністративні, процесуальні та інші відносини з приводу векселя у площині приватного та публічного права. Доведено відсутність у публічних векселів ознак і функцій векселя як цінного паперу. Встановлено, що підставою виникнення вексельних правовідносин є складання (оформлення) та видання векселя як одностороннього правочину. З'ясовано, що для вексельних правовідносин характерна єдність етапів, в процесі розвитку яких відбувається поетапна зміна їх структурних елементів. Доведено неможливість застосування механізмів визнання векселя та вексельного зобов'язання недійсними як таких, що суперечать сутності вексельних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2 + Х839(4УКР)212.2
Шифр НБУВ: РА340590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Єфімова С. Л. 
Спектроскопія електронних збуджень у молекулярних нанокластерах з різною структурною досконалістю: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. Л. Єфімова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Визначено основні чинники, що впливають на формування екситоних станів і локалізацію екситонів в J-агрегатах amphi-PIC з контрольованим ступенем статичного безладу. Встановлено механізми екситонного транспорту та його ефективність в J-агрегатах; природу поляронних станів в J-агрегатах amphi-PIC. Встановлено величину екситон-фононної взаємодії в J-агрегатах і чинники, що на неї впливають. Розглянуто взаємозв'язок між величиною екситон-фононної взаємодії та люмінесцентними властивостями J-агрегатів. Вивчено механізми взаємодії різних типів люмінофорів у нанооб'ємі міцел ПАР. Досліджено властивості створення ефективного багатокаскадного безвипромінювального перенесення енергії електронних збуджень (fluorescence resonance energy transfer, FRET) між декількома люмінофорами в нанооб'ємі міцел і встановлено чинники, що впливають на ефективність FRET. Визначено можливість використання молекулярних нанокластерів, що досліджуються, як нових люмінесцентних зондів і контейнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В372.8,022 + В374.7,022
Шифр НБУВ: РА385949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Єфімова К.О. 
Теоретичне дослідження процесів інтеркаляції шаруватих структур з залученням методів комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.О. Єфімова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження процесів інтеркаляції шаруватих структур - діхалькогенідів d-перехідних металів щодо нанотехнології їх інтеркалятів з залученням методів комп'ютерного моделювання. Сформульовано основні положення узагальненої фізичної моделі процесу інтеркаляції щодо використання в нанотехнології сполук з шаруватими структурами. Вперше на базі даних положень з застосуванням методу випадкових блукань розроблено математичні моделі, виконано їх алгоритмізацію та створено цілісний програмний комплекс, що моделює найбільш суттєву технологічну стадію процесів інтеркаляції та бі-інтеркаляції - перенос інтеркальованих атомів (молекул) у шаруватій структурі. На підставі порівняльного дослідження результатів обчислювальних та натурних експериментів підтверджено адекватність застосованого імітаційного підходу. Досліджено вплив коефіцієнту дифузії та швидкості дрейфу на рух фронту інтеркалята в шаруватій структурі. Встановлено, що дрейфова складова потоку значно інтенсифікує процес інтеркаляції у порівнянні з дифузійним впливом. Наведено рекомендації щодо одержання рівноважних інтеркалятів та оптимізації режимів нанотехнології діхалькогенідів d-перехідних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3 в641.8,022 + В372.6 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА346576

Рубрики:

      
11.

Єфімов М.О. 
Фізичні основи поверхневого зміцнення матеріалів за рахунок формування нерівноважних структурних станів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / М.О. Єфімов ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню впливу лазера з імпульсами наносекундної довжини та імпульсної плазмової обробки на поверхню сталей, а також особливостей формування структури аморфізованих покриттів, нанесених газотермічним напиленням. Вперше показано: у приповерхневих шарах сталей аустенітного класу під впливом опромінення наносекундним лазером формується новий нерівноважений ГЦК-твердий розчин заліза, що має збільшений параметр кристалічної гратки, який існує водночас з основним ГЦК-твердим розчином та практично незміненим параметром гратки. Такий стан обумовлено комірчастою дислокаційною структурою, яка не супроводжена перерозподілом легуючих елементів між областями границь та тіла комірок. У вуглецевих сталях під дією наносекундного лазера параметр кристалічної гратки нерівноважного аустеніту, утвореного в даному випадку, на 0,5-0,9% вище за опромінення мілісекундним лазером. Висунуто припущення про зв'язок цього явища з підвищенням концентрації міжвузлових атомів у ГЦК-твердому розчині заліза. Виявлено, що під дією імпульсної плазмової обробки у конструктивних та інструментальних сталях формується зміцнений приповерхневий шар з тонкою мартенситно-аустенітною структурою, внаслідок розплавлення і загартування із рідкого стану, а також деформаційного зміцнення. Головним внеском у зміцнення приповерхневого шару є потужний термічний вплив імпульсів плазми, а також легування приповерхневої області елементами, що складають плазму. Визначено, що тільки частково аморфізовані покриття, нанесені газотермічним напиленням, зберігають високу твердість у межах 5 - 7 ГПа до 650 - 700 C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.107 + К650.05
Шифр НБУВ: РА307445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Єфімов 
Формування пучків позитронів, поляризованих і неполяризованих електронів для ядерно-фізичних досліджень та модификації властивостей матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.20 / Володимир Павлович Єфімов ; Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний ін-т". — Х., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381..130.51,022
Шифр НБУВ: РА322517
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського