Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (144)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Єфремова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Будівництво   
1.

Єфремова 
Біотестування питної води у моніторингу стану екологічної безпеки: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ольга Олексіївна Єфремова ; Державна екологічна академія післядипломної освіти і управління Мінприроди України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с
Шифр НБУВ: РА366088

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Єфремова Н.В. 
Визначення параметрів хитавиці малого судна при підході до судна-партнера на рейдовій стоянці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.01 / Н.В. Єфремова ; Одес. держ. мор. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу визначення параметрів хитавиці малого судна-оператора (бункеровника, баржі, рейдового катера, нафтосміттєзбирача) у хвильовому полі складної структури навколо великотонажного судна-партнера, що знаходиться на мілководді. Хвильове поле утворене регулярним хвилюванням, що набігає під довільним кутом, і дифракцією хвиль судном-партнером. Дифракційну задачу розв'язано методом асимптотичних розкладень. Отриманий теоретично розв'язок реалізовано у вигляді комплексу програм для ПЕОМ. Порівнювальний аналіз експериментальних даних, одержаних у дослідному басейні Одеського морського університету, з результатами масового розрахунку за одержаними наближеними формулами показав їх задовільну відповідність. Розроблений комплекс програм для розрахунку хитавиці малого судна в складному хвильовому полі дозволив визначити таку траєкторію підходу малого судна до великого, у разі слідування за якою інтенсивність хитавиці малого судна буде меншою за задані обмеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О428-011.25
Шифр НБУВ: РА312962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єфремова Г.В. 
Вплив підсівання бобових трав на продуктивність лучних угідь у північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.В. Єфремова ; ННЦ "Ін-т землероб. УААН". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічних досліджень, які проведено у північному Лісостепу України, з вивчення закономірностей формування еколого-біологічної структури бобово-злакових травостоїв. Розроблено технологічні прийоми підвищення їх урожайності та продуктивного довголіття за рахунок підтримки на високому рівні у рослинних угрупованнях вмісту бобових компонентів шляхом підсівання їх в дернину на 2 та 3-му роках користування травостоями. На темно-сірих опідзолених грунтах розглянуто вплив підсівання бобових трав і різних фонів добрив на видовий склад сіяних ценозів, еколого-біологічні особливості та продуктивні властивості рослинних угруповань, якість трав'яного корму, нагромадження бобовими в травостоях симбіотичного азоту та рівні компенсації ним азоту мінеральних добрив, зміну фізико-хімічних і агрохімічних показників грунту. Встановлено алелопатичний вплив бобових трав на підсіяні компоненти інших видів даної групи рослин та ідентифіковано інгібуючі фізіологічно активні речовини, до яких відносяться фенольні сполуки, у першу чергу фенолкарбонові кислоти з групи оксикоричневих кислот - кумарових і ферулових. На підставі вивчення прояву дії фізіологічно активних речовин рослинних виділень різними видами обгрунтовано найкращі пари бобових трав для заміни за повторного підсівання у часі вихідного компоненту з метою послаблення аутоінтоксикації та підвищення ефекту від підсівання бобових трав. Розглянуто економічні й енергетичні аспекти застосування розроблених технологічних прийомів поліпшення угідь за допомогою використання бобових як важливого фактора підвищення білковості кормів і залучення у біологічний кругообіг екосистем найдешевшого симбіотичного азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4 + П223,2 +
Шифр НБУВ: РА349051

Рубрики:

      
4.

Єфремова О.О. 
Вплив фібринолізису на функцію ендотелію, гемостаз, гемодинамічні і структурно-функціональні показники у хворих на інфаркт міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.О. Єфремова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) після проведеної фібринолітичної терапії на підставі дослідження ролі функціонального стану ендотелію, гемостазу, гемодинамічних і структурно-функціональних порушень, які виникають у випадку неускладненого й ускладненого варіантів перебігу ГІМ. Виділено основні фактори, що визначають патогенетичні механізми ускладнень інфаркту міокарда після фібринолізису. Виявлено особливості фармакодинаміки стрептокінази у 201-го пацієнта (усього обстежено 328 хворих) на ендотелій судин, гемостаз, фактори ушкодження міокарда, електро- та ехокардіографічні параметри. Встановлено два типи реакції організму на ГІМ і введення фібринолітика: неускладнений та ускладнений тип перебігу. Виділено найбільш значущі патогенетичні фактори, що впливають на виникнення шлуночкових порушень ритму (аритмічний варіант) і ранньої постінфарктної стенокардії (реоклюзивний варіант ускладненого перебігу ГІМ після фібринолітичної терапії). Побудовано прогностичні моделі даних ускладнень. Показано, що фібринолізис із включенням симвастатину забезпечує захист міокарда від ішемічного й реперфузійного ушкоджень, знижує імовірність ретромбозів і запобігає прогресуючій дилатації лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 +
Шифр НБУВ: РА349901

Рубрики:

      
5.

Єфремова О.І. 
Міжпредметні зв'язки фізики і математики у 9 - 11 класах середньої загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.І. Єфремова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку міжпредметних зв'язків фізики та математики за умов реалізації нової концепції та проекту стандарту шкільної фізичної освіти, а саме, здійснення інтеграції, генералізації, диференціації, індивідуалізації, гуманізації у навчальному процесі. Доведено, що підвищити якість фізичних знань учнів можна завдяки адекватному та широкому використанню математичного апарату. Визначено методичні вимоги до тлумачення та змісту міжпредметних зв'язків. Обгрунтовано можливість і необхідність застосування єдиної символіки та термінології для визначення спільних фізико-математичних понять; узгодженого формування деяких фізичних і метаматичних понять (функції та функціональної залежності між змінними фізичним величинами, вектора та векторних величин, похідної у математиці та фізиці); використання математичних методів (аксіоматичного, дедукції, індукції, доведення від супротивного, векторного, координатного) та прийомів (розв'язування рівнянь, нерівностей та їх систем, знаходження суми n членів арифметичної прогресії). Запропоновано деякі форми роботи з обдарованими дітьми на базі нових математичних ідей. Наведено методичні рекомендації для вчителів фізики та запропоновано методику розвитку міжпредметних зв'язків фізики та математики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА315368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Єфремова Г.В. 
Моделі та методи моніторингу і управління ризиками при виконанні проекту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Г.В. Єфремова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи моніторингу й управління проектними ризиками, застосування яких дозволяє проводити контроль зміни рівня ризиків проекту під час його виконання та планувати заходи щодо зниження негативного впливу можливих несприятливих подій. Розроблено моделі виконання робіт проекту й управління проектними ризиками. Запропоновано методи визначення рівня проектних ризиків і формування резервного фонду коштів самострахування ризиків проектів. Розроблені моделі та методи дозволяють знизити вплив несприятливих подій на тривалість, вартість і якість виконання проекту за рахунок удосконалення процесів моніторингу й управління проектними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99-21 +
Шифр НБУВ: РА355557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Єфремова О.В. 
Модифікація кістковопластичної ампутації гомілки за Пироговим з остеосинтезом та експрес-протезуванням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Єфремова ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб кістковопластичної ампутації гомілки за Пироговим, який передбачає збільшення площі контакту кісткових фрагментів, стабільність їх фіксації, компресію і збереження підошвової поверхні п'ятки на торці кукси. Запропоновано конструкції експрес-лікувально-тренувальних протезів, що дозволяють безпосередньо включити в навантаження торець кукси і проксимальний її відділ, починаючи з першого дня після операції, забезпечити опорно-кінематичну функцію оперованої кінцівки, характерну для ходьби на постійному протезі. На підставі аналізу результатів полярографічних досліджень встановлено, що раннє навантаження на куксу гомілки за Пироговим в експрес-лікувально-тернувальному протезі не знижує рівень кисню у шкірних покривах кукси та зберігає його на рівні показників здорової кінцівки. Виявлено, що в післяопераційному періоді хворим з ампутаційними куксами гомілки за Пироговим в експрес-лікувально-тренувальному протезі властиві всі фазові характеристики кроку, поліпшення коефіцієнта ритмічності та максимальне наближення до показників кроку збереженої кінцівки через два з половиною місяці. Обгрунтовано режим тренування опороздатності кукси гомілки за Пироговим з визначенням часу безперервної ходьби на експрес-лікувально-тренувальному протезі та її загальної тривалості протягом дня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088 +
Шифр НБУВ: РА330031

Рубрики:

      
8.

Єфремова К.В. 
Особливості правового регулювання господарської діяльності на ринку виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / К.В. Єфремова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплексне дослідження господарсько-правового забезпечення стимулювання розвитку виробництва виробів із дороцінних металів і дорогоцінного каміння. Проаналізовано стан і тенденції розвитку двох секторів ринку із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: виробництва виробів промислового призначення і виробництва ювелірних виробів як окремих об'єктів правової промислової політики. Виявлено недоліки законодавчого регулювання господарської діяльності підприємств зазначеної галузі промисловості. Розроблено та сформульовано теоретичні і практичні положення, спрямовані на удосконалення засобів і механізмів галузевої політики держави, що мають забезпечити економічне зростання усієї промисловості, де задіяні дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння. Запропоновано конкретні рекомендації щодо оптимізації правового регулювання ринку виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Досліджено господарсько-правові засоби правової промисловості політики у сфері виробництва виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння промислового призначення. Приділено особливу увагу розробці конкретних практичних рекомендацій щодо вдосконалення законодавтва України про видобуток, виробництво і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.523.8 + Х819(4Укр)120.01 + Х819(4Укр)127.04 +
Шифр НБУВ: РА364932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Єфремова І. І. 
Правове регулювання планування та виконання місцевих бюджетів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Єфремова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади правового регулювання планування та виконання місцевих бюджетів. Розглянуто зарубіжний досвід правового регулювання планування місцевих бюджетів і визначено його принципи. З'ясовано питання фінансової децентралізації місцевого самоврядування. Виявлено суперечності в бюджетному законодавстві та надано характеристику правових норм, які регулюють бюджетні відносини у сфері планування та виконання місцевих бюджетів. Проаналізовано фінансові інтереси держави й органів місцевого самоврядування з метою розмежування бюджетних повноважень органів місцевої та державної влади. Досліджено інститут відповідальності за бюджетні правопорушення як складової частини процесу виконання місцевих бюджетів. Вдосконалено шляхи правового забезпечення відповідальності за порушення бюджетного законодавства у процесі виконання місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА369971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Єфремова Н.В. 
Розвиток конституційного законодавства в Україні (1917 - 1920): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Єфремова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес конституційного будівництва в Українській Народній Республіці, Українській Державі періоду Гетьманату, Західноукраїнській Народній Республіці та Українській Народній Республіці періоду Директорії, окрім радянського періоду, а також їх нормативно-правову і нормативно-проектну базу до 1920 р. включно. Розкрито причини, що негативно вплинули на розвиток української державності у 1917 - 1920 рр. Особливу увагу приділено вивченню проектів конституції Української Держави часів Гетьманату, де вперше було здійснено глибокий правовий аналіз двох раніше неопублікованих проектів конституції, встановлено їх авторство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-3 + Т3(4Укр)612-5
Шифр НБУВ: РА319442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Єфремова Н.В. 
Семантичні та функціональні особливості синонімічних опозицій англійських дієслів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Єфремова ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу змоделювати семантичні опозиційні структури дієслів-синонімів. Досліджено, що структура синонімічного ряду визначається типами синонімічних опозицій, які є її складовою. Доведено, що характерні особливості диференційних ознак, за якими протиставляються дієслова-синоніми у межах синонімічних рядів, зумовлені номінативним класом до якого належать ці дієслова. Виявлено умови реалізації та нейтралізації семантичних протиставлень англійських дієслів-синонімів у тексті. Перелік семантичних функцій, які виконують синоніми, доповнено семантичною функцією протиставлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.3
Шифр НБУВ: РА308280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Байло Ю. В. 
Англійська термінологія військової справи: номінативний та структурно-семантичний аспекти / Ю. В. Байло. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному лінгвістичному дослідженню англійських термінів військової справи. Увагу зосереджено на аналізі процесів номінації військових термінів, вивченні особливостей їхньої будови та семантики з погляду сучасного термінознавства.Системно-структурний підхід та комплексна методика дослідження дали змогу визначити й схарактеризувати номінативні та структурно-семантичні особливості англійської термінології військової справи; проаналізувати термінологічні одиниці галузі з погляду їх утворення, будови та семантичних ознак. У роботі виявлено головні способи поповнення термінологічного апарату військової сфери, визначено їх продуктивність та виокремлено словотворчі моделі термінів. Особливу увагу приділено дослідженню структурних ознак термінологічних одиниць, у результаті якого здійснено структурну диференціацію термінів на монолексемні терміни, складні слова-терміни та терміни-словосполучення. Досліджено лексико-семантичні процеси синонімії, антонімії, полісемії та омонімії характерні для військової терміносистеми. Диференційовано процеси термінологізації, детермінологізації та транстермінологізації англійських термінів військової справи. Виявлено роль метафори в процесі творення англійських термінів військової справи та виокремлено моделі метафоричних переносів. Запропоновано і проаналізовано семантичну типологію метафор та особливості мотивації в англійській термінології військової справи.Ключові слова: термін, термінологія, терміносистема, військова справа, номінація, структурна модель, семантична ознака, метафора, мотивація.^UDissertation is devoted to the complex linguisticstudy of English military terms. Attention is paid to the analysis nomination processesof English military terms, and to the study of structure and meaningin present-day scientific trends.The system and structural approaches, combined with a complex methodology have been applied to characterize nominative and structural-semantic particularitiesof English military terminology; analyzed its terminological units, nomination, their structure, system and semantic features.The main ways of military terms formationhave been carried out, its productivity has been characterized and the most productive models have been distinguished. Attention has been paid to singling out and systematization of the structural peculiarities of military terms, which have been classified into three groups: one-stem terms, compound terms, and terminological word combinations.The lexical-semantic processes of synonymy, antonymy, polysemy and homonymy have been investigated. The processes of terminologisation, determinologisation and transterminologisation of English military terms have been differentiated. The role of metaphor in the process of formation English military terms has been revealed and the models of metaphorical transfers have been distinguished. The semantic types of metaphors have been singled out and the particularities of English military terms motivation have been analyzed. Key words: term, terminology, terminological system,military terminology, nomination, structural model,semantic feature, metaphor, motivation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського