Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=з970.66-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Мельнікова Р.В. 
Алгебрологічні моделі морфології та їх застосування в логічних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Р.В. Мельнікова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено методи схемної реалізації (СР) предикатних операцій заміни, перестановки, підстановки й обчислення значень кванторів , який дозволяє підвищити швидкість обробки символьної інформації у логічних мережах (ЛМ) за рахунок паралельних обчислень, метод СР відображень з метою реалізації паралельної потактної роботи ЛМ за рахунок переходу від алгебрологічного запису відображень до його вигляду, придатного для апаратної реалізації. Наведено алгебрологічний метод загальної роботи ЛМ, заснований на послідовному виконанні паралельних обчислень для підвищення продуктивності систем штучного інтелекту. Запропоновано алгебрологічну модель відмінювання повних неприсвійних прикметників російської мови, яка за рахунок додатково введених фонетичних ознак словоформ і зв'язків між ними, дозволяє використовувати її для високошвидкісної обробки звукової інформації у ЛМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА342770

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Козяєв Л.Л. 
Методи формалізації і моделі морфологічних структур та їх застосування в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Л.Л. Козяєв ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено методи формалізації відношень за допомогою апарата логічних мереж (ЛМ), зокрема, природно-мовного відношення відмінювання прикметників з їх подальшою реалізацією у вигляді електронних схем паралельної дії. Досліджено методи декомпозиції морфологічних предикатів, просторів і декартової декомпозиції багатомісних предикатів за допомогою унарних предикатів, що є необхідним етапом побудови формальної моделі у вигляді бінарної ЛМ, а також бінаризації алгебричного формульного запису морфологічних структур, який перетворює будь-яку модель, подану системою логічних рівнянь в алгебрі скінченних предикатів, у систему бінарних предикатів, що дозволяє побудувати ЛМ, яка забезпечує більшу швидкість обробки символьної інформації. Обгрунтовано реальні можливості сучасної комп'ютерної й обчислювальної бази, наведено нові вимоги до інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА342766

Рубрики:

      
3.

Четвериков Г.Г. 
Формальні моделі та методи синтезу швидкодіючих багатозначних структур мовних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / Г.Г. Четвериков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено адекватне алгебро-логічний та системотехнічний інструментарій об'єктивації мовних явищ на підставі їх формалізації та відповідної апробації. Наведено теоретичні засади побудови просторових оборотних багатозначних елементів, модулів і структур. Розвинуто та модифіковано методи побудови багатозначних оборотних неоднорідних логічних елементів та модулів (структур алгебри скінченних предикатів (АСП) першого та другого роду) для мовних систем штучного інтелекту з оборотними властивостями. Досліджено апаратні засоби реалізації одержаних моделей мови та методів синтезу АСП-структур, визначено раціональні шляхи їх створення, а також сформульовано критерії вибору АСП-структур для реалізації відношень, що складають основу дії мовних систем. Проаналізовано специфіку процесу розпаралелювання процедури розв'язання систем лінгвістичних рівнянь шляхом програмного моделювання запропонованих алгоритмів для досягнення межової структурної швидкодії за їх апаратної реалізації. Створено новий клас моделей у вигляді АСП-структур на базі декомпозиції k-значних структур на дискретно-аналогові та цифрові субблоки, що дозволяє на одному пристрої реалізувати аналіз, нормалізацію та синтез задач морфології української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА341300

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського