Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=з873$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гнітецька Т.В. 
Дослідження нелінійних явищ у системі гідравлічного випромінювача методами геометричного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Т.В. Гнітецька ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено геометричні моделі нелінійної коливальної системи гідравлічного випромінювача за допомогою комплексу методів геометричного моделювання, числового інтегрування, методів спектрального аналізу та методів дослідження детермінованого хаосу. Удосконалено математичну та розроблено геометричну моделі гідравлічного випромінювача, виконано їх комп'ютерну реалізацію. Розроблено пакет прикладних програм для комплексного дослідження системи. Розраховано та побудовано фазопараметричні біфуркаційні діаграми, за якими визначено зони з генерацією різних типів антакторів у фазовому просторі в області керуючих параметрів. Запропоновано шляхи переходу від періодичних до хаотичних режимів. Знайдено зони детермінованого хаосу і визначено типи нелінійностей, що його викликають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з873-522с11
Шифр НБУВ: РА316716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Думін О.М. 
Нестаціонарні електромагнітні поля вісесиметричних випромінювачів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.М. Думін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вісесиметричні випромінювачі нестаціонарних полів за допомогою методу модового базису. Одержано систему еволюційних рівнянь, що описує випромінювання та розповсюдження нестаціонарних хвиль у вільному просторі. З використанням методу функції Рімана одержано розв'язок задачі про випромінювання диску з рівномірним розподілом нестаціонарного струму. За допомогою методу відокремлення змінних у часовому просторі розв'язано задачу випромінювання нестаціонарних полів з відкритого кінця коаксіального хвилеводу. Одержано аналітичні розв'язки в наближенні Кірхгофа та в точній постановці з урахуванням дифракції збуджуючої ТЕМ-хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7 + з873-524
Шифр НБУВ: РА311707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Трапезон К.О. 
Підвищення ефективності електромеханічних ультразвукових концентраторів на основі методу симетрій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.08 / К.О. Трапезон ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 29 с. — укp.

Запропоновано теоретико-груповий метод (метод симетрій) математичного моделювання, який є компактним і простим щодо одержання основних розрахункових співвідношень і дозволяє без надлишкових зусиль створювати нові різновиди концентраторів акустичної енергії (КАЕ). З використанням цього методу розроблено нові технічні моделі концентраторів, які мають покращені технічні характеристики, енергетичні та масо-габаритні показники. Визначено основний підхід щодо врахування внутрішнього розсіювання енергії для розробки концентраторів. З використанням цього підходу оцінено реальну ефективність зазначених акустичних конструкцій. Узагальнено методику одержання нових профілів КАЕ з покращеними технічними характеристиками, що базується на використанні теоретико-групового підходу та методики врахування внутрішнього розсіювання енергії під час коливань пружніх тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З873-5 +
Шифр НБУВ: РА360100

Рубрики:

      
4.

Піндус Н.М. 
Система контролю теплових і акустичних характеристик динамічних випромінювачів звуку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Н.М. Піндус ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено математичну модель, яка пов'язує теплові й акустичні характеристики випромінювачів звуку (ВЗ), на базі якої досліджено оптимальні режими роботи ВЗ та залежність його основних параметрів від теплових характеристик. Побудовано еквівалентну теплову схему динамічного ВЗ з метою переходу від рівнянь математичної моделі до реальних елементів конструкції. Створено систему контролю теплових і акустичних характеристик ВЗ, що дає можливість здійснювати їх суцільний контроль безпосередньо за умов виробництва, а також проводити наукові дослідження з метою проектування нових типів випромінювачів. Запропоновано удосконалену конструкцію ВЗ з додатковим охолодженням і контролем температури звукової котушки, вібрації корпусу та звукового тиску. Спроектовано акустичну систему з покращеною амплітудно-частотною характеристикою (АЧХ), розширеним діапазоном відтворення та зменшеним рівнем лінійних, нелінійних і фазових спотворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З873-524.3 +
Шифр НБУВ: РА329420

Рубрики:

      
5.

Петрищев О.М. 
Теоретичні основи розрахунку та проектування ультразвукових перетворювачів електромагнітного типу: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.08 / О.М. Петрищев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 35 с. — укp.

Розроблено принципи та методи розрахунку ультразвукових перетворювачів електромагнітного типу для систем неруйнівного контролю та технічного діагностування металопрокату, для первинних перетворювачів у пристроях електричного вимірювання неелектричних величин, для апаратури експериментального дослідження фізико-механічних і структурних параметрів металів. Здійснено математичний опис процесів електромагнітного збудження та приймання ультразвукових хвиль у металі - струмопровідному пружному середовищі з ускладненими (у випадку феромагнетка) властивостями. Сформульовано основні межові задачі та теореми, застосування яких дозволяє побудувати математичні моделі (комплексні частотні характеристики) перетворювачів електромагнітного типу у режимі збудження та приймання ультразвукових хвиль у металевих об'єктах. Одержано загальні вирази для розрахунку частотних характеристик перетворювачів зазначеного типу в режимі збудження всіх типів хвиль, які існують у стрижнях, трубах і пластинах (19 типів пружних хвиль). Побудовано математичні моделі ряду типових конструкцій прохідних і накладних перетворювачів у режимах збудження та приймання ультразвукових хвиль у стрижнях, трубах і пластинах. Результати дослідження дозволяють проектувати перетворювачі електромагнітного типу та розробляти їх нові конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З873-524.2-02 +
Шифр НБУВ: РА363506

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського