Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (337)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>U=з47-082$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Шевєльов Д.В. 
Аналіз безпеки і експрес-методики оцінки стану АЕС з ВВЕР під час аварій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Д.В. Шевєльов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Показано необхідність розробки експрес-методик оцінки стану реакторної установки (РУ) з урахуванням вимірюваних параметрів у режимі реального часу. Сформульовано основні положення методології таких оцінок, базуючись на критеріях конвективної нестійкості рідини, теоретично доведено необхідність урахування неодномірного конвективного тепломасообміну в об'ємах з малими просторово-осередненими швидкостями середовищ. Запропоновано математично обгрунтовані та валідовані моделі, що мають властивості числової стійкості та низької чутливості відносно нодалізації й адекватно описують неодномірні процеси тепломасообміну в об'ємах РУ з однофазними середовищами, у рамках одномірних кодів (моделі поліпшеної оцінки). Запропоновано послідовний підхід до розробки методик оперативного аналізу стану АЕС (експрес-методик) і формалізації алгоритмів прийняття рішень. Цей підхід містить методи поліпшеної оцінки та підходи, орієнтовані на роботу у реальному масштабі часу. На їх базі запропоновано принципи побудови систем підтримки оператора, що характеризується надійністю й одночасно вимагають значних матеріальних і трудовитрат. Проведено аналіз запроектних аварій, що дають максимальний очікуваний внесок у частоту пошкоджень активної зони. Наведено рекомендації стосовно розробки інструкцій оперативному персоналу, що дає можливість без проведення додаткових експериментальних робіт оптимізувати стратегію управління такими аваріями, зокрема пошкодження активної зони реактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + З464.21-082 +
Шифр НБУВ: РА341102

Рубрики:

      
2.

Бобро Д.Г. 
Аналіз ядерної безпеки ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / Д.Г. Бобро ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 28 с. — укp.

Розроблено повномасштабні тривимірні розрахункові моделі складних ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС (реактору РВПК-1000, сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), паливовмісних мас об'єкту "Укриття"), що найбільш адекватно відображають усі їх конструктивні особливості та масо-габаритні параметри. На основі розроблених моделей проведено розрахунки, що обгрунтовують ядерну безпеку та подають вхідну інформацію для подальших розрахунків радіаційних характеристик об'єктів. За результатами проведеного аналізу чутливості зроблено обгрунтовані спрощення моделей та описано базові моделі. Наведено схему розрахунків та експериментальних досліджень радіаційних характеристик реакторних конструкцій для енергоблоків АЕС з реакторами РВПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03Чорнобиль +
Шифр НБУВ: РА329546

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Черняга 
Геодезичний моніторинг територій атомних електричних станцій: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра. техн. наук: 05.24.01 / Петро Гервазійович Черняга ; Державний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2000. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д116.42 + з47-082
Шифр НБУВ: РА310911

Рубрики:

      
4.

Тітова С.В. 
Картографічне забезпечення радіоекологічного моніторінгу (на прикладі зони аварії на ЧАЕС): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / С.В. Тітова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто поняття "радіоекологічна ситуація", "радіаційний фактор", "радіоекологічний моніторинг". Визначено етапи здійснення радіоекологічного моніторингу та можливості їх картографічного забезпечення. Розроблено методичні засади картографічного методу дослідження радіоекологічної ситуації, що склалася внаслідок величезної техногенної катастрофи. Охарактеризовано радіоекологічну ситуацію в Поліському районі, яку подано у розробленому атласі цього району. Запропоновано підходи до використання комп'ютерних технологій у створенні систем моніторингових карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА322368

Рубрики:

      
5.

Печериця О.В. 
Методика визначення показників надійності для оцінки ризику експлуатації АЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.В. Печериця ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення показників надійності елементів систем атомних електричних станцій (АЕС) на підставі специфічних і узагальнених первинних даних стосовно дефектів і наробіток. За результатами аналізу наукової та нормативної бази та з урахуванням практичного досвіду сформульовано принципи поєднання специфічних і узагальнених даних для визначення показників надійності. Вивчено аспект застосування різних моделей оцінки показників надійності, а також можливість використання різних байєсівських методів для об'єднання інформації за умов цензурованості вибірок первинних даних. З застосуванням розробленої методики виконано імовірнісний аналіз безпеки кількох блоків АЕС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082 н6 +
Шифр НБУВ: РА339858

Рубрики:

      
6.

Азаров С.І. 
Методологія аналізу техногенно небезпечних об'єктів і територій для управління їх екологічною безпекою: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / С.І. Азаров ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 32 с.: рис. — укp.

Проаналізовано причини займань, пожеж, вибухів і нещасних випадків під час аварій у вугільних шахтах, на атомних станціях, об'єкті "Укриття" та територіях, забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснено ідентифікацію уражуючих факторів аварії та визначено межові значення теплового випромінення, температур, ударної хвилі, масову долю канцерогенних елементів та ізотопів у процесі аварії. Виявлено та детально досліджено механізм утворення і розповсюдження продуктів аварії у повітрі робочої зони та навколишньому середовищі. Виявлено зони ураження, небезпечні умови праці під час ліквідації аварій і аварійну обстановку у населених місцях. Обгрунтовано у санітарно-гігієнічних аспектах параметри уражуючих факторів аварії для розрахунку токсодоз та доз внутрішнього опромінення, спричиненого інгаляційним надходженням радіоактивних продуктів згорання за умов реальних пожеж та оцінено радіаційну обстановку та радіологічні наслідки від аварії на радіаційно-небезпечних об'єктах і територіях. Розроблено алгоритми та реалізовано програми для моделювання аварійних процесів , що відбуваються під час екзогенної підземної пожежі та аварійного вибуху, у випадку займання у центральному залі атомної станції та у приміщеннях об'єкту "Укриття", а також під час пожеж у лісах, забруднених радіонуклідними речовинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + З47-082.03 + З47-082.03
Шифр НБУВ: РА336927

Рубрики:

      
7.

Коба К.М. 
Моделі і методи розв'язання задач маршрутизації при ліквідації наслідків техногенних аварій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.М. Коба ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто прикладні задачі оцінки обстановки й оптимізації планів евакуації та проведення аварійних робіт з урахуванням вимог, затверджених законами України та державними нормами, що стосуються техногенних аварій. Побудовано математичну модель основної задачі оцінки обстановки та маршрутизації (ООМ). Для задач оцінки обстановки розроблено ефективні (за витратами пам'яті та трудомісткістю) числову модель і методи розв'язання такої задачі за даними аварійного моніторингу від нерегулярної мережі датчиків змінної структури. Для задач маршрутизації сформульовано основні обмеження та критерії, що враховують мінімаксні та середні показники часу та дози, з'ясовано їх типові комбінації, зокрема лексикографічні критерії. Розроблено методи розв'язання базових задач оптимізації маршрутів для аварійних бригад і евакуації населення, що передбачають їх зведення до задач пошуку оптимальних маршрутів і транспортних задач різного типу. Одержано лінійні залежності витрат пам'яті, а оцінки трудомісткості не перевищують кубічної залежності від числа бригад і пунктів евакуації, що доводить обчислювальну ефективність запропонованих моделей і методів оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082-07 + Ц9-532 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА338069

Рубрики:

      
8.

Алі Хасан Могаддам 
Моделювання утримання палива всередині контейнмента під час тяжких аварій на АЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Алі Хасан Могаддам ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 17 с. — укp.

Удосконалено теорію та запропоновано новий підхід щодо математичного моделювання тяжких аварій на АЕС шляхом розробки й обгрунтування математичних моделей сценаріїв тяжких аварій, проведення обчислювальних експериментів на ЕОМ за цими моделями й обгрунтування практичних рекомендацій на підставі аналізу одержаних даних. Вперше розроблено математичні моделі для одного зі сценаріїв утримання розплаву коріуму у підреакторному просторі, покладеного в основу системи пасивного захисту від тяжких аварій, запропонованої та впровадженої на деяких скандинавських АЕС. Розроблено та досліджено нові моделі проникнення струменів розплаву у басейн з водою, внаслідок чого вперше виявлено закономірності струменів, важливі для розробки та використання пасивних систем захисту АЕС від тяжких аварій. На підставі вивчення результатів обчислювальних експериментів розповсюдження струменів розплаву коріуму у підреакторному басейні з водою на основі розроблених математичних моделей обгрунтовано теоретичні засади для розрахунку параметрів пасивної системи захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 +
Шифр НБУВ: РА369678

Рубрики:

      
9.

Носовський А.В. 
Науково-технічні основи зняття з експлуатації АЕС з реакторами РБМК: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / А.В. Носовський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено модель концепції зняття з експлуатації енергоблоків АЕС з реакторами РБМК, яка враховує світовий досвід та знання і базується на національних і світових стандартах з безпеки. Наведено методику визначення радіаційних характеристик активності устаткування та матеріалів за результатами спектрометричних вимірювань під час проведення радіаційних обстежень на обладнанні АЕС без його розкриття. Розроблено методики, процедури та проведено інженерні та радіаційні обстеження енергоблока N 1 Чорнобильської АЕС на етапі припинення експлуатації. Наведено результати аналітичних розрахунків активності конструкції реакторної установки енергоблока N 1 Чорнобильської АЕС з використанням вперше застосованої фізичної моделі реакторної установки. Запропоновано комп'ютерну програму інформаційної підтримки діяльності щодо зняття з експлуатації даних енергоблоків. Надано практичні рекомендації щодо безпеки та радіаційного захисту під час проведення даних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082
Шифр НБУВ: РА319793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дмитрів О.П. 
Прогнозна оцінка розвитку територій атомних електричних станцій та зон спостережень (на прикладі Рівненської АЕС): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / О.П. Дмитрів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану території атомної електростанції та її споруд на підставі аналізу геологічних та гідрогеологічних умов району на початку експлуатації та на сучасному етапі. Запропоновано метод нечіткого математичного моделювання прогнозної оцінки розвитку території АЕС, що враховує неповноту, мінливість та багатофакторність умов дослідження. На основі даного методу розроблено методику прогнозної оцінки території зони спостереження АЕС. За допомогою логіко-математичних методів моделювання реальних ситуацій за умов невизначеності виконано прогнозну оцінку території АЕС та зони спостереження. Запропоновано комплекс заходів щодо впорядкування радіаційно забруднених земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082 +
Шифр НБУВ: РА331567

Рубрики:

      
11.

Бурак К.О. 
Сучасні проблеми геодезичного контролю експлуатаційної надійності на АЕС та методи їх розв'язання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / К.О. Бурак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено питання експлуатаційної надійності будівель, споруд і технологічного обладнання об'єктів енергетичної галузі, зокрема атомних електростанцій (АЕС), з використанням геодезичних методів контролю. Запропоновано новий напрямок неруйнівного контролю напружено-деформованого стану на підставі одержаних результатів високоточних геодезичних вимірів значення векторів переміщень. Установлено, що причиною деформацій, які не враховувались під час проектування, знижують експлуатаційну надійність обладнання реакторного відділення (РВ) АЕС з ВВЕР-1000, є натяг арматурних пучків. Удосконалено існуючі методи пошуку оптимальних даних для рихтування, перевірки допусків на кривизну лінійних просторових об'єктів, центрування патрубків системи управління та захисту РВ. Удосконалено розв'язки задач стосовно виділення структурних ліній рельєфу, складання дискретного каркасу горизонталей. Одержано та доведено до практичного застосування розв'язок з використанням оптимізаційних методів нелінійного програмування для вирівнювання спеціальних інженерно-геодезичних мереж. Запропоновано новий спосіб оцінювання температурних розширень рецепторних штанг, досліджено цей вплив на проммайданчику АЕС. Удосконалено способи електронного мікронівелювання. Розроблено безштативний спосіб нівелювання технологічних трубопроводів. Розроблено геодезичну автоматичну систему для вимірів деформацій на основі безконтактних сельсинних датчиків. Ефективність запропонованих рішень обгрунтовано теоретично та підтверджено на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082 с5 +
Шифр НБУВ: РА360919

Рубрики:

      
12.

Потаніна Т.В. 
Удосконалення методів та моделей для автоматизації процесу керування розподілом навантажень між енергоблоками АЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Потаніна ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ун-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичні моделі парогенераторів, систем конденсації та регенерації енергоблоків АЕС з водо-водяним енергетичним реактором ВВЕР-1000, що дозволяють визначити параметри, які найбільшим чином впливають на показники ефективності роботи енергоблоків. Вперше запропоновано імітаційну модель енергоблоків АЕС з ВВЕР-1000, що дозволяє визначити вплив змін теплових і гідравлічних параметрів устаткування енергоблоків на техніко-економічні показники виробництва електроенергії у вигляді експлуатаційних характеристик та автоматизувати процеси керування розподілом навантажень між енергоблоками. Вирішено задачу оптимального розподілу навантажень між енергоблоками АЕС методом проекції градієнта Розена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082-05 +
Шифр НБУВ: РА364652

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського