Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (148)Журнали та продовжувані видання (203)
Пошуковий запит: (<.>U=з46-03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Окіпний І.Б. 
Вплив попереднього комбінованого розтягу на крихке руйнування сталі корпусу реактора: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.Б. Окіпний ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено основні закономірності впливу режимів попередньої пластичної деформації (ППД) на напруження сколювання наводненої та ненаводненої теплостійкості сталі. З'ясовано, що збільшення ППД розтягом і комбінованим розтягом збільшує напруження сколювання ненаводненої теплостійкості сталі у порівнянні з первісним матеріалом. Встановлено, що у всіх випадках напруження сколювання за комбінованого розтягу залишається меншим, ніж після звичайного ППД. Вперше виявлено зниження ефекту попереднього термомеханічного навантаження (ПТН) теплостійкої сталі внаслідок електролітичного наводнювання. Розроблено методику оцінки впливу попереднього термомеханічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійкої сталі на базі аналізу НДС методом скінченних елементів і локального критерію руйнування, що передбачає досягнення нормальним напруженням критичного значення на певній відстані від вістря тріщини, встановленій на підставі фрактографічних оцінок зародження сепаратної тріщини в околі її вершини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-034 + К222.234.106.2 +
Шифр НБУВ: РА335318

Рубрики:

      
2.

Жидков О.В. 
Електронні процеси в опромінених діелектриках та властивості композицій, що містять ядерне паливо: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Жидков ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2006. — 32 с. — укp.

Визначено структури електронних станів і процесів електронного перенесення в діелектриках, що зазнали дії високих доз радіаційного опромінення. Ідентифіковано складні процеси, які спричиняють утворення за умов важкої ядерної аварії діелектричних композицій, що містять значну кількість опроміненого ядерного палива. Проведено комплексне експериментальне вивчення діелектричних паливовмісних композицій, що також є розупорядкованими аморфними напівпровідниками, зокрема, досліджено їх численні фізичні характеристики, які впливають на прогноз стану та поведінки таких композицій на тривалий відрізок часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.327,022 + З46-035 +
Шифр НБУВ: РА348745

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Дикий 
Масоперенос домішкових атомів у матеріалах атомної енергетики, радіоактивних відходах і джерелах випромінювань: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.21 / Микола Петрович Дикий ; Національний науковий центр Харківський фізико-технічний ін-т. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з46-03 + Л362.208.2-52-03
Шифр НБУВ: РА366229

Рубрики:

      
4.

Мельтюхов М.В. 
Методи визначення впливу теплової і радіаційної повзучості на коливання та стійкість елементів конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / М.В. Мельтюхов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено методи розрахунку повзучості та тривалої міцності елементів конструкцій за рахунок створення нового методу щодо визначення впливу теплової та радіаційної повзучості на коливання та стійкість конструкцій у разі змушеного відхилення у "малому" від основного стану. Запропоновано методи для чисельного розрахунку, які базуються на методі скінченних елементів і спільному розв'язанні початково-крайових задач повзучості у "основному" стані та коливанні й стійкості зрівноваженого стану конструктивних елементів за збуреного загального стану. Наведено програмні розробки щодо визначення впливу теплової та радіаційної повзучості на коливання та стійкість тонкостінних елементів конструкцій, розрахункові схеми яких відповідають уточненим стержневим моделям. Вперше визначено якісні та кількісні закономірності впливу терморадіаційної та динамічної повзучості стержневих елементів конструкцій, а також встановлено зміни у їх спектрі частот і межі критичних сил втрати стійкості. Одержано важливі оцінки безпеки транспортування та збереження металокерамічних контейнерів-упаковок з радіоактивними відходами, які проектуються у Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-034 + Ж4-021.4 +
Шифр НБУВ: РА323833

Рубрики:

      
5.

Льовін А.В. 
Міжнародно-правове регулювання передач ядерних матеріалів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Льовін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Виділено та проаналізовано норми, що визначають принципову припустимість передач ядерних матеріалів, які визначають, чи має відповідний суб'єкт дозволити або заборонити міжнародну передачу ядерного матеріалу в будь-якому випадку. Вперше проведено детальний формально-юридичний аналіз низки міжнародно-правових норм у цій сфері. Досліджено систему гарантій МАГАТЕ, встановлено, що вона не містить критеріїв припустимості міжнародних передач ядерних матеріалів, але сама є найважливішим критерієм в інших міжнародно-правових і політичних межах регулювання таких передач. Проаналізовано міжнародно-правове регулювання передач на двосторонньому рівні. Проаналізовано питання передач ядерних матеріалів у рамках ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.12 + З46-03 +
Шифр НБУВ: РА368403

Рубрики:

      
6.

Москаленко В.В. 
Роль нелінійних взаємозв'язків точкових та протяжних дефектів в зміні характеристик міцності та пластичності матеріалів під опроміненням: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Москаленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль нелінійних взаємозв'язків точкових і протяжних дефектів у зміні швидкості повзучості, яку змодельовано у межах механізму ковзання дислокацій, лімітованого їх переповзанням з урахуванням здатності ковзаючої дислокації захоплювати точкові дефекти та їх малі скупчення. Наведено результаи дослідження нелінійної системи рівнянь, яка описує розвиток повзучості як діаграми станів і фазових портретів. Досліджено зміну діаграми станів і фазових портретів моделі залежно від умов опромінювання, властивостей зразка та його початкового стану. Одержано всі якісно різні фазові портрети, які відображають динаміку повзучості матеріалу під опроміненням. Визначено властиві моделі біфуркації та зміни швидкості повзучості, що відбуваються за цього. Знайдено можливі стаціонарні режими повзучості. У межах бар'єрного механізму радіаційного зміцнення розглянуто вплив комплексів, утворених точковими дефектами й атомами домішки, на величину приросту межі плинності. Визначено критичні значення параметрів системи, за яких встановлюється просторово-періодичний розподіл точкових дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-034 +
Шифр НБУВ: РА354700

Рубрики:

      
7.

Лавриненко С.Д. 
Фізико-технологічні основи вдосконалення існуючих і створення нових сплавів та сполук для ядерно-енергетичних установок нового покоління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / С.Д. Лавриненко ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання проблеми розробки фізико-технологічних засад створення нових конструкційних матеріалів для ядерно-енергетичних установок нового покоління. З метою вирішення даної проблеми використано високо чисті метали, одержані методами дистиляції, сублімації та електронно-променевої плавки у високому та надвисокому вакуумі. Сформульовано фізико-технологічні закономірності рафінування та встановлено взаємозв'язок між парціальним тиском залишкових газів і ступенем частоти матеріалу у процесі його плавки у вакуумі. Створено комплексну технологію рафінування та одержано метали Zr, Hf, Fe, Ni, Sc, Mn, Cu високої чистоти. З застосуванням одержаних високочистих компонентів виплавлено нікелевий сплав типу Хастелой, з якого виготовлено конструкційний матеріал дл роботи в рідинносольовому реакторі. Проведено корозійні випробування сплаву в розплавах фторидів солей цирконію та натрію за умов опромінювання електронами та без опромінювання. Досліджено властивості сплаву до та після опромінювання. Вивчено вплив частоти вихідних і легуючих компонентів на властивості високотемпературних надпровідних з'єднань, що синтезуються. Визначено засоби оптимізації складу та умов термообробки надпровідних керамік у вакуумі та контрольованих середовищах. Досліджено вплив тривалого пропускання електричного струму за різних температур і часу витримки на зміну електрофізичних характеристик високотемпературних надпровідних керамік різного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-034 +
Шифр НБУВ: РА349883

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського