Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю941.2-69$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Протасенко О.Ф. 
Вдосконалення професійної підготовки операціоністів банківського відділення на основі контролю формування стресостійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / О.Ф. Протасенко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано рішення актуальної задачі підвищення якості професійної підготовки операціоністів банківських відділень шляхом контролю процесу формування їх стресостійкості. Удосконалено системний підхід щодо дослідження зміни функціонального стану людини-оператора у процесі трудової діяльності, у межах якого синтезовано модель і розроблено метод контролю стресостійкості операціоністів банківських відділень. Здійснено класифікацію стресостійкості та запропоновано взаємодоповнювальні способи оцінки впливу стрес-факторів на її формування. Розроблено алгоритм визначення стресостійкості, для реалізації якого розроблено програмне забезпечення. Відзначено, що впровадження нових методів, способів і засобів здійснення періодичного контролю функціонального стану операціоністів сприяють підвищенню якості їх трудової діяльності. Експериментально обгрунтовано необхідність релаксаційного корегування функціонального стану операціоністів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.2-69 +
Шифр НБУВ: РА339376

Рубрики:

      
2.

Авєршин А.О. 
Діагностика професійної придатності операторів підземних шахтних електросистем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / А.О. Авєршин ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження проблеми діагностики професійної придатності операторів підземних шахтних електросистем, а також системний аналіз проблеми професійного відбору за сучасних умов вугільної промисловості. Проведено професіологічне вивчення діяльності даних операторів на підставі результатів виявлення особливостей праці. Розроблено комплекс психодіагностичних методів для професійного відбору операторів - підземних електрослюсарів. Розроблено психограму, параметри якої відображають психологічну структуру професійно важливих якостей особистості оператора. Побудовано структурно-функціональну модель його діяльності. Показано можливість виявлення його професійно важливих якостей за допомогою аналітичного графіка, за яким оцінка цих якостей відбувається не тільки шляхом зовнішніх дій, а й психологічного аналізу їх операційного складу та показників надійності. Визначено критерії професійного відбору операторів підземних електросистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19с + Ю941.2-69 +
Шифр НБУВ: РА340140

Рубрики:

      
3.

Ткачук Р.Л. 
Логіко-когнітивні моделі інтелектуального тренування і тестування операторів в системі забезпечення ліквідації загроз: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Л. Ткачук ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено нові методи підвищення ефективності управлінських рішень й інтелектуально-психологічної стійкості оперативно-командного персоналу й операторів у виробничо-технологічних структурах у разі виникнення надзвичайних ситуацій з використанням інформаційних технологій, синтезу стратегій управління, тактики та планів дій і когнітивної психології для побудови моделей інтелектуальної діяльності людини за умов загроз і технологічних аварій. На підставі результатів теоретичних й експериментальних досліджень встановлено, що мінімізація ризику прийняття неправильних рішень і забезпечення антистресової поведінки оператора управління технологічним процесом залежить від таких факторів: рівня його психологічної та фізіологічної підготовки, інтелектуальної стійкості, а також організації нейропроцесора, сенсорної системи та її здатності сприймати потоки образних, аналітичних даних, формувати сценарії та інформаційний образ подій, виявляти ознаки та появу загрози, формувати їх інформаційний портрет, відслідковувати траєкторії та сценарії змін, прогнозувати напрямки динамічного руху, і з використанням даних показників формувати основні логіко-когнітивні моделі управлінських рішень, які реалізуються у вигляді оперативних планів дій. Розроблено інформаційно-інтелектуальні моделі формування рішень з урахуванням розмитості та неповноти даних, які надходять від первинної сигнальної інформації. Запропоновано концепцію інтегрованих тестів та на основі інформаційних технологій побудовано процедури інтелектуального тренування операторів для правильного прийняття рішень за екстремальних умов на основі розширення системи знань про проблемно-орієнтовані об'єкти виробничих структур і розвитку логічного мислення оператора з використанням методів когнітивної психології, формальної логіки та теорії прийняття рішень. На основі інформаційної технології обробки ситуативних даних і логіко-когнітивних моделей нейропроцесора розроблено систему оперативного тестування та тренування операторів для підвищення їх інтелектуального й професійного рівня, яка має переваги у порівнянні з існуючими методами, запропоновано її програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)045:Ю9 + Ю941.2-39 + Ю941.2-69 +
Шифр НБУВ: РА357875

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Кириленко О.А. 
Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу "людина - людина": Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / О.А. Кириленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано систему детермінант, складовими якої є детермінанти професійного стресу як емоційно-ціннісні, а також фактор зміни типу професії. Проаналізовано зовнішні (ситуаційні), внутрішні (індивідуально-особистісні) та змістові (мета, предмет, міра відповідальності професійної діяльності) детермінанти професійного стресу. У системі детермінант виділено детермінанти-причини (ситуаційні фактори) та детермінанти розвитку (індивідуально-особистісні фактори) професійного стресу. Визначено співвідношення характеристик, проявів (як професійного вигорання), детермінант професійного стресу та способів його подолання залежно від рівня стресу й особливостей праці у різних професійних групах типу "людина - людина", що підтверджено даними факторного та регресійного аналізу. Виділено типи детермінації професійного стресу залежно від характеристик професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.2-69 +
Шифр НБУВ: РА349269

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського