Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*666*3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гурбич В.О. 
Онтологічні засади політики: особливості соціально-філософської концептуалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.О. Гурбич ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено концепт політики у соціально-філософському аспекті. Розкрито специфіку онтологічного статусу політичної реальності, теоретичні форми й особливості соціально-філософської концептулізації засад політики. Визначено специфічну суть феномену політичного як субстанційної основи політики, що присутня в онтологічному архетипі колективного несвідомого та відображається сакральним онтологічним міфом. Консенсусні онтологічні міфи розглянуто як універсальні онтологічні детермінанти всієї системи соціальної комунікації суспільства, функціонування соціальних інститутів і легітимації їх формальної структури. Зроблено спробу довести, що у будь-якому суспільстві політичне є передумовою, соціальна комунікація - умовою, простір і час - формами актуалізації політичної субстанції у реальному політичному процесі. Розглянуто процеси взаємодії громадянського суспільства та політичної онтології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*32 +
Шифр НБУВ: РА358059

Рубрики:

      
2.

Жданенко С.Б. 
Партнерська взаємодія у процесі становлення громадянського суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.Б. Жданенко ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено системний аналіз і розроблено типологію форм партнерства. Особливу увагу приділено аналізу його суб'єктивних засад та умов формування суб'єктивності партнера. Визначено, що партнерська взаємодія виражає природну потребу людини у співробітництві на паритетних засадах, у взаємному визнанні людей одним одного. Доведено, що ствердження партнерських відносин на усіх рівнях політичного та соціального життя є суттєвим фактором становлення та розвитку громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422*333.92 + Ю6*666*333.92 +
Шифр НБУВ: РА324712

Рубрики:

      
3.

Носенко О. В. 
Політичні цінності в масовому суспільстві: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Носенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення поняття "цінності". Визначено існуючі концептуальні підходи щодо політичних цінностей і подано власну їх класифікацію. Доведено, що під політичними цінностями слід розуміти владні відносини в суспільстві, а також організацію й управління цими відносинами. Зазначено про необхідність грунтовної розробки проблем політичних цінностей у масовому та громадянському суспільствах. Проаналізовано основні концепції масового та громадянського суспільства. Обгрунтовано, що провідну роль в трансформації масового суспільства в громадянське виконують саме політичні цінності. Зазначено, що нівелювання державою цінностей демократичних процесів і громадянського суспільства призводить до "масовізації" соціально-політичного життя та появи тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*3 + Ю6*46в03 + Ф055.1
Шифр НБУВ: РА371065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Злобіна Т.Г. 
Роль культурного простору у процесі становлення української політичної нації: автореф. дис... канд. філос. наук : 21.03.01 / Т.Г. Злобіна ; Рада нац. безпеки та оборони; Нац. ін-т проблем міжн. безпеки. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено роль культурного простору у процесі формування нації. Розглянуто основні теоретичні підходи до концептуалізації взаємозв'язку простору та культури у гуманітарних науках, традицію використання понять "культурний простір" та "культурний ландшафт". Проаналізовано взаємозв'язок культурного простору з формуванням ідеології, історичної пам'яті, ідентичності. На основі аналізу політико-історичних та соціокультурних чинників формування регіонів України зроблено висновки про характер сучасного культурного простору, шляхи його організації в інтересах української політичної нації у контексті гуманітарної і політичної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ч1 + Ю6*666*3 +
Шифр НБУВ: РА366788

Рубрики:

      
5.

Товмаш Д.А. 
Роль політичної комунікації у формуванні громадянського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Д.А. Товмаш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено політичну комунікацію, її зміст, суть і особливості прояву у процесі формування громадського суспільства. На підставі аналізу основних концептуальних підходів до проблеми політичної комунікації останню визначено як соціокультурний феномен, поліструктурний і складний вид взаємодії суб'єктів, за якої відбувається цілеспрямована передача повідомлення, що формується з політичних символів, притаманних певному середовищу, та зворотну реакцію, відповідно до якої може формуватися нове повідомлення-образ, який виникає з метою заволодіння, утримання владних повноважень всередині політичної системи та безпосередньо у суспільстві. Розглянуто основні форми політичної комунікації й акцентовано увагу на позитивних, а також негативних аспектах кожної з них. Показано, що особливістю політичної комунікації є те, що вона за своїм змістом і функціями є процесом продукування та поєднання владних потреб та інтересів різних соціальних сил і утворень. Доведено, що у сучасному світі роль соціальної віртуальної реальності полягає у творенні оманливого, викривленого ставлення індивіда та мас до дійсності та у конструюванні позитивного образу майбутніх соціальних процесів відповідних ідеї громадянського суспільства. Відзначено, що соціальний прогрес в Україні значно пов'язаний з розвитком всіх комунікативних систем, однак тільки завдяки конструктивно-творчому змісту політичної комунікації прктично вибудовується необхідна протилежність державі - громадянське суспільство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.4 + Ю6*333.395.1 + Ф043 +
Шифр НБУВ: РА361903

Рубрики:

      
6.

Бутченко Т. І. 
Соціальне проектування: проблема взаємозв'язку суспільних потреб і державних інтересів: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / Т. І. Бутченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 35 с. — укp.

На підставі виявлення діалогічної субстанціональності соціального проектування, філософської рефлексії провідних рівнів механізму даної діяльності, закономірного характеру її становлення та розвитку розкрито основні детермінанти оптимізації проектного осмислення шляхів і форм будівництва української держави. Увагу приділено пошуку шляхів налагодження паритетної соціально-проектної моделі відновлення взаємозв'язку суспільних потреб і державних інтересів за конкретно-історичних умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + Ю6*666*333 + Ф3(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА383978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Дєвочкіна Н.М. 
Сучасні політичні трансформації як предмет філософської рефлексії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.М. Дєвочкіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес сучасної політичної трансформації (ПТ) суспільства, зокрема, його вплив на інші сфери суспільства та прояв на рівні індивідуальної та суспільної свідомості. Зазначено, що ПТ - невід'ємний елемент суспільної трансформації, розкрито її витоки в сфері політичних відносин - об'єктивні людські контакти та стосунки в контексті використання державної влади в суспільстві. Проаналізовано політичні відносини та зміст ПТ українського суспільства (УС). Показано, що політичні партії (ПП) - фактично організаційне оформлення механізму реалізації інтересів суспільства, які в діяльності не враховують інтереси основних соціальних груп і прошарків; аморфність і несформованість соціальної структури сучасного УС зумовлює недостатню оформленість зазначених інтересів як цілісну систему; фактично відсутні політичні ідеології в Україні як дієвий політичний інструмент, існуючі ПП не відповідають чітким і системним ідеологічно-програмним настановам. Визначено рівні ПТ, зокрема, залежно від соціального суб'єкта - на індивідуальному рівні, групи, класу, нації, суспільства; суб'єкта політичної дії - спеціалізована (трансформація партій, політичних організацій) і масова (громадська думка).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*32 + Ю6*328.943 + С5*666 +
Шифр НБУВ: РА368022

Рубрики:

      
8.

Канцір В. С. 
Філософія міжнародного тероризму: правовий вимір: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. С. Канцір ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 34 с. — укp.

Досліджено основні види, поняття, категорії та сутнісні характеристики терористичних проявів у глобалізованому світі. Розкрито концепти та перспективи наукового осмислення міжнародного тероризму. Визначено розуміння сутності міжнародного тероризму як системного соціального явища, розкрито трансдисциплінарність синергетичного методу вивчення даного явища. Проаналізовано соціально-економічні та психологічні передумови виникнення тероризму як соціального феномену, наведено філософсько-правову характеристику осіб, які вчиняють терористичні акти. Деконструйовано світоглядний базис міжнародного тероризму крізь призму природного та позитивного права. Узагальнено та проаналізовано філософські проблеми правового регулювання боротьби з тероризмом через аналіз законодавчих актів у деяких країнах світу та вивчено міжнародно-правовий досвід протидії тероризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 + Ю6*666*333.73
Шифр НБУВ: РА382392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Остроухов В.В. 
Філософський аналіз морально-світоглядних мотивацій насильства і терору: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / В.В. Остроухов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Проаналізовано трансформацію моралі, світогляду та суспільної свідомості як чинників і передумови процесу широкомасштабного застосування насильства. Охарактеризовано сутність розуміння насильства у гуманістичних концепціях зарубіжної філософії та методологію дослідження сучасного тероризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.73 + Ю6*622.221 + Ю3(0)6-63-08
Шифр НБУВ: РА314584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Фуркало В.І. 
Філософський аналіз проблеми насильства і ненасильства в суспільному розвитку: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.І. Фуркало ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено філософському дослідженню насильства і ненасильства. Розглядаються насильство і ненасильство в різні історичні періоди, аналізуються детермінуючі чинники, форми, типи, методи, функції, зміст насильства і ненасильства. Зроблений аналіз трансформації насильства в ненасильство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.7

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського