Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*312.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Бордюгова Т.Г. 
Моральна цінність праці: філософсько-культурологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Т.Г. Бордюгова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес трансформації філософських і культурологічних уявлень про моральну цінність праці під впливом соціокультурних чинників. Визначено основні тенденції у зміні моральної цінності праці в постіндустріальному й інформаційному суспільствах. Розглянуто проблему її трансформації у контексті зміни смислового навантаження поняття "праця", що є історичним і пов'язане з проблемою розмежування праці й інших видів діяльності. Показано, що споживання та споживництво, які набувають масового характеру в постіндустріальному суспільстві масового споживання, призводять до зниження моральної цінності праці та сприняття праці як засобу задоволення матеріальних потреб. Виявлено тенденцію до розширення поняття "праця", розмивання межі між працею та не-працею, працею та споживанням, за цього інтелектуально-творча праця постіндустріальної епохи наближується до дозвілля та розваги. Праця сприймається як засіб творчої самореалізації також завдяки розповсюдженню хакерської трудової етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + Ю6*46 в03 + Ю703.62 +
Шифр НБУВ: РА360786

Рубрики:

      
2.

Гнилицька Н. О. 
Праця як соціокультурний феномен: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н. О. Гнилицька ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Розроблено методологічний комплекс дослідження праці, з'ясовано підходи до праці в суспільствознавчій думці. Проаналізовано соціокультурну детермінацію праці, визначено семантичний простір концептів "праця", "діяльність", "активність". Виокремлено атрибути праці, тенденції її розвитку, сутнісні риси робітника XXI ст. Визначено місце праці в світоглядних орієнтаціях сучасної людини, мотиваційний комплекс праці. Розглянуто проблему класифікації праці. З'ясовано детермінанти оптимізації регулювання трудових відносин в сучасному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1
Шифр НБУВ: РА380675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Конох М.С. 
Проблеми освіти в контексті соціально-філософського аналізу: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.С. Конох ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічний апарат сучасної соціальної філософії стосовно аналізу проблем освіти, що входять у коло питань філософії освіти. Обгрунтовано, що вирішення даних проблем може бути найбільш ефективним у разі комплексного підходу до них. Показано, що комплексність підходу полягає в плідному співробітництві соціальної філософії та філософії освіти та права. Зазначено, що даний підхід має велике практичне значення, тому що пов'язаний із конституюванням даних дисциплін як загальнообов'язкових для вищої школи України та можливістю використання їх для налагодження зв'язків між наукою, навчально-педагогічним процесом і практикою, зокрема промисловою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ю6*312.1 + Ю703.2 + Ч30в2:Ю6 +
Шифр НБУВ: РА325096

Рубрики:

      
4.

Титарчук М.О. 
Трудова поведінка особистості як підприємницька діяльність: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.О. Титарчук ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості трудової поведінки особистості як підприємницької діяльності, визначено її суть, чинники формування та реалізації. Трудову поведінку особистості розглянуто як соціально-філософську категорію в системі інших категорій соціальної філософії, її сутнісний зміст розкрито через такі поняття, як людина, соціум, діяльність, суспільні та виробничі відносини, суспільне життя, особистість та інші. Визначено поняття "трудова поведінка", яка за своєю суттю є сукупністю соціально-функціональних дій та вчинків людей, визначених професійно-кваліфікаційними потребами, обов'язками і формами суспільно-виробничої діяльності. Зазначено, що трудова поведінка є видом та формою суб'єктивної діяльності, комплексним проявом інтегрованих якостей людини, її інтелектуальних, фізичних, морально-психічних та духовних особливостей. Проаналізовано проблеми формування та поведінки "середнього класу" у трансформаційних суспільних процесах, досліджено категорію підприємництво та проблеми соціального управління та регулювання трудової поведінки особистості. Репрезентовано визначення поняття "підприємництво" та "соціальне управління".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + Ю6*327.3*311.2 + С5*332 +
Шифр НБУВ: РА328377

Рубрики:

      
5.

Михайленко Р.В. 
Феномен власності як об'єкт філософського дослідження за ранніми творами К.Маркса: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Р.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено сучасну соціально-філософську літературу, що розглядає марксизм і проблеми, пов'язані з феноменом власності у критичному ракурсі. Сформульовано по-новому розв'язану наукову задачу та установлено особливості кореляції власності в межах онтологічно-гносеологічної тотожності. Створено модель потенційного її розвитку. Розвинуто категорію усуспільненої власності, яку розглянуто як онтологічно-гносеологічну врівноваженість розуміння. Запропоновано розуміння процесу усуспільнення як спрямованість до гносеологізації, що відбувалося в "радянському" марксизмі а також спрямованості до онтологізації, яке має місце у сучасному марксизмі). Зауважено, що такий підхід до аналізу категорії усуспільненої власності є новим напрямком у науково-матеріалістичному аналізі марксизму та проблем власності. Доведено, що за сучасної доби значної уваги потребує соціально-філософське розуміння усуспільнення власності, що несе в собі формально-юридичні та економічні аспекти даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + У010.253.3 + У02(0)53-111 +
Шифр НБУВ: РА327649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського