Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Колотілова Н.А. 
Діалог: логіко-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.06 / Н.А. Колотілова ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація є логіко-філософським дослідженням такого типу спілкування, як діалог. Виявляються та класифікуються види діалогу в історії філософії та логіки; визначається вплив основних мотивів Постмодерну на сучасні філософські та логічні дослідження діалогу; уточнюється, що для логічного аналізу діалогу універсальним є логіко-когнітивний підхід; розкриваються основні напрями розвитку сучасної інтеррогативної логіки; з'ясовуються схеми запитань як прямих та непрямих мовленнєвих актів; виявляються можливості та перспективи логіко-когнітивного моделювання діалогу за схемою запитання/відповідь (на прикладі твору Платона эГоргійю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0в60 + Ю414

Рубрики:

      
2.

Матюшина І.І. 
Комунікативна природа смислу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / І.І. Матюшина ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито комунікативну природу смислу та наведено оцінку перспектив формування оптимальної методології його дослідження. На підставі аналізу основних підходів щодо вивчення проблем смислу у ряді наук та філософії XX ст. виділено три парадигми дослідження смислу: "менталистську" (на основі підсистеми продукування смислу), "лінгвоцентристську" (на основі підсистеми розуміння смислу) та комунікативну (на основі синтезу підсистем смислоутворення та смислорозуміння). Побудовано системні моделі трьох парадигм, на підставі яких проаналізовано методологічну розвиненість менталістської та лінгвоцентристської парадигм і перспективи побудови єдиної методології дослідження комунікативного смислу, пов'язані з розробкою підстав і механізмів синтезу менталистської та лінгвоцентристської парадигм. Як логічний механізм такого синтезу запропоновано операції реістичного, атрибутивного та реляційного синтезу. Визначено різницю та відношення між поняттями "смисл" та "значення", показано важливість поняття "життєвий світ" для формування методології дослідження комунікативного смислу. Розглянуто методологічні наслідки прийняття комунікативної парадигми дослідження смислу, визначено її місце у сучасній методології пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.0 + Ю415 + Ш100.4 +
Шифр НБУВ: РА349976

Рубрики:

      
3.

Навроцький В. В. 
Логіко-семантичний аналіз інформаційних і мотиваційних підстав соціальних дій: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.06 / В. В. Навроцький ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Проаналізовано проблеми, які виникають під час побудови формальних теорій для міркувань і дій у відкритому та непередбачуваному оточенні. Встановлено, що виконання соціальних дій за таких умов значною мірою визначається змінами в ментальних настановах діючих індивідів. Значне просування у поясненні інформаційних і мотиваційних підстав соціальних дій стає можливим тільки завдяки побудові моделей динамічного та мультиагентного середовища. Побудова теорії соціальної дії є інтегративним проектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю41 + Ю424 + С5*33
Шифр НБУВ: РА375554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Синиця А.С. 
Логіко-семантичні концепції мови в аналітичній філософії: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / А.С. Синиця ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Із використанням концептуального підходу проаналізовано основні логіко-семантичні ідеї, сформульовані представниками аналітичної філософії. Дані ідеї, узагальнені до рівня філософських концепцій мови, розглянуто у контексті проблем сучасної логіки, лінгвістики, теорії штучного інтелекту, а також таких філософських напрямів, як феноменологія, семіотика, герменевтика. Визначено фактори, що обумовили становлення логіко-семантичних концепцій мови, проаналізовано характерні особливості їх формування і закономірності розвитку. Логіко-семантичні концепції мови розподілено на формалістські (концепції логічного атомізму та логічного аналізу мови, логіко-семантична концепція Р. Карнапа) та неформалістські (концепції "мовної гри" та "мовленнєвих актів", інтенціоналістська концепція мови, антиреалістська концепція значення М. Дамміта). Висвітлено еволюцію аналітичної філософії (як перехід від формалістських до неформалістських концепцій мови) з урахуванням ідеї поступового включення у сферу логіко-семантичного дослідження прагматичного аспекту мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4/8)6-671 + Ю224.21 + Ю41
Шифр НБУВ: РА372453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Комаха Л.Г. 
Логіко-філософський аналіз поняття "дія": Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.06 / Л.Г. Комаха ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Значну увагу приділено праксеологічним оцінкам, у контексті яких у межах логіки може бути розглянута будь-яка цілеспрямована дія людини. Досліджено два основні напрямки до аналізу поняття "дія" у сучасному логічному знанні: модель деревовидного універсуму та теоретико-ігрову модель. Проаналізовано суттєві для логіки складові елементи дії (розробка й оцінка альтернатив, прийняття рішень, оцінки "ефективно" та "економічно"). Сформульовано логічну схему праксеологічних оцінок. Проаналізовано поняття "дія" на підставі сучасних логічних підходів, а саме - логіко-когнітивного та логіко-феноменологічного. Альтернативи та зв'язок між ними репрезентується як можливі світи за допомогою семантики графів. Виявлено можливості та перспективи подальших наукових досліджень логіки праксеологічних оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю41 + Ю212.71 +
Шифр НБУВ: РА337564

Рубрики:

      
6.

Кохан Я.О. 
Часова логіка: семантика тривалості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.06 / Я.О. Кохан ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З використанням теоретико-істиннісного підходу досліджено основні принципи часової логіки. Вирішено наукову задачу редукції часових понять до фундаментальних логічних. До термінологічного апарату пропозиційної логіки додано єдине поняття чистої обмеженої спрямованої тривалості. Часову компоненту висловлювань і міркувань визначено як елемент їх структури, а не змісту. Запропоновано тлумачення часової логіки як специфікованого фрагмента класичної. На основі стандартної семантики трикутника Фреге створено оригінальну кореспондентну семантику з категорією логічної можливості, на базі якої побудовано теорію істиннісних функцій. Розроблено теоретичні засади часо-логічної концепції шляхом формування систем часо-логічних істиннісних зв'язок, що поєднують логічний зміст з часовими відношеннями. Вперше проведено розрізнення внутрішніх і зовнішніх часових логік. Для зовнішньої знайдено алгоритм розв'язання, а для внутрішніх збудовано дві повні системи зв'язок. Доведено комбінаторну теорему про кількість логічних можливостей на обмежених контекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю41 + Ю212.132 +
Шифр НБУВ: РА334142

Рубрики:
 Час 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського