Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю252:Т0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Канівець Б. А. 
Концепт "Виклик-і-Відповідь" у філософії історії А. Тойнбі: історико-філософський аспект: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / Б. А. Канівець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-філософський зміст концепту "виклик-і-відповідь" А. Тойнбі. Проаналізовано філософські засади даного концепту, у зв'язку з чим виявлено два змістовні рівні понять "виклик" і "відповідь": емпіричний, де вони постають як історичні факти та концептуальний, коли вони є методологічною базою дослідження історичної дійсності у філософії історії англійського мислителя. На основі аналізу трансформації понять "виклик" і "відповідь" в закон "виклику-і-відповіді" обгрунтовано парадигмально-категоріальний характер даних понять. Розкрито процес "відходу-і-повернення" як найбільш ефективний спосіб формування та надання "відповіді" на певний "виклик", що сприяє набуттю історичним розвитком альтернативності та поліваріантності. Доведено, що дія концепту "виклику-і-відповіді" є необхідною умовою існування свободи історичного вибору, тому що дія "виклику" формує низку альтернатив і варіантів з поміж яких можна здійснити вибір, а "відповідь" є самим актом історичного вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Т0 + Т010.4
Шифр НБУВ: РА380396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Голошубова А.О. 
Поняття унікального в історико-культурних дослідженнях (методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / А.О. Голошубова ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему визначення поняття "унікальність". Здіснено спробу раціонально осмислити унікальність феноменів історико-культурного процесу, означення природи яких частіше обмежувалась інтуїтивно ясним сприйманням, базуючись на аналізі різних концепцій історико-культурного процесу, виявленні мовної прагматики поняття "унікальність", аналізі його співвідношень з поняттями, що використовуються як синоніми унікального, розгляді унікального засобами параметричної загальної теорії систем, а також у контексті феноменології. Зазначено, що результати здійсненого методологічного дослідження поняття "унікальність" дозволяють використовувати дане поняття не просто як інтуїтивне ясне, а як термін наукової мови, що має чітку понятійну визначеність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Т08 + Ю212.70 +
Шифр НБУВ: РА338953

Рубрики:

      
3.

Литус І.І. 
Рівні та форми історичного пізнання в контексті постнекласичної науки (філософсько-історичний аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / І.І. Литус ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію еволюції рівнів і форм історичного пізнання у контексті сучасної постнекласичної науки. Здійснено комплексну характеристику предмету та методів історичного пізнання. Проаналізовано розвиток історичної науки, досліджено зміни рівнів і форм історичного пізнання постнекласичного періоду та на етапі становлення постмодерного (інформаційного) суспільства. Виокремлено передтеоретичний та теоретичний рівні історичного пізнання та розглянуто його основні форми: міф, опис, теологічну інтерпретацію, філософію історії, наукову історіографію. Встановлено їх гносеологічну амбівалентність і взаємодоповнюваність. Доведено, що філософія історії постнекласичного періоду є невід'ємною частиною сучасного історичного пізнання і суттєво впливає на визначення його предмету та методів. Розкрито міждисциплінарний характер предмету постнекласичного історичного пізнання та здійснено його сегментацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + Ю252:Т0 + Т010.4 +
Шифр НБУВ: РА339503

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського