Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Э372.27-677.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Файда О.В. 
Візантиністика в Київській Духовній Академії в 1819-1919 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.В. Файда ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження загальних тенденцій та особливостей розвитку візантиністики у Київській Духовній Академії - вищому освітньо-науковому закладі Православної церкви на українських землях у XIX - на початку XX ст. З'ясовано, що візантинознавство посідало одне з чільних місць у навчальних програмах, структурі навчально-наукових підрозділів, формуванні контактів закладу з іншими науково-дослідними інституціями та відігравало помітну роль у підвищенні наукової кваліфікації викладачів і студентів Академії. Висвітлено, що дослідження минулого Візантії в Академії здійснювалося за посередництвом історико-богословських наук, насамперед, церковної історії, патрології, літургіки та церковної археології. Доведено, що науково-педагогічна діяльність визначних візантиністів закладу, їхній внесок у розвиток української, російської та світової візантиністики, а також візантинознавчий доробок талановитих студентів закладу, сприяли становленню Київської Духовної Академії як одного з провідних центрів візантиністики в Російській імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(0)44 + Э372.27-677.4 +
Шифр НБУВ: РА343275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
2.

Алексієвець Л.М. 
Києво-Могилянська академія у суспільному житті України і зарубіжних слов'янських країн (XVII - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Алексієвець ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль Києво-Могилянської академії у суспільному житті України і зарубіжних слов'янських країн у XVII - XVIII ст. Висвітлено історичні передумови її виникнення та розвитку, досліджено проблеми участі києвомогилянців у відродженні Української держави, розглянуто їх зв'язки з козацтвом, гетьманською державою, розкрито характер і значення КМА в єднанні українських земель. Особливу увагу приділено визначенню ролі могилянців в інтеграції України у загальнослов'янський і світовий культурні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: 4213(4Укр)4 + Э372.27-677.4 + Т3(4Укр)46-7 + Т3(4Укр)4-7
Шифр НБУВ: РА307949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
3.

Руденко Л.Г. 
Роль Києво-Могилянської та Духовної академій у розвитку хорового мистецтва України (за матеріалами їх нотозбірні): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.Г. Руденко ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в українському музикознавстві проведено дослідження нотної бібліотеки хору Київської духовної академії (КДА) як культурного об'єкта, в якому відображено особливості творчої практики академічного хору та розвиток церковної музики в Україні у другій половині XVII - на початку XX ст. Комплексно досліджено історію формування та функціонування нотної бібліотеки хору КДА як важливої складової національної духовно-музичної спадщини. Проведено комплексний дежерелознавчий і бібліографічний аналіз рукописів і друкованих видань з нотної бібліотеки хору. За матеріалами нотозбірні визначено репертуар академічного хору кінця XIX - початку XX ст. Встановлено невідомі раніше імена учасників хору (90 імен), складено зведений список хористів. До наукового та виконавського обігу введено невідомі та маловідомі нотні документи, які дозволяють розширити уявлення про розвиток хорового мистецтва в Україні у XVII - на початку XX ст. Створено базу даних "Нотна бібліотека хору КДА". На підставі вивчення документальних свідчень, що містяться у нотозбірні, висвітлено ідейно-патріотичну позицію регентів академічного хору щодо збереження духовно-музичної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-677.4 + Щ314.1-73(4УКР)-68 я 179 Н
Шифр НБУВ: РА370538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського