Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (78)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш2г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Горбань І.П. 
Дослідження фольклору і фольклористики болгар в українській науці: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / І.П. Горбань ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст наукових розробок щодо болгарської фольклористики, зокрема, героїчного та історичного епосу, обрядової творчості та народної прози. Проаналізовано наслідки їх діяльності у галузі болгарської музичної фольклористики та народної словесності болгарської діаспори в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4Укр) + Ш3(45Бл)г
Шифр НБУВ: РА309524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Кириєнко С.І. 
Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я (кінець XIX - XX століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.І. Кириєнко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі результатів вивчення літературних джерел охарактеризовано особливості трьох етапів заселення північного Причорномор'я та розглянуто методологію регіональних музично-фольклористичних досліджень. Зазначено, що найвизначнішими чинниками збереження етнічних традицій у регіоні є пісня та мова. Проаналізовано розвиток наукової роботи з документування та вивчення фольклору, з'ясовано послідовне посилення дослідницьких інтересів до музичної культури регіону та етнокультурної проблематики. Досліджено три етапи розвитку фольклористичної роботи: філологічно-історичний, музично-культурний та етномузикологічний. Сучасні тенденції музично-фольклористичної роботи в регіоні зумовлюють розширення спектра досліджень субетнічних груп українського населення та національних меншин. Виявлено домінування рекреативної діяльності в сферах збирання та пропаганди народної музики та включення її в тріаду "фольклор - фольклористика - фольклоризм". Розглянуто формування двох головних дослідницьких центрів - Одеси (з пріоритетним вивченням музичної культури національних меншин). Наголошено на необхідності створення координаційного центру з музично-фольклористичної роботи в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312г(4УКР)5 + Ш2г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Смірнова Н.П. 
Проблеми становлення української фольклористики в періодиці першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.П. Смірнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено етапи становлення української фольклористики на матеріалі періодичних видань першої половини ХІХ ст. Наведено критерії, що зумовили появу наукового інтересу до усної народної творчості в Україні. Проаналізовано теоретико-методологічні питання, що виникли у процесі розвитку науки. Установлено, що опубліковані на сторінках періодики записи уснопоетичного матеріалу, примітки та коментарі до них, загальнотеоретичні статті розкривають рівень розвитку фольклористичної думки у даний період. Приділено увагу діяльності маловідомих дослідників усної народної творчості у першій половині ХІХст. Охарактеризовано публікації усної словесності на сторінках часописів, визначено їх місце та роль для укладачів майбутніх збірок. У творах тогочасних українських письменників простежено фольклорні джерела, розглянуто їх значення для становлення науки про усну словесність. Зазначено різні способи використання перекладу іншомовного фолькльору та уснопоетичних джерел літераторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)5 + Ч612.3(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА324928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мікула О.І. 
Творчість Олени Пчілки і фольклор: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.І. Мікула ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено фольклористичний і письменницький доробок Олени Пчілки. На підставі поглибленого аналізу її наукової спадщини показано внесок дослідниці до розвитку окремих жанрів фольклору (вертепної драми, народного епосу, українського гумору, легенд про "чуда", обрядової поезії). Опрацьовано велику кількість фактичного матеріалу. Розглянуто питання щодо органічних зв'язків художньої творчості Олени Пчілки та фольклору у контексті різних теоретичних підходів до вивчення явища фольклоризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)5д Пчілка, О. + Ш5(4УКР)5-4 Пчілка, О. 412 +
Шифр НБУВ: РА352277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шутак О.С. 
Фольклористична думка в Галичині 20-30 років XX століття (К.Сосенко, Ф.Колесса, І.Свєнціцький): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.С. Шутак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Відзначено високий рівень західноукраїнських учених в аналізі українського фольклору, які у своїх працях спиралися на досягнення української фольклористики та використовували досвід західно-європейської наукової думки. Особливу увагу звернено на методологію вивчення усної словесності К.Сосенка, Ф.Колесси та І.Свєнціцького, приналежність дослідників до українських і зарубіжних фольклористичних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лебедєв Ю.І. 
Фольклористична спадщина братів Рудченків - Івана Білика й Панаса Мирного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Ю.І. Лебедєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Містяться дослідження фольклорних, етнографічних записів і фольклористичної діяльності братів Рудченків у контексті української фольклористики другої половини 19 ст. Установлено, що записи і фольклорні публікації науково надійні, охоплюють усі жанри усної народної творчості. Фундаментальні видання І.Рудченка - "Народные южнорусские сказки" (1869-1870) і "Чумацкие народные песни" (1874) - відзначаються новизною, старанно опрацьованим науковим апаратом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)5д Білик І.

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Церковняк-Городецька 
Фольклористична спадщина Катерини Грушевської в контексті розвитку загальноєвропейської фольклористики: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.07 / Олеся Георгіївна Церковняк-Городецька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4Укр)6 д Грушевська К.М. 4
Шифр НБУВ: РА365367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Іванова О.В. 
Фольклористичні праці М.Ф.Сумцова в контексті української фольклористики ІІ половини ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.В. Іванова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено роль М. Сумцова в історії української фольклористики на підставі аналізу його наукового доробку та проаналізовано фольклористичну спадщину діяча в контексті розвитку української фольклористки. Досліджено наукові концепції М. Сумцова в його дослідженнях різних проблем, зокрема, міфології у зв'язку з історичними обставинами певної епохи, еволюцією художнього та міфологічного мислення. Розглянуто методи дослідження вченим матеріалів різних фольклорних жанрів (поезія, коломийки, гаївки тощо), а також його наукову спадщину в контексті проблеми зв'язку фольклору та літератури, зокрема, його внесок у розробку проблеми художнього світу і генези поеми "Слово о полку Ігоревім", поетичного світу творчості Сковороди, І Котляревського, Г.Квітки-Основ'яненка, М. Гоголя, Т.Шеченка, І. Манжури, Я. Щоголева.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)5д Сумцов, М. +
Шифр НБУВ: РА322427

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського