Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-312$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Удинська А.Г. 
Метонімічні переноси на позначення людини в англійській і українській мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / А.Г. Удинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження іменників, переносні значення яких утворені в результаті метонімічного переносу та вживаються на позначення людини в англійській та ураїнській мовах. Запропоновано семантичну класифікацію метонімів на позначення людини, яка включає каузальний, атрибутивний, локальний, темпоральний, синекдохічний і комбінований типи метонімічних переносів, які поділяються на моделі та тематичні групи. На підставі результатів системного аналізу досліджуваних одиниць встановлено зв'язок семантики метонімів з їх продуктивністю та частотністю у мовах, що зіставляються. В пороцесі вивчення семантики метонімів певних типів виявлено спільні та диференційні риси в організації системи метонімів англійської й української мов, встановлено парадигматичні та синтагматичні кількісні характеристики метонімів на позначення людини. На підставі результатів дослідження особливостей функціонування метонімів у текстах встановлено кореляцію між семантикою метонімів (їх приналежністю до певних моделей і груп) та синтаксичними функціями

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-312 + Ш143.21-312 +
Шифр НБУВ: РА354377

Рубрики:

      
2.

Ємець О.В. 
Семантика, синтактика та прагматика тропів в аспекті поетизації художньої прози (на матеріалі оповідань Ділана Томаса): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Ємець ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто поетизацію як принцип організації тексту, що включає використання певних прийомів, які сприяють актуалізації основних ознак поетичної мови в прозовому творі. Внаслідок комплексного аналізу семантики, синтактики та прагматики творів у оповіданнях британського поета Д.Томаса визначено головні прояви поетизації прози митця. Аналіз семантико-тропеїчних проявів поетизації прози дозволив виявити зміни в ідіолекті й тропеїці прозаїка, що відображається у переході від оживлення, олюднення природи за допомогою антропоморфних тропів у ранніх оповіданнях до образної характеристики зовнішності й поведінки людей з використанням зооморфних і артефактних тропів у пізніх творах. Встановлено важливу роль фоностилістичних засобів як тропотвірного фактора в прозі автора. Виділено основні параметри синтактики тропів, а також показано, як зв'язок семантики та синтактики даних засобів дозволяє виявити прагматичний ефект їх використання. Надмірність тропів розглянуто як провідний прагматико-тропеїчний прояв поетизації прози. Доведено, що основні прийоми поетизації прози найбільшою мірою актуалізуються в тропеїчних полях - фрагментах текстів з високою концентрацією тропів, що дає підстави охарактеризувати тропеїчні поля в оповіданнях Д.Томаса як концентрований прояв поетизації прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-312 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Томас Д. 457
Шифр НБУВ: РА311683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського