Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-20$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Крайняк Л.К. 
Композити з першим дієслівним компонентом у сучасній англійській мові: семантико-когнітивний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.К. Крайняк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено лінгвокогнітивні, структурні та семантичні особливості композитів з першим дієслівним компонентом у сучасній англійській мові. Проаналізовано основні структурні моделі композитів з першим дієслівним компонентом, наведено диференційні ознаки складних і складнопохідних композитів з першим дієслівним компонентом. Аргументовано, що досліджувані одиниці утворюються на І, ІІ та ІІІ тактах генератора класів слів аплікативної породжувальної моделі. Розкрито аспекти внутрішньої валентності композитів з першим дієслівним компонентом. Виділено основні типи складних слів першим дієслівним компонентом, враховуючи ступінь їх мотивованості. Розглянуто композити з першим дієслівним компонентом, утворені на основі фразеологічних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20 + Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА316717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Круглій О.Р. 
Лінгвокогнітивні параметри комбінувальних форм у сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Р. Круглій ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено словотвірні елементи перехідного типу, що утворилися з повнозначних слів переважно класичного походження, які постійно збагачують словниковий запас різних мов, будучи інтернаціональними. Проаналізовано, що ці дериваційні елементи тлумачні словники англійської мови подають під назвою "комбінувальні форми" (combining forms): bio-, eco-, graph-, photo-, radio-, techno- . Викладено проблеми виділення словотвірної категорії комбінувальних форм у лінгвістиці, визначено статус і структуру цих дериваційних формантів. Висвітлено етимологію, дистрибутивні та внутрішньовалентні характеристики комбінувальних форм у сучасній англійській мові. Розкрито основні форми репрезентації концептуальних структур комбінувальними формами та дериватами з цим і формантами в межах виокремлених когнітивних категорій. Виділено ядро, основну систему та периферію канцептуальної картини світу за обсягом наповнення досліджуваним і словотвірним елементами та дериватами з ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20 +
Шифр НБУВ: РА366273

Рубрики:

      
3.

Руда О.В. 
Префіксальні конверсивні пари в англійській мові: семантика, парадигматика, термінотвірність: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Руда ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз семантики, парадигматики та термінотвірності префіксально-конверсивних одиниць з широким набором транспонувальних префіксів. На підставі моделювання рядів та аналізу шляхів їх виникнення вивчено семантику похідних утворень з транспонувальними префіксами, взаємні впливи семантичних структур конверсивних пар і префіксальних конверсивів. Показано внесок процесів конверсії, реконверсії, багаторазової конверсії, префіксації у формування смислової структури слів різних лексико-граматичних класів. Виділено транспонувальні префікси, словотвірні моделі префіксально-конверсивних термінів, за допомогою яких виявлено тенденції та механізми процесів термінотворення у сучасній англійській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20 +
Шифр НБУВ: РА349756

Рубрики:

      
4.

Єнікєєва С. М. 
Система словотвору сучасної англійської мови: синергетичний аспект (на матеріалі новоутворень кінця XX - початку XXI століть): автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.04 / С. М. Єнікєєва ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Доведено релевантність базових ідей і принципів синергетики для дослідження вербокреативних процесів у сучасній англійській мові. Шляхом екстраполяції параметрів фрактальності на вивчення принципів структурної організації словотвірної системи виявлено механізми її розвитку та самодобудовування на мікро- та макрорівнях. Особливу увагу приділено функціональній трансорієнтації лінгвальних одиниць, що зумовлює збагачення арсеналу словотворчих засобів і вдосконалення способів і механізмів вербокреації. Афіксалізація лексем і фрагментів слів, інтеграція синтаксичних конструкцій та лексикалізація морфем визначаються як механізми міжрівневої трансорієнтації. Встановлено механізми внутрішньорівневої трансорієнтації мовних одиниць, до яких віднесено конверсію та семантичну деривацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20
Шифр НБУВ: РА384550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Врабель Т.Т. 
Словотворча прагматика у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.Т. Врабель ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено комунікативно-прагматичні та словотірні аспекти різних похідних утворень, які функціонують у межах ілокутивних дієслів сучасної англійської мови. Розглянуто різноманітні процеси синхронного словотворення сучасної англійської мови у взаємозв'язку з мовленнєвою діяльністю їх носіїв, зокрема, з функціонально-номінативною специфікою. На підставі дослідження фактологічного матеріалу проаналізовано змістові, структурні та номінативні особливості похідних перформативів у мовленнєвих актах певного прагматичного типу, комунікативні ситуації та характер взаємодії комунікації за чітко визначених умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20 + Ш143.21-20
Шифр НБУВ: РА337259

Рубрики:

      
6.

Пушкар В.І. 
Структура, семантика та словотворчі функції основ префіксальних дієслів (на матеріалі англійської економічної термінолексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.І. Пушкар ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості творення основ англійських префіксальних дієслів у функції економічних термінів шляхом визначення їх структурної, семантичної, прагматичної та функціональної організації. Основи префіксальних дієслів вивчено в напрямку від вихідних ланок словотвірних ланцюжків до співвідносних з ними за стуктурою та семантикою похідних основ термінів. Префіксальні дієслова утворюються згідно з загальноприйнятими нормами за префіксальними словотвірними моделями сучасної англійської мови. Дослідження свідчать про зменшення питомої ваги іншомовних дієслівних префіксів в англомовній економічній терміносистемі. Основи префіксальних дієслів беруть участь у творенні похідних основ іменників і прикметників шляхом суфіксації та конверсії, вони характеризуються високими показниками реалізації словотвірних потенцій. Словотвірні ланцюжки, що містять основи префіксальних дієслів, нараховують до п'яти дериваційних тактів. Вихідними ланками словотвірних ланцюжків є іменники, прикметники та дієслова різних семантичних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + Ш143.21-20
Шифр НБУВ: РА319142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Єнікєєва С.М. 
Формування та функціонування нових словотворчих елементів англійської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.М. Єнікєєва ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми формування нових словотворчих засобів англійської мови, вивченню джерел та шляхів утворення нових засобів деривації. Визначено особливий статус словотворчих елементів перехідного характеру (напівафіксів); розроблено систему критеріїв виділення словотворчих елементів перехідного характеру. Встановлено основні шляхи утворення нових дериваційних засобів: формантизації та фрагментації лексичних одиниць (остання здійснюється через телескопію, скорочення слова, поділ слова на псевдоморфеми). Розглянуто іншомовні та внутрішньомовні запозичення як джерела виникнення нових словотворчих елементів. Наведено результати інвентаризації формантів, що поповнили словотворчу систему англійської мови в 70-90-ті роки ХХ сторіччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20

Рубрики:

      
8.

Миголинець О.І. 
Функціонально-стильові характеристики префіксальної номінації в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.І. Миголинець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено префіксальну номінацію (кодифіковану/некодифіковану), реалізовану ономасіологічними категоріями, у сучасній англійській мові. Здійснено поетапний аналіз функціональних характеристик даних категорій у тому вигляді, в якому вони проявляються в текстах різної стильової та тематичної орієнтації. Описано кодифіковані номінації, грунтуючись на фіксації репрезентативності ономасіологічних категорій, виявленні інтегральних та дистинктивних ознак їх інвентарної реалізації, установленні квантитавно-функціональних характеристик префіксальних одиниць у межах кожної з ономасіологічних категорій, аналізі особливостей синтагматичної репрезентації інваріантних/варіантних номінативних різновидів. Значну увагу приділено виконанню мікро- та макрофункцій префіксальними морфемами. Установлено репрезентативність кожної ономасіологічної категорії дериватами, що не є частиною мовного узусу, здійснено фіксацію словотвірної активності префіксальних одиниць. На основі морфем, активність яких перевищує 50 похідних утворень, показано основні тенденції їх лексико-граматичної сполучуваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20 +
Шифр НБУВ: РА333499

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського