Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш141.14-220$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Різник С.М. 
Об'єктна сполучуваність іменних девербативів у сучасній українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.М. Різник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Здійснено системний аналіз семантико-синтаксичної валентності віддієслівних похідних у сучасній українській мові. Визначено співвідношення семної та граматичної складових у формуванні валентного потенціалу частин мови. На основі поняття субнаціональності визначено основні варіанти об'єктних синтаксем, а саме: семантичні, комбінаторні, морфологічні, позиційні, кожен з яких виявляє специфіку структури, семантики, засобів реалізації, оформлення та позиційного вживання у системі семантико-синтаксичних одиниць української мови. Досліджено співвідносність валентних властивостей дієслів та їх субстантивних і ад'єктивних дериватів. Розглянуто закономірні зміни відмінкових форм об'єктних синтаксем у разі переміщення їх з придієслівної у приіменну позицію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-220 +
Шифр НБУВ: РА363513

Рубрики:

      
2.

Карпенко Н.О. 
Структура, семантика і функції неподільних дієслівно-іменникових сполук у сучасній українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Карпенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено функціонування неподільних дієслівно-іменникових сполук у стилях сучасної української мови. Проаналізовано традиційно виділені у сучасній українській мові функціональні стилі: офіційно-діловий, науковий, публіцистичний, художній і розмовно-побутовий. Охарактеризовано поширеність і стилістичну роль неподільних сполук у функціональних різновидах сучасної української мови для з'ясування здатності цих поєднань відповідати вимогам кожного зі стилів. На підставі проведеного аналізу констатовано, що неподільні сполуки поширені у всіх стилях мови, а не в окремих з них, що має стати доказом їх загальностильового характеру. Доведено, що їх використання у всіх стилях мови зумовлене притаманній спрямованості мови до використання більш точних засобів вираження дії. Визначено статус, запропоновано назву, розкрито структурно-семантичні особливості цих сполук. Охарактеризовано семантико-стилістичні відношення між неподільною дієслівно-іменниковою сполукою та її замінником. Проаналізовано синтаксичну роль досліджених сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-220 +
Шифр НБУВ: РА361984

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського