Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (160)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч617.3(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Клименко І.В. 
Архіви українських часописів кінця XIX - початку XX ст. в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як джерело з історії редакційно-видавничої діяльності: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.В. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано архіви українських часописів як джерела з історії редакційно-видавничої діяльності кінця ХІХ - початку ХХ ст. Доведено, що національна видавнича галузь була дійовою підтримкою українському національному рухові та культурі, орієнтованих на національну самобутність. Висвітлено етапи формування національної видавничої галузі. Визначено тематичне спрямування українських часописів та специфіку видавничо-редакційного процесу в Україні. Проаналізовано внесок видавців, редакторів та редакцій у процеси видання української національної періодики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.2(4УКР)511.1 + Ч612.3(4УКР)5 + Ч617.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА326837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковальчук В.М. 
Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М.П.Балліна (1829 - 1904): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.М. Ковальчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше розглянуто бібліотечну, книговидавничу та культурно-просвітницьку діяльність М.П.Балліна як комплексне історико-культурологічне явище, здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію його архівної та творчої спадщини, починаючи з середини XIX - до початку XX ст. За допомогою методів архівної евристики встановлено місця зберігання окремих джерел. На підставі досліджень рукописних та опублікованих документів висвітлено життєвий шлях М.П.Балліна в найбільш повному на сучасний період обсязі. Визначено основні напрямки його громадської діяльності. На підставі вивчення ахівних джерел з історії кооперації, записних книжок, творчих матеріалів та епістолярної спадщини визначено внесок М.П.Балліна у розвиток українського та російського просвітництва, бібліотечну та книговидавничу справу. До наукового обігу залучено нові імена та відомості про важливі історичні події, уточнено деякі факти з історії розвитку бібліотечної та книговидавничої справи в Україні, встановлено наукові, культурні та видавничі зв'язки діячів кооперативного просвітництва. Досліджено розвиток ідейних поглядів, що визначали змістовий характер діяльності М.П.Балліна. Розглянуто теоретичні концепції ученого у сфері бібліотечного будівництва, зокрема щодо формування фондів і каталогів бібліотек і видавничої політики у галузі народної книжки. Показано значний внесок М.П.Балліна у розвиток вітчизняного бібліотеко- та книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5-8 Баллін,М.П. + Ч710.3(4УКР=411.2)5-8 Баллін М. + Ч733(4УКР=411.2)5-8 Баллін,М.П.4 +
Шифр НБУВ: РА340675

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Самотий Р.С. 
Видавнича діяльність Львівської політехніки: структура, постаті, репертуарна політика (1844 - 1944): автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.05 / Р.С. Самотий ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основі видавничі здобутки на історичному тлі розвитку Львівської політехніки. Показано роль учених у розбудові видавничої справи та науково-технічної журналістики як засобу оперативної наукової комунікації новостворюваних галузей науки та виробництва. Проведено тематико-типологічний аналіз видавничого репертуару Львівської політехніки та на його підставі виокремлено основні різновиди періодичних і неперіодичних видань. Увагу приділено внеску у видавничу діяльність українських науковців, випусників Політехніки, діячів науки та культури, життя яких пов'язані з діяльністю навчального закладу. Охарактеризовано видавців наукової продукції, виробленої у даному видавництві. Доповнено історіографічну базу матеріальної культури України та регіональних наукових досліджень. Доведено міждисциплінарне значення видавничого репертуару для багатьох галузей наук. Запропоновано рекомендації для розвитку й удосконалення сучасної видавничої справи ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА361733

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Старовойт С.В. 
Видавнича діяльність Національної академії наук України у 1918 - 1933 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.В. Старовойт ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено видавничу діяльність НАН України у всіх її аспектах протягом 1918 - 1933 рр. В результаті джерелознавчого аналізу документальної спадщини встановлено основні етапи видавничої діяльності, реконструйовано процес роботи Редакційно-видавничої комісії та ради, Видавництва, друкарні, Бюро обміну й розповсюдження видань; їх особовий склад. На основі бібліографознавчого аналізу опублікованих ВУАН матеріалів наведено основні типи видань досліджуваного періоду, видавничі пріоритети різних періодів діяльності ВУАН, залежність їх змін від чинників економічного та суспільно-політичного життя країни. Висвітлено вклад відомих учених Академії наук та її рядових співробітників у редакційно-видавничий процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА328941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рясна О.О. 
Видавнича та редакторська діяльність Михайла Максимовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Рясна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видавничий, редакторський і науковий доробок М.Максимовича у контексті становлення та розвитку української справи та журналістики. Висвітлено погляди вченого щодо організації видавничої справи в Україні, принципи редакторської роботи у відборі та компонуванні матеріалу. Здійснено дослідження аспектів видання М.Максимовичем альманахів "Денница", "Кіевлянин", "Украинец". Значну увагу приділено аналізу редакторських набутків діяча під час підготовки до друку історико-археографічних видань І.Фундуклея, "Пам'ятники", а також періоду перебування на посаді головного редактора журналу "Русская беседа".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 + Ч617.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 +
Шифр НБУВ: РА333580

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ткаченко І.В. 
Джерела з історії видавничої діяльності М.Грушевського в Києві (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.В. Ткаченко ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено джерела з історії видавничої діяльності у Києві у 1907 - 1914 рр. видатного українського історика, громадсько-політичного діяча та видавця М.Грушевського. Розглянуто діловодні документи офіційних органів влади, матеріали преси та джерела особового походження. Виділено основні теми та сюжети даних джерел, зокрема, перенесення літературно-наукового часопису ЛНВ зі Львова до Києва у 1907 р., видавничі проблеми, пов'язані з виходом у світ ЛНВ "Села" та "Засіву", роль М.Грушевського як редактора та фактичного видавця цих часописів, його стосунки з провідними українськими літераторами та публіцистами, спілкування з передплатниками та читачами цих видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8Грушевський + Ч617.3(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА345759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Литвин Т.О. 
Іван Крип'якевич як книгознавець: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / Т.О. Литвин ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено місце та роль книго- і бібліотекознавчих теорій І. Крип'якевича в національно-культурному житті України новітньої доби. Проаналізовано особливості формування його історико-книгознавчих поглядів у першій половині XX ст. З'ясовано роль науково-організаційної діяльності вченого у розвитку історичної бібліографії. Проаналізовано внесок науковця у сфері національного книгодрукування, книгопоширення та бібліотекознавства. Розкрито специфіку редакторсько-видавничої діяльності вченого в різні історичні періоди. Досліджено сфери прояву громадсько-культурної активності І. Крип'якевича в Бібліотечній комісії "Просвіти" (1913 - 1939 рр.), Бібліотечній комісії Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (1909 - 1939 рр.) у Львові, Гуртку українських екслібрисів (19321 р.) у контексті розвитку українського та європейського бібліотечного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6-8 Крип'якевич +
Шифр НБУВ: РА359871

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Яковлев О. В. 
Історико-культурологічні виміри книжкового друку в Україні у 20-ті роки XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / О. В. Яковлев ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси становлення та розвитку книжкового друку в Україні як складової національної культури 1920-х рр. На підставі вивчення й узагальнення архівних джерел, більшість яких вперше введено до наукового обігу, проведено історико-культурологічну реконструкцію процесу розвитку української книговидавничої справи в контексті соціально-культурних зрушень 1920-х рр. Виявлено роль книговидавничої справи як важливого чинника розвитку культуротворчих процесів українського ренесансу 1920-х рр. Визначено найважливіші етапи розвитку книговидавничої діяльності в контексті соціально-культурних зрушень в Україні у 1920-ті рр. Виявлено тенденції зміни змісту та соціального призначення українського друку даного періоду. Визначено видову класифікацію видавництв і виокремлено діяльність кооперативних і приватних. Обгрунтовано доцільність використання досвіду організації видавничої справи 1920-х рр. за сучасних соціально-культурних умов незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-7
Шифр НБУВ: РА376318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кароєва Т.Р. 
Книговидавнича справа Поділля: тенденції розвитку (друга половина ХІХ - початок 30-х років ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Т.Р. Кароєва ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 19 с. — укp.

На основі вивчення архівних та літературних джерел здійснено комплексний історико-книгознавчий аналіз розвитку книговидавничої справи Поділля впродовж другої половини XIX - початку 1930-х рр., визначено основні його тенденції та характерні риси в контексті економічних, політичних, соціальних та культурних процесів, що відбувалися в регіоні. Реконструйовано книговидавничий репертуар краю, що становить 3 136 назв неперіодичних видань. Проаналізовано його тематико-типологічну структуру, простежено динаміку, мовний склад та географію випуску книжкової продукції. Охарактеризовано книговидавничу мережу регіону та виявлено її структуру. Висвітлено роль місцевих видавничих осередків, а також учених, політичних, громадських, освітніх і культурних діячів у розвитку книговидавничої справи Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330018

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Зеленська 
Музично-видавнича діяльність на Наддніпрянській Україні другої половини ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Лариса Михайлівна Зеленська ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА322136

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Думанська М. І. 
Організаційно-видавничі та редакторські аспекти діяльності Марії Грінченко: автореф. дис. ... канд. з соц. комунікацій : 27.00.05 / М. І. Думанська ; Класич. прив. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в історії української видавничої справи та редагування здійснено комплексне дослідження видавничої діяльності М. Грінченко. Висвітлено окремі організаційно-видавничі аспекти, які стосуються співпраці М. Грінченко із видавництвами, редакціями, друкарнями та засвідчують її самостійність у провадженні редакторської та видавничої діяльності. Вивчено, проаналізовано й актуалізовано популяризаторський, перекладацький та редакторський досвід М. Грінченко, зокрема, пов'язаний із підготовкою до друку творів дитячої та науково-популярної літератури для масового читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6-8 Грінченко, М. М. (Загірня)
Шифр НБУВ: РА373060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Романюк С.Д. 
Публіцистична та редакторсько-видавнича діяльність Олександра Барвінського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / С.Д. Романюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження публіцистичної та редакторсько-видавничої діяльності О.Барвінського - одного з найвидавніших діячів української етнокультури другої половини XIX - початку XX ст., який присвятив життя суспільно-політичному та культурному розвитку українців Галичини. Визначено тематичну спрямованість журналістських матеріалів О.Барвінського, особливості висвітлення ним громадсько-політичної та культурницької, зокрема, освітянської проблематики. Досліджено участь О.Барвінського у розв'язанні організаційно-адміністративних проблем часописів "Правда" і "Діло", охарактеризовано специфіку редакторського досвіду, набутого у часописах та його різноаспектну видавничу діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5-8 Барвінський, О.Г. + Ч617.3(4УКР)5-8 Барвінський, О.Г. +
Шифр НБУВ: РА349070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Василенко М.Г. 
Редакторська та видавнича діяльність Івана Франка: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / М.Г. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження редакторсько-видавничої діяльності відомого українського письменника І. Франка, найвидатнішого діяча української етнічної культури другої половини XIX - початку XX ст., який присвятив своє життя ідейному, культурному, суспільно-політичному розвитку українців не лише Галичини, а й усієї України. Визначено тематично-ідейну спрямованість творів, виданих І. Франком, розкрито особливості висвітлення ним національної, громадсько-політичної та культурницької проблематики. Проаналізовано маловідомі праці І. Франка, які не включені у його академічне збірання творів у 50-ти томах. Окремі маловідомі статті про літературу, журналістські есе, літературну критику, наукові доробки письменника до наукового обігу введено вперше. Дані тексти були заборонені для публікації у радянський час з ідеологічних причин, що обмежувало сприйняття особистості І. Франка як громадського та політичного діяча та позбавляло майбутні покоління можливості повного осмислення його художніх, естетичних, наукових і політичних досягнень. Зроблено висновок, що редакторсько-видавнича діяльність І. Франка, яка мала пріоритетне значення у житті письменника, стала основою, головною складовою частиною національно-політичного, соціально-економічного та культурницького руху другої половини XIX - початку XX ст., важливим фактором перетворення його у масовий, всенародний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5-8 Франко, І. +
Шифр НБУВ: РА359558

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кучина 
Розвиток книговидавничої справи в незалежній Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Наталія Іванівна Кучина ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР) + Ч617.3(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА353396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Васильчук М.М. 
Українські видання в Коломиї (друга половина ХІХ - ХХ ст.): історико-функціональний і тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.М. Васильчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Відтворено об'єктивну картину видавничого процесу як цілісного явища зі своїми особливостями, позитивними та негативними моментами. Показано складний шлях пошуку національних орієнтирів за умов австро-угорського та польського панування, спроби зберегти традиції за умов радянського тоталітаризму. Висвітлено роль видавничої справи у національному відродженні та державному будівництві. Визначено роль книговидання, журналістики у налагодженні контактів Галичини зі східною частиною України, у становленні українських ідей. На підставі результатів дослідження встановлено, що друкарство, книговидання, журналістика в Коломиї гармонійно вписується у загальний розвиток друкованого слова в Галичині, однак, мають свої прикметні риси, етноформуючі пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)516 + Ч612.3(4УКР)516 +
Шифр НБУВ: РА322830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гринівський Т.С. 
Часопис "Книгарь" як осередок вивчення видавничої справи в Україні періоду визвольних змагань (1917 - 1920 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Т.С. Гринівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження першого українського книгознавчого часопису "Книгарь". Вивчено передумови й історію його застосування та розвитку. Охарактеризовано завдання, структуру, архітектоніку, змістове наповнення та методику подачі публікацій. Установлено авторів видання. Систематизовано та проаналізовано статейні та рецензійні матеріали "Книгаря". Визначено їх характерні особливості. Зроблено висновки щодо стану української видавничої справи періоду визвольних змагань 1917 - 1920 р. та місця даного часопису у розвитку національного книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)61-52 +
Шифр НБУВ: РА360999

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського