Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч610.3(4УКР)6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Федотова О.О. 
Політична цензура друкованих видань в УСРР - УРСР: становлення, технологія, еволюція. 1919 - 1990 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.О. Федотова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2009. — 33 с. — укp.

Досліджено витоки цензури друкованої продукції у світовій і вітчизняній історичній практиці, а також сутність політичної цензури як явища та її понятійний апарат. Розглянуто основні напрямки цензурної діяльності з контролю бібліотечної, музейної та книготорговельної сфери, ввозу літератури з-за кордону, збереження державної таємниці в пресі. Висвітлено функції цензури у вигляді різних форм обмеження друкованих видань, зокрема, цензорських втручань у текстові матеріали на етапі попереднього та наступного контролю, здійснення бібліотечних чисток, складання проскрипційних матеріалів. Зазначено, що шляхом введення в науковий обіг значної частини архівних джерел (партійних, цензурних, державних, громадських) з фондів державних архівних зібрань і використання широкого масиву опублікованих документів простежено особливості реалізації політичної цензури в Україні на різних етапах її еволюції протягом радянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-7 + Ч610.3(4УКР)6-7 в2:Ф +
Шифр НБУВ: РА368746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левчук О.М. 
Розвиток кооперативного книговидання в Україні в кінці ХІХ - першій третині ХХ ст. (на прикладі Всеукраїнського кооперативного книговидавничого і книготорговельного товариства "Книгоспілка"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.М. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На базі результатів аналізу літературних і архівних джерел висвітлено діяльність кооперативного видавництва Книгоспілки у 1920 - 1930-х рр. протягом історичного періоду "нової економічної політики" (непу) в Радянському Союзі. Досліджено кооперативно-громадський книгодрук як осібну систему, яка виникла з ініціативи українського широкого загалу, внаслідок чого самоствердження українців як нації відбулося в усіх галузях їх життя (культурній, громадській, політичній). Предметом зазначеної праці стали різні аспекти діяльності Книгоспілки як провідної кооперативно-видавничої організації в Україні за непу: соціально-економічні, історичні та політичні умови діяльності, авторська й читацька аудиторія, взаємодія з іншими суб'єктами видавничої справи та красного письменства, бізнесові та інформаційні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч610.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325735

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського