Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (357)Книжкові видання та компакт-диски (984)Журнали та продовжувані видання (490)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч518.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Вишневська Ю. В. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення діяльності у сфері сільського туризму в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Вишневська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано авторське право на визначення поняття "туристична діяльність", розглянуто понятійний апарат туризму та сільського туризму, досліджено роль та значення сільського туризму в туристичній діяльності України. Виділено тенденції та проблеми агротуризму з урахуванням міжнародного та національного досвіду, висвітлено особливості та прогалини у правовому забезпеченні сільського туризму, а також проблеми сертифікації, стандартизації та ліцензування окремих видів послуг, що надаються у даній сфері. Проаналізовано та розкрито основні шляхи впровадження у національний правовий механізм європейського досвіду з організації сільського туризму. На підставі грунтовного аналізу держваної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч518.113.9
Шифр НБУВ: РА381667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Лань Давей 
Оцінка і використання рекреаційних ресурсів провінції Хебей (Китай) для цілей спортивно-оздоровчого туризму: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / Лань Давей ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Виявлено основні закономірності формування територіальної системи задоволення рекреаційних потреб населення й основи її функціонування. На підставі рекреаційного оцінювання гірських природно-територіальних комплексів і гідрологічної мережі регіону розроблено маршрути з деяких (найбільш популярним) видів спортивно-оздоровчого туризму. Встановлено навантаження на рекреаційні території під час використання їх для активного відпочинку та спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.115(54КИТ1-4) + Ч511.172
Шифр НБУВ: РА383249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хмілярчук Н.С. 
Педагогічні умови організації навчальної практики майбутніх менеджерів туристичної сфери: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.С. Хмілярчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Показано, що формування педагогічних умов організації навчальної практики менеджерів сфери туризму має базуватися на основних її завданнях (ознайомленні студентів зі специфікою майбутньої спеціальності й одержанні ними первинних професійних умінь і навичок з професійно орієнтованих дисциплін) та світових тенденціях у розвитку туризму. Визначено, що засадничими підходами до організації практики є інтегративний, діяльнісний і компетентнісний. Інтегровану навчальну практику розглянуто як окремий вид професійної підготовки фахівця, зумовлений спеціальними завданнями та взаємопов'язаний з реалізацією відповідного інтегративного змісту, форм і методів навчання. Обгрунтовано принципи організації навчальної практики майбутніх менеджерів туристичної сфери та розроблено методику етапної організації інтегрованої навчальної практики. У запропонованій програмі навчальної практики максимально реалізовано інтегрований підхід до використання інформаційних технологій та іншомовних джерел інформації у професійній діяльності менеджерів у галузі міжнародного туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.11 +
Шифр НБУВ: РА354725

Рубрики:

      
4.

Костюкова О.М. 
Розвиток краєзнавчо-екскурсійної справи в Україні в 20-х роках XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Костюкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи формування мережі центрів краєзнавчо-екскурсійної роботи (екскурсійних баз і бюро) та основні напрямки їх діяльності: методичне забезпечення краєзнавчих екскурсій, підготовку кадрів з краєзнавчо-екскурсійної справи, створення та організацію краєзнавчо-екскурсійних маршрутів місцевого та республіканського значення по Україні, надання пільг центрам краєзнавчо-екскурсійної роботи та екскурсантам. Комплексно досліджено керівні структури краєзнавчо-екскурсійної справи, визначено періодизацію їх діяльності. Доведено, що розвиток зазначеної справи відбувався на грунті краєзнавства, охорони пам'яток, музеєзнавства. Простежено запровадження краєзнавчих екскурсій у навчально-виховному процесі загальноосвітніх шкіл, середніх спеціальних і вищих навчальних закладів, у роботі культосвітніх установ, у науковій та просвітницькій діяльності наукових товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч518.112.1 + Ч771.321 + Д891(45УКР) +
Шифр НБУВ: РА325281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Гуслякова О. Ю. 
Розвиток механізмів державного регулювання соціального туризму в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. Ю. Гуслякова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність поняття соціального туризму як сфери створення, просування та реалізації соціального туристичного продукту для задоволення потреб у подорожах, інших видах туристичного відпочинку слабозахищених у соціальному відношенні громадян. Розроблено принципи його розвитку та запропоновано класифікацію соціального туризму. Визначено необхідні умови розвитку соціального туризму, а також механізми їх створення. Досліджено зарубіжний досвід розвитку соціального туризму. Обгрунтовано необхідність створення організаційних структур управління розвитком соціального туризму. Розроблено механізми створення системи відпускних чеків. Поглиблено концептуальні підходи до визначення напрямів розвитку соціального туризму. Запропоновано заходи щодо державного регулювання соціального туризму. Визначено шляхи законодавчого забезпечення розвитку соціального туризму шляхом розробки ключових положень проекту модельного закону "Про соціальний туризм", зокрема правового визначення суб'єктів, об'єктів, мети й інструментів, системи державного регулювання соціального туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.113.9 + Х819(4УКР)135
Шифр НБУВ: РА376320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Соловей Л. С. 
Становлення вітчизняної системи підготовки майбутніх фахівців сфери туризму (друга половина XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л. С. Соловей ; НАПН України, Ін-т вищої освіти. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Відтворено ретроспективу становлення вітчизняної системи підготовки фахівців сфери туризму та досліджено соціально-економічні передумови її зародження. Розроблено періодизацію становлення вітчизняної системи підготовки туристичних кадрів, розкрито систему їх підготовки для різних видів туризму (внутрішнього, іноземного, спортивного, молодіжного, дитячого тощо) у період розвитку масового туризму. Проведено в історичному аспекті дослідження еволюції змісту та форм організації підготовки фахівців туристичної сфери. Уведено до наукового обігу архівні документи та матеріали, що дозволяють створити цілісне уявлення про становлення системи підготовки туристичних кадрів в Україні. Розроблено рекомендації щодо оптимізації вітчизняної системи підготовки фахівців сфери туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.11
Шифр НБУВ: РА386045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Голубець І. М. 
Туризм як фактор розвитку екологічної культури України (кін. XX - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. культурології: 26.00.01 / І. М. Голубець ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми екологічного туризму (ЕТ) у контексті природозбереження. Досліджено взаємозв'язок екологічної культури та туризму, розкрито зміст споріднених понять у термінології туризму. Розглянуто світовий досвід у галузі туризму, нормативно-правову базу міжнародного і вітчизняного законодавства. Охарактеризовано сільський, зелений, аграрний, природний, фермерський туризм у контексті екологічної культури туризму. Розкрито феномен ЕТ, його виховний потенціл, особливу увагу приділено проблемам екологічно адаптованого туризму (ЕАТ) щодо дбайливого ставлення до природи. Висвітлено культурологічні аспекти ЕАТ, спрямовані на цілісність природи та людини в її планетарних ознаках людського буття в просторі всесвітньої культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161 + Ч518.113.9
Шифр НБУВ: РА382079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шафранський В. В. 
Формування готовності до професійної діяльності майбутніх фахівців зі спортивно-оздоровчого туризму у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / В. В. Шафранський ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підготовки майбутніх фахівців (МФ) зі спортивно-оздоровчого туризму (СОТ). Подано основні вимоги до фахівців сфери туризму та розкрито особливості туристичної освіти у ВНЗ. Визначено сутність та зміст компонентів готовності до професійної діяльності (ПД) МФ з СОТ та охарактеризовано критерії, показники та рівні їх прояву. Запропоновано модель підготовки студентів факультету туризму до спортивно-оздоровчої діяльності, психолого-педагогічні умови її реалізації, а також програму і методику формування готовності до ПД МФ з СОТ. Доведено ефективність даної моделі щодо формування готовності до ПД МФ з СОТ у ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.113.9
Шифр НБУВ: РА381937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Александрова С. А. 
Формування професійно-комунікативної комптентності майбутніх фахівців підприємств туристської індустрії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. А. Александрова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито суть і структуру професійно-комунікативної компетентності, розглянуто її особливості для майбутніх фахівців туристської індустрії. Теоретично обгрунтовано педагогічні умови ефективності процесу формування комунікативної компетентності студентів туристських спеціальностей й експериментально перевірено технологію їх реалізації. Визначено критерії, показники та рівні сформованості професійно-комунікативної компетентності студентів. Доведено ефективність упровадження теоретично обгрунтованих педагогічних умов ефективності формування професійно-комунікативної компетентності майбутніх фахівців туристської індустрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.11
Шифр НБУВ: РА375258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Галицька М.М. 
Формування у студентів вищих навчальних закладів сфери туризму готовності до іншомовного спілкування: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.М. Галицька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено структуру готовності майбутніх фахівців сфери туризму до професійного іншомовного спілкування, компонентами якої є: комунікативно-мотиваційний, змістовий, процесуальний і самооцінний. Запропоновано педагогічну технологію формування у майбутніх фахівців сфери туризму готовності до іншомовного спілкування. Визначено зміст, форми, методи, засоби та педагогічні умови формування готовності до іншомовного спілкування. Охарактеризовано основні етапи впровадження педагогічної технології формування готовності до іншомовного спілкування, встановлено критерії та рівні її сформованості. Удосконалено навчально-тематичний план і програму з дисципліни "Іноземна мова професійного спрямування" для студентів вищих навчальних закладів сфери туризму. Уточнено принципи добору змісту навчання іншомовного спілкування та умови впровадження компетентнісного підходу у процес професійної підготовки майбутніх фахівців сфери туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.11 +
Шифр НБУВ: РА349417

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського