Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (365)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч511.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Демінський О.Ц. 
Дидактичні засади оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.09 / О.Ц. Демінський ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність, структуру, фактори оптимізації навчально-тренувального процесу, виявлено особливості спортивного тренування у системі багаторічних занять спортом, обгрунтовано дидактичну концепцію та умови оптимізації даного процесу. Розроблено дидактичну концепцію оптимізації навчально-тренувального процесу у системі підготовки спортсменів. Зазначено, що вона являє собою сукупність положень методологічного, теоретичного та методичного змісту. Реалізовано широку програму дослідно-експериментальної роботи, пов'язану з розробкою, апробацією, перевіркою ефективності побудови спортивного тренування на стадії базової підготовки спортсменів, а також стадії максимальної реалізації спортивної майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5 +
Шифр НБУВ: РА324216

Рубрики:

      
3.

Масрі 
Історичні передумови і організаційно-методичні основи підготовки спортсменів до Олімпійських ігор: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Саїд Мохамед Масрі ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5с
Шифр НБУВ: РА342032

      
4.

Колосов А.Б. 
Когнітивний ресурс підвищення стрес-стійкості кваліфікованих спортсменів (на прикладі студентів ВНЗ фізкультурного профілю): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Б. Колосов ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто феномен когнітивного ресурсу, розкрито його сутність і зміст, співвідношення структурних компонентів і їх значення для забезпечення стрес-стійкості кваліфікованих спортсменів-студентів. Проаналізовано сучасний стан досліджень з проблеми формування стрес-стійкості у спортсменів, зокрема, виявлено основні її детермінанти в когнітивній сфері. Досліджено особливості композицій компонентів когнітивного ресурсу у спортсменів різних спортивних спеціалізацій і рівнів кваліфікації. Показано, що різнобічне використання когнітивних ресурсних можливостей психіки атлетів ефективним чином підвищує здатність спортсменів до реалізації спортивного потенціалу на змаганні. Розроблено тренінг активізації когнітивного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-5 + Ч511.515 +
Шифр НБУВ: РА349659

Рубрики:

      
5.

Сіренко Р.Р. 
Механізми формування взаємозв'язків фізичної та розумової працездатності у підлітків під впливом м'язової діяльності: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.Р. Сіренко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії і практики юнацького спорту щодо методики комплексного контролю фізичної і розумової працездатності та відновних процесів у підлітків за умов напруженої м'язової діяльності. Виявлено негативні компоненти механізму адаптації до фізичних навантажень, які проявляються у зниженні фізичної та розумової працездатності, різноманітних порушеннях у електрокардіограмі, а такожу переході адаптивних взаємозв'язків у компенсаторні у весняний період та зникненні взаємозв'язків. Доведено доцільність використання методики комплексного контролю фізичної та розумової працездатності юних спортсменів з метою корекції тренувального процесу і запобігання негативним впливам напруженої м'язової діяльності на стан здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521
Шифр НБУВ: РА314676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кость М.М. 
Організаційні основи розвитку фізкультурно-спортивного руху серед сільського населення України: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.М. Кость ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано шляхи реформування системи фізичної культури і спорту на сільському та районних рівнях на підставі результатів проведеного організаційно-управлінського експерименту в Стрийському районі Львівщини. Упроваджено у практику рекомендації щодо удосконалення організації фізкультурно-спортивної роботи серед сільського населення на етапі переходу України до ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5 + Ч514(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Ходінов В.М. 
Особливості адаптаційних впливів при взаємодії сеченовського ефекту активного відпочинку з фізичними тренуваннями: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Ходінов ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено адаптаційні ефекти, що проявляються у змінах м'язової працездатності, а також реакції кровообігу і дихання, які формуються в процесі фізичного тренування під впливом різних видів активного відпочинку (АВ). Розкрито роль судинного і тканинного факторів відновлення у реалізації сєченовського ефекту АВ у процесі фізичного тренування. Розглянуто можливості й ефективність використання АВ у заняттях з фізичного виховання студентів. Доведено, що застосування АВ у вигляді діяльності нестомлених м'язів у процесі фізичного виховання студентів значно підвищує моторну щільність занять, покращує функціональний стан серцево-судинної системи та прискорює відновлення розумової працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5
Шифр НБУВ: РА327024

Рубрики:
  

      
8.

Маленюк Т.В. 
Оцінка індивідуальних можливостей моторно обдарованих хлопчиків 10 - 13 років: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання / Т.В. Маленюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено систему оцінки фізичної обдарованості школярів, яка містить: комплексне тестування індивідуальних можливостей учнів, переведення результатів у бали за загальними та диференційованими оціночними шкалами, використання вагових коефіцієнтів значущості кожного показника для різних видів рухової діяльності та визначення інтегральної оцінки фізичної обдарованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521
Шифр НБУВ: РА315819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кудряшов Є.В. 
Побудова і контроль тренувального процесу волейболісток на етапі спеціалізованої базової підготовки: Автореф. дис... канд. з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Є.В. Кудряшов ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 22 с. — укp.

Експериментально встановлено показники рівня розвитку фізичних якостей, технічної та ігрової підготовленості для волейболісток різної кваліфікації та ігрового амплуа. Проведено порівняльний аналіз показників фізичної та технічної підготовленості, одержаних експериментальним шляхом і розрахованих методами математичної статистики. Виявлено взаємозв'язок різних аспектів підготовленості та їх вплив на ефективність змагальної діяльності. Запропоновано критерії оцінки інтенсивності тренувальних вправ та оптимальне співвідношення основних і допоміжних засобів у макроциклі тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.69 + Ч511.521 +
Шифр НБУВ: РА331772

Рубрики:

      
10.

Богданович Л.В. 
Реактивність системи дихання юних спортсменів в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Богданович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реактивність системи дихання юних спортсменів циклічних видів спорту в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування. Встановлено, що реактивність системи дихання людини досить стала величина, за якою конкретну особу можна віднести до типу реагування "спринтер", "стайєр" та "середній тип". Простежено зміни вентиляторної відповіді на гіперкапнію, пов'язані з впливом високих фізичних навантажень під час тренувальних занять. Характер змін служить за критерій оптимізації індивідуального процесу фізичного тренування. Встановлено, що вентиляторна чутливість до гіперкапнії у дівчат-спортсменок залежить від фаз оваріально-менструального циклу. Створено математичну модель залежності реактивності системи дихання у відповідь на гіперкапнічний стимул. Доведено, що реакція серцево-судинної системи на гіперкапнічний стимул під час зворотнього дихання не має системних закономірностей, психофізіологічна реактивність особи не залежить від її типу реагування на гіперкапнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 + Ч511.521
Шифр НБУВ: РА311630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Голуб В. А. 
Реалізація принципу єдності фізичного та морального виховання на уроках фізичної культури у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / В. А. Голуб ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено вікову динаміку розвитку структури фізичних здібностей, моральних якостей та успішності у навчанні молодших школярів. Вперше вивчено взаємозв'язки фізичних здібностей, моральних якостей та успішності у навчанні дітей молодшого шкільного віку. Розроблено організаційно-методичну модель, яка забезпечує реалізацію органічної єдності фізичного та морального виховання дітей молодшого шкільного віку на заняттях фізичною культурою. Наведено наукові дані про вікові особливості розвитку фізичних здібностей, моральних якостей та успішності у навчанні молодших школярів. Висвітлено зміст спортивно-ігрових та ігрових засобів, важливих для всебічного виховання дітей молодшого шкільного віку. Встановлено систему контролю й оцінювання фізичних здібностей та моральних якостей школярів молодшого віку на заняттях фізичною культурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч421.354 + Ч511.515
Шифр НБУВ: РА3781100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Підкопай Д.О. 
Силова підготовка жінок 19 - 29 років на основі використання ковзних поверхонь: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання та спорту: 24.00.02 / Д.О. Підкопай ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методику фізичних вправ "Силове ковзання". Описано чотири рівні класифікації фізичних вправ, а також три можливі напрями застосування даної методики для оптимізації силової підготовки жінок віком 19 - 29 років. Вивчено зміни рівня силової підготовки жінок зазначеного віку під впливом фізичних вправ методики "Силове ковзання" та фізичних вправ напряму фітнесу бодішейп. Запропоновано підходи до організації тренувального процесу для жінок віком 19 - 29 років на основі впровадження фізичних вправ за методикою "Силове ковзання" з метою оптимізації процесу силової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.526
Шифр НБУВ: РА318529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ананченко К.В. 
Техніко-тактична підготовка дзюдоїстів високого класу на основі аналізу модельних характеристик: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / К.В. Ананченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито основні напрямки змагальної техніки борців світового класу. Розглянуто модельні характеристики підготовленості дзюдоїстів, що орієнтують на досягення конкретних рівнів удосконалення визначених показників підготовленості. Здійснено порівняння індивідуальних показників конкретного спортсмена з модельними характеристиками даного рівня підготовленості, наведено оцінку слабких і сильних показників його тренованості, з урахуванням яких необхідно планувати та коригувати тренувальний процес, визначати засоби та методи впливу на нього. Розроблено спеціальні підготовчі вправи, комплекси тренувальних завдань для більш раціональної побудови навчального заняття зі спортсменами, що займалися в експериментальній групі. Ефективність запропонованої системи формування та становлення індивідуальної техніки підтверджено результатами змагань. Особливу увагу в програмі експерименту приділено удосконаленню борцями експериментальної групи техніки кидка підхопленням після захоплення двох рукавів супротивника, базових кидків у стійці з різних захоплень, а також виконанню технічних дій дзюдо в комбінаціях і в контратаці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.512 + Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА348741

Рубрики:

      
14.

Грицишин Т.Р. 
Технічна підготовка спортсменів-танцюристів на основі підвідних вправ та опорних точок фігур програми STUDENT: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 05.23.01 / Т.Р. Грицишин ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням методу фрагментації техніки спортивних танців латиноамериканської програми розроблено моделі їх виконання, які передбачають врахування опорних точок. Удосконалено класифікацію рухів у спортивних танцях (за складністю, характером взаємодії партнерів і частинами тіла), що дозволило здійснити моделювання техніки фігур на підставі опорних точок. Розвинуто класичну теорію вимірювань якості шляхом розробки кваліметричної системи для спортивних танців (шкали оцінок, методики оцінювання, технології виведення оцінок і моделі бригади експертів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.512 +
Шифр НБУВ: РА353542

Рубрики:

      
15.

Шкребтій Ю.М. 
Управління тренувальними і змагальними навантаженнями спортсменів високого класу в умовах інтенсифікації процесу підготовки: Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ю.М. Шкребтій ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Розкрито теоретичні, методичні та практичні компоненти системи управління тренувальними та змагальними навантаженнями спортсменів високого класу. Визначено дискусійні положення, перспективи подальшого вивчення системи олімпійської підготовки, а також шляхи практичного використання результатів досліджень у навчально-тренувальному процесі. Запропоновано теоретичне й експериментальне дослідження закономірностей і тенденцій у методиці управління регувальними та змагальними навантаженнями спортсменів високого класу, систематизації наявного знання у цій області з його уточненням, розширенням та перевантаженням. Визначено загальні закономірності управління терміновими реакціями адаптації спортсменів високої кваліфікації протягом дня, а також можливості застосування різних програм і компонентів навантажень для управління розвитком якостей, які визначають рівень спортивних досягнень. Сформульовано принципи подальшого удосконалення управління підготовкою спортсменів в інших видах спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.54 +
Шифр НБУВ: РА344881

Рубрики:

      
16.

Мосійчук Л.В. 
Формування комплексної системи навчально-тренувальних завдань у фізичному вихованні школярів (на прикладі підлітків 13 - 14 років): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.В. Мосійчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано технологію формування комплексної системи навчально-тренувальних завдань у фізичному вихованні школярів та добору адекватних засобів її реалізації. Розроблено схему аналізу фізичних якостей за видами їх прояву, відповідно якій виділено 16 складових. Це дає змогу конкретизувати тренувальну спрямовність всебічного розвитку фізичний якостей. Обгрунтовано програму всебічного розитку фізичних якостей шляхом комбінування окремих тренувальних завдань, що передбачає їх мінімальну кількість із забезпеченням удосконалення всіх факторів, які зумовлюють прояв загальної рухової активності школярів. Запропоновано методику комплексного вирішення навчальних і тренувальних завдань з метою всебічного розвитку фізичних якостей відповідно навчальним вправам. За даною методикою визначено засоби комплексного розв'язання цих завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521 + Ч421.354 +
Шифр НБУВ: РА329838

Рубрики:

      
17.

Осіпцов А. В. 
Формування моральних якостей учнів професійно-технічних навчальних закладів у процесі фізичного виховання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / А. В. Осіпцов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено пріоритети в формуванні професійно-моральних якостей учнів у процесі фізичного виховання та розроблено організаційно-педагогічні умови їх реалізації в навчально-виховному закладі. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено доцільність організації процесу фізичного виховання як педагогічної системи відкритого типу, спрямованої на формування моральної структури особистості учнів. Виявлено та рекомендовано для використання інтерактивні засоби, методи та форми фізичного виховання, які компліментарне обумовлюють необхідність прояву професійно актуальних моральних якостей учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.516 + Ч461.352
Шифр НБУВ: РА376410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ровний А.С. 
Формування системи сенсорного контролю точнісних рухів спортсменів: Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А.С. Ровний ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Зазначено, що підвищення інтенсивності впливів навколишнього середовища на організм людини, збільшення загальних фізичних навантажень, які відбуваються на фоні значного психологічного напруження, спричиняють порушення точності рухів у виробничій і спортивній діяльності. Вперше комплексно досліджено функціональний стан і співвідношення рухової, зорової, вестибулярної та слухової сенсорних систем, які безпосередньо беруть участь у регуляції рухової діяльності спортсменів. Обгрунтовано та розроблено концепцію сенсорного управління точністю рухів у процесі тренувальних занять. Наведено методику підвищення функціональної активності сенсорних систем засобами спортивного тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.511
Шифр НБУВ: РА316434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Коханець П.П. 
Формування фізичних і вольових здібностей у дітей молодшого шкільного віку в процесі спрямованої фізичної підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / П.П. Коханець ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему поєднаного формування фізичних і вольових здібностей у дітей молодшого шкільного віку у процесі спрямованої фізичної підготовки. Вперше одержано дані, що підтверджують теоретичну концепцію про взаємозв'язок фізичних і вольових здібностей у дітей віком 8-ми та 9-ти років. Розглянуто наукові факти про їх фізичний стан і вольову сферу, наведено її характеристику як цілісної динамічної системи, яка має певну структуру та змінюється в процесі розвитку організму. Встановлено найбільш інформативні показники фізичних і вольових здібностей та розроблено диференційовані оцінювальні таблиці для визначення рівня їх розвитку. Уперше розкрито факторну структуру показників фізичного розвитку, фізичної підготовленості, вольових здібностей та успішності у навчанні. Обгрунтовано педагогічні умови поєднаного формування фізичних і вольових здібностей у процесі спрямованої фізичної підготовки. Охарактеризовано основні компоненти фізичного навантаження у процесі формування фізичних і вольових здібностей. Розроблено навчально-методичний посібник "Формування вольових здібностей у дітей молодшого шкільного віку в процесі занять фізичною культурою".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521 + Ч421.221.354 +
Шифр НБУВ: РА345407

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського