Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (500)Книжкові видання та компакт-диски (311)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч511.153.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Малімон О.О. 
Диференційований підхід у процесі фізичного виховання студентів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.О. Малімон ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

      
2.

Кривенко А.П. 
Ефективність комплексного застосування вправ з різним рівнем гравітаційного навантаження у фізичному вихованні студенток: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.П. Кривенко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено, науково обгрунтовано та запроваджено до практики методики комплексного застосування вправ, що модулюють різні рівні гравітаційного навантаження у фізичному вихованні студенток. Установлено вплив фізичних вправ, які моделюють різні рівні гравітаційного навантаження, на фізичний стан студенток під час занять фізичним вихованням у ВНЗ. З'ясовано залежність і взаємозв'язок між вправами, що модулюють різні рівні таких навантажень і рівнем фізичного стану студенток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА348498

Рубрики:

      
3.

Савчук С.А. 
Корекція фізичного стану студентів технічних спеціальностей в процесі фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / С.А. Савчук ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 18 с. — укp.

Визначено комплекс організаційно-педагогічних умов оптимізації фізичного виховання студентів вищих технічних закладів освіти як засобу корекції їх фізичного стану і зміцнення здоров'я. Науково обгрунтовано та розроблено програму оздоровчих занять фізичними вправами для юнаків і дівчат віком 17 - 21 рік. Розширено уявлення про вікові та статеві особливості фізичної підготовки, стану здоров'я, ставлення до фізичного виховання і спорту, з'ясовано рівень знань з фізичної культури і спосіб життя студентів. Встановлено кореляційні зв'язки між окремими показниками фізичного здоров'я і рівнем фізичної підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА318471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гунько П.М. 
Методика навчання студентів застосовувати силові навантаження в процесі фізичного виховання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / П.М. Гунько ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику формування у студентів умінь і навичок фізичного самовдосконалення шляхом використання силових навантажень. Проведено планування компонентів силового навантаження з комплексним урахуванням мотиваційних прагнень і фізичних можливостей організму студентів. Відзначено, що запропонований алгоритм річного циклу занять фізичними вправами силової спрямованості з урахуванням графіка навчальних занять у ВНЗ забезпечує оптимальну динаміку силових навантажень залежно від періодів навчального року: семестрів, екзаменаційних сесій, практик, зимових і літніх канікул. Такий алгортим дозволяє досягти відповідності відновлювальних заходів факторам педагогічного впливу, раціонально використовувати різноманітні засоби та методи розвитку сили. Це дозволяє систематично та поступово збільшувати навантаження у процесі проведення навчальних занять. Відзначено, що підвищенню ефективності проведення навчальних занять з використанням фізичних вправ силової спрямованості сприяють створені педагогічні умови вдосконалення силових здібностей студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485.1 + Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА358071

Рубрики:

      
5.

Чабан І.П. 
Оздоровчо-прикладне фізичне виховання студентів спеціального медичного відділення з використанням тренажерних пристроїв: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / І.П. Чабан ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію оздоровчо-прикладної підготовки студентів. Розроблено методику складання індивідуальних програм занять з використанням тренажерних пристроїв. На підставі біомеханічного аналізу вправ на тренажерах створено банк даних та класифікацію вправ з урахуванням їх впливу на організм студентів. Вивчено мотиви до занять фізичною культурою, а також фактори, які спонукали студентів до активної діяльності з метою вдосконалення свого організму та зміцнення здоров'я. Визначено функціональний взаємозв'язок результатів зростання рухової активності та психоемоційного стану студентів. За результатами експериментального дослідження, проведеного зі студентами I - II курсів гуманітарних факультетів, виявлено, що впровадження до навчального курсу занять з використанням тренажерних пристроїв, індивідуальний вибір вправ та їх спрямованість на розвиток послаблених рухових якостей сприяли покращанню рівня фізичного стану студентів спеціального медичного відділення. Відзначено, що інформованість студентів про стан їх здоров'я сприяє підвищенню мотивації до занять фізичними вправами, спонукає до розвитку в студентів самосвідомості та професійної самовизначеності як педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ч511.95
Шифр НБУВ: РА321686

Рубрики:

      
6.

Хрипко Л.В. 
Оптимізація процесу фізичного виховання в аграрних вищих навчальних закладах України з використанням комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.В. Хрипко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено комплекс організаційно-педагогічних умов оптимізації фізичного виховання студентів аграрних вищих навчальних закладів (ВНЗ). Виявлено закономірності взаємозв'язку показників фізичної підготовленості та рівня фізичного здоров'я студентів. Конкретизовано особливості мотиваційної структури до занять фізичними вправами студентів даних ВНЗ України. Науково обгрунтовано та розроблено навчальну програму з оздоровчою спрямованістю занять фізичною культурою. Доповнено теоретичні уявлення про механізм управління фізичним станом студентів з використанням розробленої комп'ютерної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА323288

Рубрики:

      
7.

Лущак А.Р. 
Оптимізація психофізичної підготовки курсантів вищих закладів освіти МВС України: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.Р. Лущак ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено рівні психофізичної підготовки курсантів вищих навчальних закладів освіти МВС України, розроблено методику підвищення психофізичної готовності та наведено критерії її оцінки. За результатами проведеного дослідження визначено вихідні рівні психофізичних якостей курсантів, функціональний стан основних систем життєдіяльності курсантів 1 - 3 курсів, особливості їх розумової та фізичної працездатності, обсяг рухової активності. Запропоновано програму навчальних занять з фізичної підготовки для розвитку фізичних якостей курсантів з використанням спеціальних вправ з самбо та рукопашного бою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА315803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ніколаєв С.Ю. 
Оптимізація рухової активності студенток залежно від психофізичних особливостей: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.Ю. Ніколаєв ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано комплекс організаційно-педагогічних умов, які визначають рівень рухової активності студенток вищих закладів освіти. Створено диференційовану програму оздоровчих занять з урахуванням психофізичних особливостей студенток, розроблено комплекси фізичних вправ і дозування навантажень для розвитку їх психофізичних можливостей. Визначено кількісні взаємозв'язки між показниками психофізичних особливостей, рівнями рухової активності та фізичної підготовленості студенток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА331897

Рубрики:

      
9.

Драчук А.І. 
Оптимізація фізичного виховання студентів вищих закладів освіти гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.І. Драчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень та обгрунтовано методику підвищення фізичної підготовленості студентів шляхом оптимізації навчально-виховного процесу з фізичного виховання студентів І-V курсів педагогічних непрофільних вузів з використанням елементів з баскетболу. Різні аспекти проблеми розглянуто у зв'язку з індивідуальними особливостями студентів, обсягом рухової активності, фізичною і розумовою працездатністю, психофізіологічними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА314061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Піддубний О.Г. 
Оптимізація фізичної підготовки курсантів вищих військових навчальних закладів у період первинного професійного навчання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / О.Г. Піддубний ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено традиційну систему фізичної підготовки під час початкового військового професійного навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ), з'ясовано структуру, зміст, функціональні компоненти навчання, виховання та розвитку військовослужбовців на різних етапах їх військово-професійного становлення. Запропоновано новий метод визначення оптимальних параметрів бігового навантаження для військовослужбовців у період початкового навчання, що обгрунтовано біоенергетичним рівнем забезпечення м'язової діяльності та реєстрацією показників кардіореспіраторної системи. Відзначено, що за умов використання запропонованого методу має місце висока точність визначення просторово-часових параметрів виконання вправ і об'єктивність оцінок у процесі фізичної підготовки курсантів. Обгрунтовано раціональну методику фізичної підготовки курсантів ВВНЗ залежно від специфіки етапів первинної військово-професійної підготовки з урахуванням їх індивідуальних фізіологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА325725

Рубрики:

      
11.

Шалепа О.Г. 
Оптимізація фізичної підготовки курсанток вищих військових навчальних закладів з урахуванням специфіки етапів професійного навчання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.Г. Шалепа ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З метою оптимізації навчального процесу вищих військових навчальних закладів розроблено комп'ютерну програму та створено системну модель поетапної фізичної підготовки курсанток, а також обгрунтовано методику з урахуванням фізіологічних та індивідуальних особливостей жіночого організму. Експериментально доведено, що цілеспрямований розвиток фізичних якостей курсанток на етапах навчання з індивідуальним підходом забезпечує підвищення рівня фізичного стану, загальної витривалості, покращання успішності навчання, зниження захворюваності та підвищення якості військово-професійної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ц4,8(4Укр)360.9
Шифр НБУВ: РА320694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Шалепа 
Оптимізація фізичної підготовки курсанток вищих військових навчальних закладів з урахуванням специфіки етапів професійного навчання: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Олександр Григорович Шалепа ; Львівський держ. ін-т фізичної культури. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ц4,8(4УКР)360.9
Шифр НБУВ: РА328935

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Базильчук В.Б. 
Організаційні засади активізації спортивно-оздоровчої діяльності студентів в умовах вищого навчального закладу: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання: 24.00.02 / В.Б. Базильчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Вперше запропоновано та апробовано організаційну модель спортивно-оздоровчої діяльності для підвищення обсягів рухової активності, покращення стану здоров'я та рівня фізичної підготовленості студентів вищих навчальних закладів (ВНЗ). Одержано нові дані щодо формування позитивної мотивації до занять спортом шляхом застосування активної пропаганди спортивних досягнень студентів-спортсменів ВНЗ і різних видів заохочень. Встановлено позитивний вплив оптимальної організації фізкультурно-спортивної діяльності ВНЗ на покращення рівня фізичної підготовленості, стану здоров'я та активізацію інтересів студентів до систематичних занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА333433

Рубрики:

      
14.

Клименко Г.В. 
Організаційно-методичне забезпечення фізичного виховання студенток з урахуванням оваріально-менструального циклу: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / Г.В. Клименко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблему фізичного виховання (ФВ) студенток з врахуванням зміни функціонального стану організму згідно з фазами менструального циклу. Розроблено й обгрунтовано методологічні та організаційні підходи до проведення занять з ФВ зі студентками, які грунтуються на взаємовідносинах викладача і студентки, етапності формування фізичного здоров'я та відповідних знань. Розглянуто вплив розроблених засобів ФВ на функціональний стан і фізичну підготовленість студенток основного навчального відділення. Результати комплексного обстеження студенток з використанням фізіологічних, психофізіологічних та педагогічних методів досліджень доводять високу ефективність даних організаційно-методичних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА318983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Пильненький В.В. 
Організаційно-методичні основи оздоровчого тренування студентів з низьким рівнем соматичного здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Пильненький ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено організаційно-методичні засади оздоровчого тренування студентів з низьким рівнем соматичного здоров'я. Обгрунтовано програму оздоровчого тренування таких студентів, яка передбачає врахування індивідуальних особливостей студентів. Ця програма дозволяє за мінімальної затрати часу одержати високий рівень здоров'я та можливість підтримувати його тривалий час. Експериментально на підставі експрес-скринінгу установлено межі фізичних навантажень залежно від рівня соматичного здоров'я даних осіб, з'ясовано педагогічні умови його покращення у процесі оздоровчого тренування. Наведено нові дані про стан соматичного здоров'я, фізичної працездатності, норми обсягу рухової активності та рівня розвитку основних фізичних якостей студентів. Обгрунтовано ефективність організаційно-методичних засад їх оздоровчого тренування на базі реалізації методичних принципів поступовості та безперервності, адекватності та ритмічності фізичного навантаження, цілеспрямованості засобів оздоровчого тренування. Завдяки такій організації занять рівень соматичного здоров'я наприкінці навчального року зріс від 2,0 - 2,5 до 3,5 - 4,5 бала (у тих, хто мав низький рівень здоров'я) і від 3,0 - 3,5 до 4,5 - 6 балів (за нижчого від середнього рівня здоров'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА343642

Рубрики:

      
16.

Зарічанський О.А. 
Педагогічні умови професійно-прикладної фізичної підготовки курсантів вищих закладів освіти I - II рівнів акредитації МВС України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.А. Зарічанський ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного дослідження процесу професійно-прикладної фізичної підготовки курсантів вищих навчальних закладів МВС України виявлено особливості цього виду підготовки за сучасних умов, визначено її теоретико-практичні компоненти (демонстративний - здійснювати показ вправ; діагностичний - фіксувати помилки, вчасно й оперативно виправляти їх; регулятивний - регулювати фізичне навантаження; контрольний - здійснювати контроль за процесом навчання, планувати навчально-тренувальний процес). Обгрунтовано складові професійно-прикладної фізичної підготовки курсантів (теоретичну, фізичну, психологічну та прикладну підготовка). Експериментально перевірено педагогічні умови, що забезпечують ефективність професійно-прикладної фізичної підготовки курсантів (використання в навчальному процесі ділових ігор, упровадження до практики тестового контролю для оцінювання знань і умінь). Уточнено суть поняття "професійно-прикладна фізична підготовка курсантів вищих закладів освіти МВС". Удосконалено методику виявлення рівнів професійно-прикладної фізичної підготовленості курсантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Х819(4Укр)112.01р:451 + Ч511.Т
Шифр НБУВ: РА318807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Кутек Т.Б. 
Підвищення фізичної підготовленості студенток, які проживають в умовах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.Б. Кутек ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Л., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено та обгрунтовано методику використання варіантів фізкультурно-оздоровчих занять у поєднанні з уживанням харчової домішки студентами, які мешкають за умов радіації. Розглянуто питання стосовно фізичного розвитку, функціональних можливостей, рівня фізичної підготовки студенток, які мешкають на радіаційно забруднених територіях. Порівняно результати дослідження організму студенток 17 і 20 років, які мешкають у IV зоні радіаційного контролю та екологічно чистій зоні, отримані у 1996 р. Проаналізовано дані студенток-ровесниць, досліджених до Чорнобильської аварії у 1985 р. Вивчено основні потреби та інтереси у заняттях фізичною культурою та спортом студенток різних екологічних зон проживання. Розроблено програму фізкультурно-оздоровчих занять для студенток, які мешкають за умов радіаційного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА314703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Котов Є.О. 
Підготовка студентів вищих закладів освіти до самостійних занять фізичними вправами: Автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Є.О. Котов ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано технологію підготовки студентів до самостійних занять фізичними вправами, що включає ієрархічну послідовність основних етапів (виховання позитивного ставлення та інтересу студентів до занять фізичними вправами, формування системи науково-практичних та спеціальних знань, необхідних для самостійних занять фізичними вправами, формування відповідних умінь і навичок, залучення студентів до систематичних занять фізичними вправами), педагогічних умов, засобів і методів навчання, а також дозування навантажень відповідно до індивідуальних можливостей студентів. Встановлено статистичні взаємозв'язки між антропометричними показниками, фізичною підготовленістю та функціональними можливостями організму студентів. Виявлено вплив мотиваційно-ціннісних пріоритетів студентів на зміст самостійних занять фізичними вправами. Доповнено відомості про фізичний стан студентів та його динаміку за період навчання у вищому закладі освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА328465

Рубрики:

      
Категорія:    
19.

Козіброцький С.П. 
Програмно-нормативні основи фізичного виховання студентів (історико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.П. Козіброцький ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано зміст, структуру, спрямованість навчальних програм з фізичного виховання для студентів вищих навчальних закладів України впродовж XX ст. Вивчено сучасний зарубіжний досвід програмно-нормативного забезпечення фізичного виховання студентів. Узагальнено характерні тенденції формування та укладання навчальних програм та обгрунтовано сучасні підходи щодо програмно-нормативних засад фізичного виховання студентів вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ч511.153.18 р30-211 + Ч51 р30-211
Шифр НБУВ: РА321346

Рубрики:

      
20.

Ярмощук О.О. 
Професійно-прикладна фізична підготовка жінок-військовослужбовців: Автореф. дис.... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.О. Ярмощук ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено найбільш ефективні засоби та методи фізичної та психологічної підготовки курсанток вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ до їх майбутньої професійної діяльності. За результатами констатуючого експерименту визначено вихідні дані фізичної та психологічної підготовки, функціонального стану основних систем організму курсанток, їх розумової та фізичної працездатності. Розроблено експериментальну програму, яка має сприяти адаптації до підвищених фізичних і розумових навантажень курсанток за умов навчального процесу у вищих навчальних закладах системи Міністерства внутрішніх справ України та в процесі подальшого служіння у Збройних силах та органах внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ч511.7
Шифр НБУВ: РА321557

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського