Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч311.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Усік О.Ю. 
Регуляція навчально-пізнавальної діяльності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Ю. Усік ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Базуючись на міждисциплінарному підході, досліджено феномен регуляції навчально-пізнавальної діяльності студентів за умов використання інноваційної освітньої моделі. Запропоновано визначення цього феномену. Специфіку регуляції обгрунтовано на підставі діалектичної природи самої навчально-пізнавальної діяльності у ВНЗ. Показано відмінності механізмів її регуляції у традиційній (класичній) та інноваційній системах освіти. Доведено регулятивну роль гуманістичних і ліберальних цінностей відносно характеру, змісту та цілей навчально-пізнавальної діяльності студентів. Визначено складові механізму регуляції даної діяльності в інноваційній моделі освіти, які відображають складну діалектичну єдність керованих і некерованих процесів у ході навчання, вільних і детермінованих вчинків суб'єктів навчально-пізнавальної діяльності, взаємодію духовних і тілесних аспектів спілкування її суб'єктів. Запропоновано принципи регуляції цієї діяльності студентів. Доведено, що практична реалізація цих принципів найбільшою мірою є ефективною за умов впровадження інноваційної концепції вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ч311.22 +
Шифр НБУВ: РА340773

Рубрики:

      
2.

Антонова О.Є. 
Теоретико-методологічні засади навчання обдарованих студентів у педагогічних університетах: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.Є. Антонова ; АПН України. Ін-т пед. освіти і освіти дорос. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні засади вивчення природи обдарованості. На підставі контент-аналізу обгрунтовано поняття "обдарованість". Проаналізовано концептуальні моделі обдарованості у працях вітчизняних і зарубіжних дослідників. Наведено результати вивчення історичного аспекту проблеми навчання та виховання обдарованої особистості. Виділено його основні етапи. Здійснено порівняльний аналіз підходів до навчання обдарованих дітей і молоді у розвинених країнах світу. Висвітлено основні тенденції розвитку навчання обдарованих студентів у педагогічних університетах. Проаналізовано особливості розбудови системи даного навчання в Україні та досвід у цій сфері. Обгрунтовано робочу модель педагогічної обдарованості як основи формування творчої особистості майбутнього вчителя. Розроблено концепцію роботи ВНЗ з обдарованими студентами. Визначено зміст кожного компонента робочої моделі педагогічної обдарованості та критерії їх оцінювання. Запропоновано методику навчання таких студентів. Висвітлено діяльність науково-методичного центру роботи з обдарованою студентською молоддю Житомирського державного університету. Узагальнено досвід організації та проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з педагогіки як ефективної форми розвитку одарованості майбутнього вчителя (викладача) до роботи з даною молоддю. Розроблено програму спецкурсу щодо підготовки викладачів педагогічного університету до роботи з обдарованими студентами. Здійснено преревірку ефективності моделі навчання обдарованих студентів у педагогічних університетах. Проаналізовано результати констатувального та формувального етапів експерименту. Визначено перспективні напрями розвитку проблеми навчання, виховання й актуалізації обдарованої молоді в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.220 + Ч311.220 + Ч311.220 + Ч311.220
Шифр НБУВ: РА357123

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського