Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (132)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч114(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Фесенко Н.С. 
Державне регулювання розвитку культури на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.С. Фесенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено правовий, організаційний та фінансовий механізми державного регулювання розвитку культури. З'ясовано суть понять "регулювання" як функції державного управління та "культура" - суспільного явища. Визначено цілі, методи та механізми державного регулювання. Узагальнено досвід здійснення державної політики у сфері культури в Україні та за кордоном, виділено три її моделі. Проаналізовано нормативно-правову базу регулювання сфери культури. Сформульовано основні суперечності існуючої системи державного управління її розвитком й обгрунтовано основні напрями вдосконалення відповідних механізмів на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Х819(4УКР)011.2-97 + Ч114(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА341769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Задихайло О.А. 
Організація управління культурою в Україні (адміністративно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.А. Задихайло ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання організації управління культурою в Україні. Визначено зміст державної політики у сфері культури, визначено основні напрями її реалізації. Запропоновано шляхи вирішення проблеми централізації та децентралізації у сфері державного управління культурою. Охарактеризовано систему органів управління культурою, визначено їх правовий статус й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення організаційної структури. Розглянуто особливості адміністративно-правового регулювання бібліотечної, клубної, музейної справи, а також діяльності театральних та архівних установ. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до законопроектів і чинних нормативно-правових актів у сфері культури та їх узгодження з законодавчими актами, що регулюють інші сфери суспільно-економічного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА346505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Костиря І. О. 
Політико-ідеологічні пріоритети управління культурою в період розбудови України як незалежної держави: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. О. Костиря ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості поняття управління культурою, виділено чинники, що впливають на даний процес. Політико-ідеологічні пріоритети управління культурою розглянуто як змістовну основу напрямків і механізмів реалізації управління культурою, що обумовлено історичними, соціальними, правовими, духовними чинниками певного соціокультурного середовища. На підставі порівняльного аналізу виокремлено зміст та особливості механізмів управління культурою за умов тоталітарного та демократичного суспільств. Проаналізовано особливості управління культурою в сучасній Україні, визначено його політико-ідеологічні детермінанти, надано оцінку їх реалізації й висвітлено основні стратегічні напрями управління культурою за умов подальшої демократизації українського суспільства. Акцентовано на актуальності налагодження партнерства держави з недержавним сегментом у процесі управління розвитком культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ч114(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Терехова О.В. 
Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.В. Терехова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему становлення громадської думки засобами соціально-культурної діяльності. Здійснено теоретичний аналіз наукової та методичної літератури з досліджуваної проблеми, охарактеризовано зміст, основні етапи, організаційно-методичні форми становлення громадської думки засобами соціально-культурної діяльності. Розроблено та експериментально апробовано модель варіативної програми використання виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР) + Ч712.4(4УКР)к3
Шифр НБУВ: РА327041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гулевич О.Ю. 
Ринок праці сфери культури України: методологія і практика регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.Ю. Гулевич ; НАН України. Інститут регіон. дослідж. — Львів, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні підходи до вивчення ринку праці сфери культури, виявлено тенденції його функціонування за умов трансформації моделі економіки України. Визначено суть поняття "ринок праці сфери культури", а також вплив факторів на його функціонування. Проаналізовано динаміку ринку праці даної сфери культури, а також якість робочої сили в ній. Розроблено механізм регулювання зайнятості у сфері культури, визначено напрями його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523.3 + У9(4Укр)49:Ч11 + Ч114(4УКР)п/р
Шифр НБУВ: РА317856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Волков С.М. 
Система мистецької освіти в культурі України 90-х років XX століття: традиції, реформи, перспективи: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.М. Волков ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи існування та особливості шляхів інтеграції системи мистецької освіти до європейського соціально-культурного простору. Визначено її місце та роль її у метасистемі культури, зв'язки з одопорядковими елементами - підсистемами мистецтво, освіта, культура. Розглянуто зміст мистецької освіти, структуру побудови та основні критерії її функціонування. Показано трансформацію поглядів на місце та роль центральних органів управління сферою культури та мистецтва у культурогенезі нового постіндустріального суспільства. На підставі результатів проведеного аналізу визначено необхідність збереження традицій системи та методики організації підготовки кадрів з мистецьких напрямків, запровадження нових спеціальностей та напрямків підготовки з метою інтеграції у світовий культурний простір. Зроблено висновки про подальші шляхи удосконалення системи підготовки мистецьких кадрів, піднесення ролі мистецьких закладів освіти у формуванні культури суспільства, збереженні культурних традицій, поєднанні їх з вирішенням проблем інтеграції культури України у світову систему, розглянуто можливі шляхи розвитку системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03р(4УКР) + Ч114(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Троєльнікова Л.О. 
Соціально-педагогічні умови удосконалення підготовки керівних кадрів органів державного управління в галузі культури і мистецтв: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Л.О. Троєльнікова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено соцільно-педагогічні умови і всебічно обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення підготовки керівних кадрів органів державного управління в галузі культури і мистецтв. Розроблено й експериментально перевірено соціально-педагогічну систему підготовки, яка забезпечує формування основних компонентів ефективної діяльності керівника у випадку зміни "філософії" управління: професіоналізму особистості, діяльності, самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР)п/р + Щ03(4УКР)п/р
Шифр НБУВ: РА310601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського