Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (105)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч111.154$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Українець Н. П. 
Державна реституційна політика України у сфері культурних цінностей (1991 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. П. Українець ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано розвиток політичного процесу та політичної діяльності (дебати в парламенті, переговори, двосторонні протокольні домовленості) органів державної влади у сфері реституційної політики, в контексті реституційних проблем вивчено діяльність ВРУ, КМУ, Міністерства культури і туризму (Мінкультури України), Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України (ДСК). Досліджено процес становлення спеціальних владних інститутів у сфері реституції культурних цінностей і їх діяльність. Обгрунтовано межі компетенції державних органів влади у реституційних процесах і зроблено висновок щодо доцільності використання у політичній практиці поняття "державна реституційна політика". Визначено пріоритети та запропоновано нові підходи до вирішення основних проблем реституційної політики в Україні. Вказано на ряд недоліків у законодавчій і виконавчій діяльності й в організації системи державної влади в цілому у даній сфер. Розкрито суперечності проведення державної політики щодо повернення в Україну культурних цінностей. Удосконалено існуючі підходи до дослідження державної політики у культурно-духовній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ч111.154
Шифр НБУВ: РА376725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Малишева О.В. 
Державне управління сферою туризму та охороною культурної спадщини (регіональний аспект): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Малишева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади державного управління сферою туризму та охороною культурної спадщини. На підставі вивчення концептуальних підходів вітчизняних і зарубіжних учених щодо вирішення проблеми удосконалення державної політики розвитку окремих галузей господарства й узагальнення емпіричних даних доведено доцільність впровадження нового виду туристичної діяльності - історичного туризму, що базується на використанні пам'яток історії з пізнавальною та виховною метою. Обгрунтовано напрямки удосконалення правового, організаційного, економічного, соціально-психологічного й інформаційно-аналітичного механізмів державного управління даними галузями. Визначено інституціональні особливості та суперечності управління розвитком туризму та використанням культурної спадщини в АР Крим та країні в цілому. Наведено пропозиції щодо удосконалення нормативно-законодавчої бази й організаційної структури управління, розрахунку міжбюджетних трансфертів для перерозподілу бюджетних коштів на утримання та використання об'єктів національного надбання. Розроблено модель "електронного уряду", впровадження якої забезпечує ефективне функціонування інформаційно-аналітичного механізму державного управління сферою туризму й охороною культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)684 + У9(4УКР-6КРИ)441.358-21,01 + Ч111.154 +
Шифр НБУВ: РА355851

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Надирова О.В. 
Діяльність державних і громадських організацій Франції по збереженню культурної спадщини (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Надирова ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасну систему збереження культурної спадщини у Франції, висвітлено історію її формування та розвитку. Проаналізовано практичний і теоретичний досвід Франції у сфері збереження культурної спадщини. Розглянуто основні принципи роботи державних, громадських і міжнародних інституцій на території Франції. Розглянуто основні етапи розвитку концептуальних засад і розповсюдження базових принципів збереження культурної спадщини у державній політиці Франції. Показано важливе значення державних органів влади як гаранта виконання законодавства. Розглянуто форми та принципи роботи інституційної системи захисту та збереження культурної спадщини у Франції, зокрема, характерні принципи класифікації, ідентифікації, оцінювання, систематизації та використання пам'яток. Досліджено відносини держави з приватними власниками пам'яток. Висвітлено роль і місце мережі громадських організацій Франції у справі збереження культурної спадщини країни, показано поступовий характер формування їх відносин з державою. Висвітлено діяльність міжнародних організацій, спрямовної на збереження культурної спадщини Франції. Наведено пропозиції щодо застосування досвіду Франції у сфері збереження культурної спадщини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)64-7 + Ф79(4ФРА) в2:Ч111 + Ч111.154 +
Шифр НБУВ: РА369130

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кучеревська Н.Л. 
Керченський лапідарій як суб'єкт культурологічної діяльності: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Н.Л. Кучеревська ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

На базі лапідарію Керченського історико-культурного заповідника, на підставі фактів, виявлених у його архіві, вивчено культуру боспорських греків. Проаналізовано інформацію, що міститься в лапідарних пам'ятниках з використанням культурологічного підходу. Розроблено стратегію, спрямовану на активізацію культурологічної діяльності лапідарію, що містить тактичні програми з розвитку науково-дослідної, фондової, консерваційної, експозиційної, культурно-освітньої роботи. Розроблено та впроваджено програму реставраційних заходів. Запропоновано нове ставлення до лапідарію як до сховища колекції витворів з каменю та як експозиційного та культурно-освітнього музейного комплексу. Створено модель музею лапідарних пам'ятників, що містить архітектурний проект музею як зони для розміщення колекції та прийому відвідувачів, а також центру культурної комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т229(0)321 + Ч111.154 + Т3(4УКР-6КРИ-2КЕР)л6 +
Шифр НБУВ: РА365476

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського