Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц9-51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Гонтаренко Л.О. 
Професіографічний аналіз діяльності працівників чергово-диспетчерської служби екстреного виклику МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Л.О. Гонтаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Доведено, що ефективність професійної діяльності персоналу чергово-диспетчерської служби екстреного виклику Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України як однієї з основних у ланцюгу дій усіх оперативно-рятувальних підрозділів щодо реагування на надзвичайні ситуації залежить від комплексу професійно важливих якостей працівників, який за результатами професіографічного опису має використовуватися під час проведення професійно-психологічного відбору та за умов психологічного супроводження діяльності персоналу. Як основні професійно важливі якості працівників чергово-диспетчерської служби екстреного виклику МНС України вірогідно виділено максимально значущі атенційні, мнемічні, моторні, імажинітивні, емоційні, вольові, мовні та комунікативні якості, а також провідні мотиви професійного вибору даних працівників. Виділено й описано основні психологічні типи працівників чергово-диспетчерської служби екстреного виклику МНС України, які мають загальні психологічні особливості, а саме: активно-послідовний, тривожно-інтровертований, імпульсивний й активно-імпульсивний тип працівників серед фахівіців "Служби 112"; імпульсиво-гіпостеничний, пасивно-залежний, невротично-боязливий та гіпертимний тип працівників серед фахівців зазначеної служби. Розроблено та запропоновано алгоритм (вирішальне правило) одержання психологічної інформації стосовно придатності особистості до диспетчерської діяльності у межах МНС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.29 + Ц9-51 +
Шифр НБУВ: РА356333

Рубрики:

      
2.

Рак Т.Є. 
Системний аналіз процесу реагування на виклик підрозділів регіональної оперативно-рятувальної служби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Т.Є. Рак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано модель комплексного інформаційного забезпечення підрозділів оперативно-рятувальної служби (ОРС), що враховує моменти надходження тривожного виклику та початок ліквідації надзвичайної ситуації. Наведена модель має ієрархічну структуру та передбачає використання бази даних і знань, а також підсистем геоінформаційної та опрацювання даних. Відзначено, що застосування цієї моделі дає змогу зменшити середньостатистичний час оперативного реагування підрозділів не менше, ніж на 13 % у порівнянні з існуючими підходами. Удосконалено метод вибору пожежної частини для реагування на тривожний виклик на підставі зонного розподілу території обслуговування пожежних частин та аналізу їх завантаженості викликами, використання якого дозволяє зменшити до 6 % середньостатитичний час оперативного реагування на виклик. Розвинуто метод мінімізації часу руху оперативно-рятувальних автомобілів до місць викликів на базі пошуку оптимального шляху з використанням елеметів теорії графів та з врахуванням технічних характеристик автомобілів, погодних умов, видимості на дорогах і завантаженості шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-51 в663.3 +
Шифр НБУВ: РА338144

Рубрики:

      
3.

Труш О.О. 
Структурно-функціональне забезпечення територіального управління запобіганням та ліквідацією надзвичайних ситуацій (на прикладі Управління пожежної безпеки в Харківській області): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління : 25.00.02 / О.О. Труш ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено наукові підходи щодо аналізу структур державного керування в системі попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій (НС). Визначено місце Державної пожежної охорони (ДПО) України в цій системі та структуру її функцій як засади організаційної структури органів керування. Показано, що за обсягами та видами діяльності підрозділи ДПО є основною оперативно-рятувальною службою, яка здатна ефективно реагувати на НС. Зазначено, що ефективність організації роботи з попередження НС і динаміка оперативного реагування у разі їх виникнення залежить від розподілу функцій та побудови структур управління в ДПО. Розроблено алгоритм формалізованого опису й оцінки ефективності структури функцій, що дало змогу визначити недоліки в існуючих структурах органів і підрозділів ДПО та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-51 +
Шифр НБУВ: РА327695

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського