Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (30)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х91-383$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Кононенко В.П. 
Звичаєва природа прецедентного характеру рішень Європейського суду з прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.П. Кононенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості діяльності міжнародних судів. Комплексно проналізовано практику Міжнародного Суду ОН, Суду ЄС, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Розкрито специфічність тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини та засадничих свобод 1950 р. ЄСПЛ. Розглянуто процес формування міжнародного звичаю вважати рішення цього Суду прецедентами та застосовувати їх у цій якості. Зроблено висновок, що практика ЄСПЛ є джерелом тлумачення Конвенції 1950 р., а рішення Суду - прецедентами її тлумачення, і суди України повинні застосовувати практику ЄСПЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383 + Х915.232.44-383 +
Шифр НБУВ: РА363563

Рубрики:

      
2.

Кияниця І.П. 
Імплементація норм міжнародного права в правовій системі ФРН: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.П. Кияниця ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нормативно-правові та організаційно-правові засади механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН, досліджено еволюцію основних концепцій щодо їх здійснення у внутрішньому праві ФРН. З'ясовано, що у сучасний період в державі відбувається поступовий перехід від концепції трансформації як традиційного правового способу реалізації норм міжнародного права у внутрішнє право до концепції "виконання" міжнародних зобов'язань, яка пов'язана зі здійсненням примату міжнародного права. Визначено особливості сучасного механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН. З'ясовано, що до його складу належать способи застосування договірного міжнародного права, звичаєвого міжнародного права, спеціальні та процесуальні конституційні гарантії імплементації та юриспруденція Федерального Конституційного Суду. Визначено гарантії та способи імплементації основних принципів та норм загального міжнародного права, зокрема міжнародного договірного права, насамперед тих, що є самовиконуваними та несамовиконуваними, а також норм міжнародного звичаєвого права. Охарактеризовано повноваження федеральних органів виконавчої, законодавчої та судової влади у даній сфері. Встановлено відмінності здійснення імплементації міжнародних договорів на рівні федерації та її суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х8(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА331588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Діке Ученна Кеннет 
Міжнародні договори у Конституціях федеративних держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діке Ученна Кеннет ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить комплекс теоретичних та практичних питань, пов'язаних із міжнародними договорами в конституціях федеративних держав і, зокрема, внутрішньодержавним і міжнародно-правовим регулюванням договірних зв'язків членів федерації. В роботі проведено порівняльний аналіз конституційного законодавства різних федеративних держав в області зовнішніх зносин, специфіки взаємовідносин міжнародного і внутрішньодержавного права з точки зору дії міжнародного права на території федеративної держави, і виконання договірних зобов'язань федеративною державою і її суб'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1

Рубрики:

      
4.

Косач Н.Є. 
Правове регулювання спільного підприємництва (порівняльні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.Є. Косач ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації проаналізовано еволюцію поняття "joint venture" (спільне підприємництво) у правових дослідженнях і законодавстві, у порівняльному аспекті розглянуті правові форми і суб'єкти правовідносин, що охоплені даним поняттям, проаналізоване законодавство про спільне підприємництво в Україні, Російській Федерації, деяких західноєвропейських країнах і Європейському Союзі. Показано, яким шляхом доцільно проводити зближення законодавства України з законодавством ЄС в аналізованій сфері. Сформульоване більш повне визначення спільної господарської діяльності, висловлені пропозиції про введення нової правової форми, а також про удосконалення вже існуючих правових форм цієї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1(4УКР) + Х916.109(4УКР) + Х839(4УКР)014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Анакіна Т.М. 
Судовий прецедент у праві Європейського Союзу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.М. Анакіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено правову природу судового прецеденту в праві Європейського Союзу. Проведено порівняльно-правове вивчення місця судового прецеденту в системі джерел права держав-членів ЄС, розкрито його значення у міжнародному праві та праві ЄС/співтовариств. Доведено, що прецедент судових органів ЄС (зокрема, Суду Правосуддя) у правопорядку ЄС/Співтовариств виконує інтегрувальну функцію, оскільки він є засобом формування та розвитку даного права. Визначено особливості прецеденту судових органів ЄС, розкрито специфіку зміни ними прецедентного компонента acquis communautaire та його темпоральну дію. Описано юридичні механізми застосування практики судів ЄС у внутрішньому праві держав-членів. Вивчено співвідношення прецедентної практики судів ЄС та Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА362494

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського